Ilinca Pantiș a câștigat Cupa României la junioare!

Ilinca a avut un traseu aproape perfect în concursul de azi, pierzând un singur meci, în prima fază a grupelor. Pe tabloul principal, componenta clubului Riposta s-a calificat în semifinale cu două victorii fără probleme. În penultimul act, Ilinca a întâlnit-o pe colega sa de club, Rosemarie Benciu, în fața căreia s-a impus la limită, cu 15-14, mergând astfel în finală. A doua finalistă a fost câștigătoarea de ieri a trofeului, în competiția cadetelor, ieșeanca Amalia Stan. Ea a dispus în semifinale de dinamovista Alexandra Mitruș, 15-10. Finala a fost câștigată de mai experimentata Ilinca Pantiș, care s-a impus destul de greu (15-13) într-un meci dificil pentru ambele combatante. Medaliile de bronz au fost câștigate de Alexandra Mitruș (CS Dinamo) și Rosemarie Benciu (CS Riposta București).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

  • Maria Cojocaru (CS Riposta București) – Andreea Beatrice Adăniloaie (CS Dinamo) 15-7
  • Andreea Șerbănoiu (CS Dinamo) – Yasmin teodora Sezer (CS Dinamo) 15-5
  • Denisa Șerban (CSA Steaua) – Ema Cîrligeanu (CS Riposta București) 15-7
  • Ana Botezatu (CS Dinamo) – Iarina Șerbotei (CS Dinamo) 15-5
  • Maria Badea (CSA Steaua) – Anastasia Mihalcea (CS Dinamo) 15-6
  • Vanessa Danciu (CS Dinamo) – Andreea Cristina Gheorghe (CSA Steaua) 15-7
  • Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Teodora Chicoș (CSȘ Unirea Iași) 15-2
  • Magdalena Munteanu (CS Dinamo) – Anastasia Fusea (CS Dinamo) 15-11
  • Maria Alexe (CSA Steaua) – Bianca Ghimpețeanu (ACS Duel București) 15-3
  • Emma Iacob (CSA Steaua) – Bianca Statie (CS Dinamo) 15-9
  • Mihaela Chițu (CS Riposta București) – Alexandra Hehal (15-7)
  • Laura Moroianu (CS Dinamo) – Ioana Raisa Apostu (CSȘ Unirea Iași) 15-9
  • Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Patricia Popa (CSA Steaua) 15-6
  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași), Ilinca Pantiș (CS Riposta București) și Catinca Dumitru (CSA Steaua) s-au calificat direct în optimile de finală

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Maria Cojocaru (CS Riposta București) 15-3
  • Denisa Șerban (CSA Steaua) – Andreea Șerbănoiu (CS Dinamo) 15-9
  • Ana Botezatu (CS Dinamo) – Maria Badea (CSA Steaua) 15-10
  • Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Vanessa Danciu (CS Dinamo) 15-4
  • Ilinca Pantiș (CS Riposta București) – Magdalena Munteanu (CS Dinamo) 15-5
  • Maria Alexe (CSA Steaua) – Emma Iacob (CSA Steaua) 15-7
  • Laura Moroianu (CS Dinamo) – Mihaela Chițu (CS Riposta București) 15-11
  • Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Catinca Dumitru (CSA Steaua) 15-9

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Denisa Șerban (CSA Steaua) 15-8
  • Alexandra Mitruș (CS Dinamo) – Ana Botezatu (CS Dinamo) 15-11
  • Ilinca Pantiș (CS Riposta București) – Maria Alexe (CSA Steaua) 15-9
  • Rosemarie Benciu (CS Riposta București) – Laura Moroianu (CS Dinamo) 15-14

SEMIFINALE:

  • Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) – Alexandra Mitruș (CS Dinamo) 15-10
  • Ilinca Pantiș (CS Riposta București) – Rosemarie Benciu (CS Riposta București) 15-14

FINALA:

  • Ilinca Pantiș (CS Riposta București) – Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași) 15-13

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 PANTIȘ Ilinca CS RIPOSTA București  ROU
2 STAN Amalia CSȘ UNIREA Iași  ROU
3T BENCIU Rosemarie CS RIPOSTA București  ROU
3T MITRUȘ Alexandra CS DINAMO București  ROU
5 BOTEZATU Ana CS DINAMO București  ROU
6 ȘERBAN Denisa CSA STEAUA București  ROU
7 MOROIANU Laura CS DINAMO București  ROU
8 ALEXE Maria CSA STEAUA București  ROU
9 DUMITRU Catinca CSA STEAUA București  ROU
10 IACOB Emma CSA STEAUA București  ROU
11 CHIȚU Mihaela CS RIPOSTA București  ROU
12 ȘERBĂNOIU Andreea (Deea) CS DINAMO București  ROU
13 BADEA Maria CSA STEAUA București  ROU
14 COJOCARU Maria CS RIPOSTA București  ROU
15 MUNTEANU Magdalena CS DINAMO București  ROU
16 DANCIU Vanessa CS DINAMO București  ROU
17 GHEORGHE Andreea Cristina CSA STEAUA București  ROU
18 FUSEA Anastasia CS DINAMO București  ROU
19 ADĂNILOAIE Andreea Beatrice CS DINAMO București  ROU
20 POPA Patricia CSA STEAUA București  ROU
21 MIHALCEA Anastasia CS DINAMO București  ROU
22 GHIMPEȚEANU Bianca ACS DUEL București  ROU
23 APOSTU Ioana Raisa CSȘ UNIREA Iași  ROU
24 SEZER Yasmin Teodora CS DINAMO București  ROU
25 CÎRLIGEANU Ema CS RIPOSTA București  ROU
26 HEHAL Alexandra CS DINAMO București  ROU
27 STATIE Bianca CS DINAMO București  ROU
28 ȘERBOTEI Iarina CS DINAMO București  ROU
29 CHICOȘ Teodora CSS UNIREA Iași  ROU
30 DAN Alexia Lorena CS OLIMPIC CETATE Râșnov  ROU
31 GROSU Alexia Maria CSȘ UNIREA Iași  ROU
32 PAUN Iulia Maria CSA STEAUA București  ROU
33 OARGĂ Teodora CSTA București  ROU
34 MĂRGINEANU Lorena CS DINAMO București  ROU
35 NĂSTASE Maria CSTA București  ROU
36 CONDREA Ioana Miruna CSȘ UNIREA Iași  ROU
37 SAVA MUSTEAȚĂ Cela CS RIPOSTA București  ROU
38 TUDORANCEA Rebeca Maria CS DINAMO București  ROU
39 ARABOLU Ioana ACS DUEL București  ROU
40 OVESIA Anna CS DINAMO București  ROU
41 BĂDULESCU Maria ACS DUEL București  ROU
42 DOBROGEANU Bianca CS DINAMO București  ROU
43 BORICEANU Viviana Ioana CS DINAMO București  ROU
44 ICNOȚIU Teona Maria CS RIPOSTA București  ROU

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here