Karina Tal a luat titlul la floretă 12-13 ani!

175

A fost o finală a provinciei în concursul floretistelor de la categoria 12-13 ani! Karina Tal, de la ACS Floreta Timișoara, a întâlnit-o pe brașoveanca Sonia Lupașcu (Corona). Învingătoare din această dispută a ieșit Karina, care s-a impus cu 10-3 și a câștigat titlul național al categoriei. Medaliile de bronz au fost obținute de Ioana Barbu (CSTA București) și Ilinca Vereș (ACSS Aramis București). Premierea medaliatelor a fost efectuată de campioana olimpică Laura Badea, invitata de onoare a zilei.

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

  • Ioana Berbeleac (ACSS Aramis București) – Ileana Balea (CSM Corona Brașov) 10-9
  • Emilia Cristiana Marin (ACS Atlas Invictus) – Elena Teușan (CS Satu Mare) 10-7
  • Dorothea Poruțiu (CSM Corona Brașov) – Roxana Szocs (CSM Corona Brașov) 10-3

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Karina Tal  (ACS Floreta Timișoara) – Ioana Berbeleac (ACSS Aramis București) 10-1
  • Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) – Lavinia Bondrea (CSM Corona Brașov) 10-9
  • Elena Sasu (ACS Atlas Invictus) – Sofia Sturza (ACSS Aramis București) 10-2
  • Ioana Barbu (CSTA București) – Olivia Zodilă (CSM Corona Brașov) 10-0
  • Karina Liță (CSȘ Triumf București) – Emilia Cristiana Marin (ACS Atlas Invictus) 10-0
  • Ilinca Vereș (ACSS Aramis București) – Timea Horvath (CSM Cluj Napoca) 10-8
  • Sonia Lupașcu (CSM Corona Brașov) – Marina Neculae (ACS Spadasinii Argeșeni) 10-3
  • Maya Marișescu  (ACS Floreta Timișoara) – Dorothea Poruțiu (CSM Corona Brașov) 10-0

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Karina Tal  (ACS Floreta Timișoara) – Alexandra Adoch (ACS Floreta Timișoara) 10-3
  • Ioana Barbu (CSTA București) – Elena Sasu (ACS Atlas Invictus) 10-0
  • Ilinca Vereș (ACSS Aramis București) – Karina Liță (CSȘ Triumf București) 10-9
  • Sonia Lupașcu (CSM Corona Brașov) – Maya Marișescu  (ACS Floreta Timișoara) 10-7

SEMIFINALE:

  • Karina Tal  (ACS Floreta Timișoara) – Ioana Barbu (CSTA București) 10-6
  • Sonia Lupașcu (CSM Corona Brașov) – Ilinca Vereș (ACSS Aramis București) 10-9

FINALA:

  • Karina Tal  (ACS Floreta Timișoara) – Sonia Lupașcu (CSM Corona Brașov) 10-3

CLASAMENTUL FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 TAL Karina ACS FLORETA Timisoara  ROU
2 LUPASCU Sonia CSM CORONA Brasov  ROU
3T BARBU Ioana CSTA București  ROU
3T VERES Ilinca ACSS ARAMIS Bucuresti  ROU
5 MARISESCU maya ACS FLORETA Timisoara  ROU
6 LITA Karina CSS TRIUMF Bucuresti  ROU
7 SASU Elena ACS ATLAS INVICTUS  ROU
8 ADOCH Alexandra ACS FLORETA Timisoara  ROU
9 HORVATH Timea CSM Cluj Napoca  ROU
10 BONDREA Lavinia CSM CORONA Brasov  ROU
11 NECULAE Marina ACS SPADASINII ARGESENI  ROU
12 STURZA Sofia ACSS ARAMIS Bucuresti  ROU
13 ZODILA Olivia CSM CORONA Brasov  ROU
14 PORUTIU Dorothea CSM CORONA Brasov  ROU
15 BERBELEAC Ioana ACSS ARAMIS Bucuresti  ROU
16 MARIN Emilia Cristiana ACS ATLAS INVICTUS  ROU
17 TEUSAN Elena CS Satu Mare  ROU
18 BALEA Ileana CSM CORONA Brasov  ROU
19 SZOCS Roxana CSM CORONA Brasov  ROU

 

REZULTATELE DIN GRUPE: