Cupa Atlas Invictus și-a consumat prima ediție, la Cluj-Napoca!

Sâmbătă și duminică, la Cluj-Napoca, în Sala de Scrimă a clubului ACS Atlas Invictus, s-au desfășurat întrecerile primei ediții a Cupei Atlas Invictus la floretă. Ținta organizatorilor au fost micuții scrimeri cu vârste cuprinse între 8 și 13 ani, iar pe listele de concurs s-a înscris peste 80 de concurenți de la zece cluburi, reprezentând șase orașe ale țării (Brașov, București, Cluj-Napoca, Ploiești, Rm. Vâlcea și Timișoara).

Clasamentele finale ale fiecărei categorii au fost următoarele:

FLORETĂ U9 FEMININ

  1. Victoria Ghișa (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  2. Elena Adoch (ACS Floreta Timișoara)

FLORETĂ U 9 MASCULIN

  1. Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  2. George Bia (ACSȘ Aramis București)
  3. Ayan Nițoi (Chimia Rm Vâlcea)
  4. Filip Silași (CSM Cluj-Napoca)
  5. Andrei Proteasa (Chimia Rm Vâlcea)
  6. Andrei Zaharia (ACS Corona Brașov)
  7. Toma State (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  8. Sebastian Chira (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)

FLORETĂ U11 FEMININ

  1. Delia Marin (CSTA București)
  2. Catrinel Dubău (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  3. Ștefania David (ACS Floreta Timișoara)
  4. Teodora Horvath (CSM Cluj-Napoca)
  5. Antoni Stănescu (CS Petrolul Ploiești)
  6. Alesia Pelaghie (CS Petrolul Ploiești)
  7. Alecsia Chiu (ACS Floreta Timișoara)
  8. Nicole Popescu (Chimia Rm Vâlcea)
  9. Yvonne Cătană (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  10. Anastasia Banea (ACS Corona Brașov)
  11. Lilla Șogor (CSM Cluj-Napoca)

FLORETĂ U11 MASCULIN

  1. Flavius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești)
  2. Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara)
  3. Horia Felecan (CSM Cluj-Napoca)
  4. Edward Florea (CSTA București)
  5. Andrei Bratu (CS Petrolul Ploiești)
  6. Ianis Gligan (CSM Cluj-Napoca)
  7. Hunor Janosi (CSM Cluj-Napoca)
  8. Teo Oprescu (Chimia Rm Vâlcea)
  9. Robert State (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  10. Andrei Crișan (CSM Cluj-Napoca)
  11. Mihnea Liliac (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  12. Alex Mociofan (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)

FLORETĂ U13 FEMININ

  1. Eszter Zsigmond (City Fencing Club – Ungaria)
  2. Ilinca Vereș (ACSȘ Aramis București)
  3. Timea Horvath (CSM Cluj-Napoca)
  4. Delia Marin (CSTA București)
  5. Maria Leonte (ACS Corona Brașov)
  6. Carla Temeș (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  7. Ania Petcu (CSTA București)
  8. Lavinia Bondrea (ACS Corona Brașov)
  9. Lara Kalinov (ACSȘ Aramis București)
  10. Natalia Scafa (ACS Corona Brașov)
  11. Bianca Donner (CS Petrolul Ploiești)
  12. Ștefania David (ACS Floreta Timișoara)
  13. Daria Cornea (CS Petrolul Ploiești)
  14. Antonia Stănescu (CS Petrolul Ploiești)
  15. Teodora Horvath (CSM Cluj-Napoca)
  16. Mihaela Dobrea (ACS Balestra București)
  17. Teodora Voicu (ACSȘ Aramis București)
  18. Ileana Balea (ACS Corona Brașov)
  19. Dorothea Poruțiu (ACS Corona Brașov)
  20. Briana Andrei (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  21. Alecsia Chiu (ACS Floreta Timișoara)
  22. Catrinel Dubău (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  23. Anastasia Bugheanu (CS Petrolul Ploiești)
  24. Emma Șandor (CSM Cluj-Napoca)
  25. Miruna Pasca (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  26. Teo Ioakemidis (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  27. Yvonne Cătană (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  28. Alesia Pelaghie (CS Petrolul Ploiești)28
  29. Nicole Popescu (Chimia Rm Vâlcea)

FLORETĂ U13 MASCULIN

  1. Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  2. David Grigorovici (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  3. Erik Binder (Chimia Rm Vâlcea)
  4. Vlad Vaida (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  5. Mihnea Ion (ACSȘ Aramis București)
  6. Andrei Gorghiu (ACS Corona Brașov)
  7. Cristian Motrescu (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  8. Albert Man (ACS Corona Brașov)
  9. Sebastian Ball (ACS Atlas Invictus Cluj-Napoca)
  10. Teo Oprescu (Chimia Rm Vâlcea)
  11. Hunor Janosi (CSM Cluj-Napoca)
  12. Andrei Gortoescu (CS Petrolul Ploiești)
  13. Rareș Popescu (ACS Floreta Timișoara)
  14. Radu Andronic (ACS Corona Brașov)
  15. Ianis Gligan (CSM Cluj-Napoca)
  16. Toma Ganev (ACSȘ Aramis București)
  17. Matei Boeru (ACS Corona Brașov)
  18. Andrei Bratu (CS Petrolul Ploiești)
  19. Tudor Chioran (CSM Cluj-Napoca)
  20. Andrei Crișan (CSM Cluj-Napoca)
  21. Horia Felecan (CSM Cluj-Napoca)

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here