Filip Efros duce la Timișoara titlul de campion al floretiștilor 10-11 ani!

După două semifinale parcă trase la indigo, ambele încheiate cu victorii categorice, cu 8-1, în finala de la floretă masculin categoria 10-11 ani s-au calificat timișoreanul Filip Efros (ACS Floreta) și clujeanul Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus). A urmat un meci disputat din care a ieșit câștigător Filip Efros, cu 8-4. Medaliile de bronz au fost obținute de Albert Man (CSM Corona Brașov) și Filip Gherghel (CSȘ Triumf București).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

  • Andrei Gortoescu (CS Petrolul Ploiești) – Adam Juhasz (CS Satu Mare) 8-5
  • Victor Vesa (ACS Floreta Timișoara) – Andrei Bratu (CS Petrolul Ploiești) 8-3
  • Cristian Filip Motrescu (ACS Atlas Invictus) – Theodor Mihăilescu (CS Chimia Rm Vâlcea) 8-0
  • Erik Binder (CS Chimia Rm Vâlcea) – Edward Florea (CSTA București) 8-1
  • Favius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) – Hunor Janosi (CSM Cluj Napoca) 7-6
  • Albert Man (CSM Corona Brașov) – Daniil Gheorghiță (ACSS Aramis București) 8-1
  • Mihnea Elias Ion (ACSS Aramis București) – Andrei Gorghiu (CSM Corona Brașov) 8-3
  • Ștefan Oancea (CS Olimpia București) – Horia Felecan (CSM Cluj Napoca) 8-7
  • Niculae Boitor (CS Satu Mare) – Teodor Oprescu (CS Chimia Rm Vâlcea) 8-0
  • Matei Boeru (CSM Corona Brașov) – Tudor Chioran (CSM Cluj Napoca) 8-2
  • Tudor Stănescu (CSȘ Triumf București) – Daniel Boclajuc (CS Satu Mare)
  • Ianis Gligan (CSM Cluj Napoca) – Tudor Popescu (ACSS Aramis București) 8-4

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Andrei Gortoescu (CS Petrolul Ploiești) 8-1
  • Cristian Filip Motrescu (ACS Atlas Invictus) – Victor Vesa (ACS Floreta Timișoara) 8-3
  • Erik Binder (CS Chimia Rm Vâlcea) – Favius Grumăzescu (CS Petrolul Ploiești) 8-3
  • Albert Man (CSM Corona Brașov) – Matei Cojanu (CSM Corona Brașov) 8-5
  • Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus) – Mihnea Elias Ion (ACSS Aramis București) 8-3
  • Niculae Boitor (CS Satu Mare) – Ștefan Oancea (CS Olimpia București) 8-3
  • Tudor Stănescu (CSȘ Triumf București) – Matei Boeru (CSM Corona Brașov) 8-4
  • Filip Gherghel (CSȘ Triumf București) – Ianis Gligan (CSM Cluj Napoca) 8-1

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Cristian Filip Motrescu (ACS Atlas Invictus) 8-2
  • Albert Man (CSM Corona Brașov) – Erik Binder (CS Chimia Rm Vâlcea) 8-3
  • Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus) – Niculae Boitor (CS Satu Mare) 8-1
  • Filip Gherghel (CSȘ Triumf București) – Tudor Stănescu (CSȘ Triumf București) 8-4

SEMIFINALE:

  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Albert Man (CSM Corona Brașov) 8-1
  • Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus) – Filip Gherghel (CSȘ Triumf București) 8-1

FINALA:

  • Filip Efros (ACS Floreta Timișoara) – Tudor Timaru (ACS Atlas Invictus) 8-4

 

CLASAMENT FINAL:

 

Loc Nume Club Țară
1 EFROS Filip ACS FLORETA Timișoara  ROU
2 TIMARU Tudor ACS ATLAS INVICTUS  ROU
3T GHERGHEL Filip CSS TRIUMF București  ROU
3T MAN Albert CSM CORONA Brașov  ROU
5 BINDER Erik CS CHIMIA Rm Vâlcea  ROU
6 BOITOR Niculae CS Satu Mare  ROU
7 MOTRESCU Cristian Filip ACS ATLAS INVICTUS  ROU
8 STANESCU Tudor CSS TRIUMF București  ROU
9 COJANU Matei CSM CORONA Brașov  ROU
10 BOERU Matei CSM CORONA Brașov  ROU
11 VESA Victor ACS FLORETA Timișoara  ROU
12 OANCEA Stefan CS OLIMPIA București  ROU
13 GRUMAZESCU Favius CS PETROLUL Ploiești  ROU
14 ION Mihnea Elias ACSS ARAMIS București  ROU
15 GLIGAN Ianis CSM Cluj Napoca  ROU
16 GORTOESCU Andrei CS PETROLUL Ploiești  ROU
17 JUHASZ Adam CS Satu Mare  ROU
18 POPESCU Tudor ACSS ARAMIS București  ROU
19 GORGHIU Andrei CSM CORONA Brașov  ROU
20T JANOSI Hunor CSM Cluj Napoca  ROU
20T GHEORGHITA Daniil ACSS ARAMIS București  ROU
22 FELECAN Horia CSM Cluj Napoca  ROU
23 BOCLAJUC Daniel CS Satu Mare  ROU
24 BRATU Andrei CS PETROLUL Ploiești  ROU
25 MIHAESCU Theodor CS CHIMIA Rm Vâlcea  ROU
26 CHIORAN Tudor CSM Cluj Napoca  ROU
27 OPRESCU Teodor CS CHIMIA Rm Vâlcea  ROU
28 FLOREA Edward CSTA București  ROU

 

REZULTATELE DIN GRUPE:

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here