Noi întreceri în Cupa României la sabie pentru cadeți și juniori

Ediția 2021 a Cupei României la sabie își continuă traseul stabilit, iar astăzi vor intra pe planșele de concurs junioarele. În competiție s-au înscris 44 de sabrere, legitimate la șapte cluburi din București, Iași și Râșnov. Lista completă a competitoarelor este următoarea:

Nume Club Țară Rank
ADĂNILOAIE Andreea Beatrice CS DINAMO București  ROU 99
ALEXE Maria CSA STEAUA București  ROU 14
APOSTU Ioana Raisa CSȘ UNIREA Iași  ROU 33
ARABOLU Ioana ACS DUEL București  ROU 25
BADEA Maria CSA STEAUA București  ROU 4
BĂDULESCU Maria ACS DUEL București  ROU 34
BENCIU Rosemarie CS RIPOSTA București  ROU 19
BORICEANU Viviana Ioana CS DINAMO București  ROU 99
BOTEZATU Ana CS DINAMO București  ROU 7
CHICOȘ Teodora CSȘ UNIREA Iași  ROU 38
CHIȚU Mihaela CS RIPOSTA București  ROU 3
CÎRLIGEANU Ema CS RIPOSTA București  ROU 47
COJOCARU Maria CS RIPOSTA București  ROU 17
CONDREA Ioana Miruna CSȘ UNIREA Iași  ROU 99
DAN Alexia Lorena CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU 99
DANCIU Vanessa CS DINAMO București  ROU 16
DOBROGEANU Bianca CS DINAMO București  ROU 31
DUMITRU Catinca CSA STEAUA București  ROU 15
FUSEA Anastasia CS DINAMO București  ROU 99
GHEORGHE Andreea Cristina CSA STEAUA București  ROU 20
GHIMPEȚEANU Bianca ACS DUEL București  ROU 99
GROSU Alexia Maria CSȘ UNIREA Iași  ROU 49
HEHAL Alexandra CS DINAMO București  ROU 99
IACOB Emma CSA STEAUA București  ROU 6
ICNOȚIU Teona Maria CS RIPOSTA București  ROU 28
MĂRGINEANU Lorena CS DINAMO București  ROU 24
MIHALCEA Anastasia CS DINAMO București  ROU 43
MITRUȘ Alexandra CS DINAMO București  ROU 11
MOROIANU Laura CS DINAMO București  ROU 8
MUNTEANU Magdalena CS DINAMO București  ROU 29
NĂSTASE Maria CSTA București  ROU 99
OARGA Teodora CSTA București  ROU 21
OVESIA Anna CS DINAMO București  ROU 42
PANTIȘ Ilinca CS RIPOSTA București  ROU 1
PĂAUN Iulia Maria CSA STEAUA București  ROU 45
POPA Patricia CSA STEAUA București  ROU 32
SAVA MUSTEAȚĂ Cela CS RIPOSTA București  ROU 40
ȘERBAN Denisa CSA STEAUA București  ROU 13
ȘERBĂNOIU Andreea (Deea) CS DINAMO București  ROU 10
ȘERBOTEI Iarina CS DINAMO București  ROU 99
SEZER Yasmin Teodora CS DINAMO București  ROU 99
STAN Amalia CSȘ UNIREA Iași  ROU 2
STATIE Bianca CS DINAMO București  ROU 23
TUDORANCEA Rebeca Maria CS DINAMO București  ROU 99

 

Componența grupelor din prima fază a competiției:

GRUPA 1: Viviana Ioana Boriceanu, Andreea Beatrice Adăniloaie, Anastasia Mihalcea, Ilinca Pantiș, Teodora Oargă, Teodora Chicoș, Andreea Cristina Gheorghe.

GRUPA 2: Iarina Șerbotei, Anna Ovesia, Vanessa Danciu, Maria Cojocaru, Amalia Stan, Bianca Ghimpețeanu, Iulia Maria Paun.

GRUPA 3: Bianca Dobrogeanu, Bianca Statie, Yasmin Teodora Sezer, Catinca Dumitru, Alexia Maria Grosu, Mihaela Chițu.

GRUPA 4: Maria Alexe, Maria Badea, Anastasia Fusea, Rebeca Maria Tudorancea, Rosemarie Benciu, Maria Bădulescu.

GRUPA 5: Andreea Șerbănoiu, Alexandra Hehal, Lorena Mărgineanu, Cela Sava Musteață, Emma Iacob, Ioana Raisa Apostu.

GRUPA 6: Alexandra Mitruș, Ana Botezatu, Patricia Popa, Ioana Arabolu, Ema Cîrligeanu, Ioana Miruna Condrea.

GRUPA 7: Magdalena Munteanu, Laura Moroianu, Denisa Șerban, Maria Năstase, Teona Maria Icnoțiu, Alexia Lorena Dan.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here