Cupa României la sabie cadeți – intră în scenă băieții!

Astăzi este prima zi a concursului masculin din cadrul ediției 2021 a Cupei României la sabie pentru cadeți și juniori. Cei care vor lupta pentru trofeu azi sunt cadeții. 41 de sabreri de la această categorie de vârstă s-au înscris pe listele de start.

Nume Club Țară Rank
AGAVRILOAIE Rareș CSM Iași  ROU 24
AKBULUT Alp CS RIPOSTA București  ROU 99
ARGATU Ioan Dinu CS DINAMO București  ROU 7
BARA Ianis Alexandru CS DINAMO București  ROU 99
BETEAGU Rareș CS DINAMO București  ROU 99
BOBU Ștefan Cristian CSA STEAUA București  ROU 31
BORCEA Tudor Ioan CS RIPOSTA București  ROU 99
CÎDU Casian CSȘ UNIREA IAȘI  ROU 1
CONETE Alessandro CS DINAMO București  ROU 99
CONSTANTIN Luca Antonio CSA STEAUA București  ROU 32
COSTEA Rareș ACS DUEL București  ROU 12
COVALIU Vlad CS DINAMO București  ROU 3
CRISTOLOVEAN Bogdan CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 10
DOANĂ Cristian CS DINAMO București  ROU 9
DOBRE Alexandru CSA STEAUA București  ROU 99
ENACHE Dacian CSA STEAUA București  ROU 5
ENE Michael CS RIPOSTA București  ROU 99
EVA Alexandru CS MUSCHETARUL Iași  ROU 6
FĂTU Adrian Ștefan CS DINAMO București  ROU 30
GAVRILĂ Cristian Marian CSS Slobozia  ROU 15
GHEORGHE Rareș CS DINAMO București  ROU 2
MACOVEI Cristian CSA STEAUA București  ROU 20
MANEA Noah Ștefan CSM CORONA Brașov  ROU 23
MĂRGINEAN Vlad Luca CSM CORONA Brașov  ROU 99
MERCURIAN Radu CS DINAMO București  ROU 11
MICULESCU Alexandru CSA STEAUA București  ROU 19
MILITARU David Nicolae CS DINAMO București  ROU 16
MOISE Tudor CSM CORONA Brașov  ROU 29
NISTOR Nichita CSA STEAUA București  ROU 13
NIȚU Horia CS RIPOSTA București  ROU 25
PANTIȘ Matei CS RIPOSTA București  ROU 26
PÎRVU Mario ACS DUEL București  ROU 18
POPA Cosmin Andrei CSA STEAUA București  ROU 99
RADU Luca CS DINAMO București  ROU 4
RADU Matei Alexandru CS DINAMO București  ROU 99
ROȘESCU Iannis CS DINAMO București  ROU 8
ȘTEFAN Mario Alexandru CSA STEAUA București  ROU 99
TATULESCU Nicolae Chrisley CSA STEAUA București  ROU 99
TUDOR Alexandru Robert CS DINAMO București  ROU 99
VASILESCU Sergiu CS RIPOSTA București  ROU 17
VOCHIN Andrei CS DINAMO București  ROU 99

 

Componența grupelor din prima fază a competiției:

GRUPA 1: Adrian Ștefan Fătu, Tudor Moise, Casian Cîdu, Alessandro Conete, Nichita Nistor, Rareș Costea, Michael Ene.

GRUPA 2: Rareș Gheorghe, Andrei Vochin, Radu Mercurian, Ștefan Cristian Bobu, Alexandru Dobre, Cristian Marian Gavrilă, Matei Pantiș.

GRUPA 3: Vlad Covaliu, Matei Alexandru Radu, David Nicolae Militaru, Luca Antonio Constantin, Cristian Macovei, Horia Nițu, Bogdan Cristolovean.

GRUPA 4: Luca Radu, Mario Alexandru Ștefan, Rareș Agavriloaie, Cristian Doană, Nicolae Chrisley Tatulescu, Vlad Luca Mărginean, Sergiu Vasilescu.

GRUPA 5: Andrei Cosmin Popa, Rareș Beteagu, Noah Ștefan Manea, Dacian Enache, Iannis Roșescu, Alp Akbulut, Mario Pîrvu.

GRUPA 6: Ianis Alexandru Bara, Alexandru Robert Tudor, Ioan Dinu Argatu, Alexandru Eva, Alexandru Miculescu, Tudor Ioan Borcea.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here