Felix Dogariu – campionul floretiștilor la 12-13 ani!

338

Al doilea titlu național al zilei în concursul de floretă merge tot în Banat! Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) l-a întrecut în finala categoriei 12-13 ani pe Marin Vivek (CS Chimia Rm Vâlcea), cu 10-3, și Timișoara a luat a doua medalie de aur a zilei. Medaliile de bronz au fost câștigate de către Iosif Paul (CS Satu Mare) și Endre Koncz (CSM Cluj Napoca).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TUR 1:

  • Mark Juhasz (CS Satu Mare) – David Vlad Micu (ACS Atlas Invictus) 10-3

16-IMI:

  • Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) – Mark Juhasz (CS Satu Mare) 10-1
  • Rareș Ciupuliga Ispășoiu (ACSS Aramis București) – Radu Andronic (CSM Corona Brașov) 10-2
  • Andrei Știube (ACS Floreta Timișoara) – Ichim Ștefan Marineanu (CSM Corona Brașov) 10-0
  • Toma Pandele (CSȘ Triumf București) – Horia Mladin (CSM Corona Brașov) 10-2
  • Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) – Cristian Dorneanu (CS Petrolul Ploiești) 10-0
  • Tudor Mihalca (ACS Floreta Timișoara) – Adrian Iurniuc (CSM Corona Brașov) 10-4
  • Iosif Paul (CS Satu Mare) – Alexandru Hodrea (CSM Cluj Napoca) 7-4
  • Tudor Tomici (ACS Floreta Timișoara) – Vlad Vaida (ACS Atlas Invictus) 10-2
  • Marin Vivek (CS Chimia Rm Vâlcea) – Sebastian David Ball (ACS Atlas Invictus) 10-0
  • Justin Jarnea (CS Petrolul Ploiești) – Matei Istrate (CS Petrolul Ploiești) 10-9
  • Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) – David Andrei Alexandru (ACSS Aramis București)10-6
  • Tudor Cosma (ACSS Aramis București) – Codrin Olteanu (CSM Corona Brașov) 10-1
  • Cristian Stoian (CSȘ Triumf București) – David Azamfire (ACS Spadasinii Argeșeni) 10-0
  • Rareș Vasilache (ACS Floreta Timișoara) – Andrei Stan (ACS Spadasinii Argeșeni) 10-1
  • David Grigorovici (ACS Atlas Invictus) – Matei Negrea (CS Petrolul Ploiești) 10-5
  • Endre Koncz (CSM Cluj Napoca) – Mircea Mărgăritescu (ACS Spadasinii Argeșeni) 10-0

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) – Rareș Ciupuliga Ispășoiu (ACSS Aramis București) 10-3
  • Toma Pandele (CSȘ Triumf București) – Andrei Știube (ACS Floreta Timișoara) 10-7
  • Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) – Tudor Mihalca (ACS Floreta Timișoara) 10-0
  • Iosif Paul (CS Satu Mare) – Tudor Tomici (ACS Floreta Timișoara) 10-7
  • Marin Vivek (CS Chimia Rm Vâlcea) – Justin Jarnea (CS Petrolul Ploiești) 10-3
  • Tudor Cosma (ACSS Aramis București) – Alan Fey (ACS Floreta Timișoara) 10-2
  • Cristian Stoian (CSȘ Triumf București) – Rareș Vasilache (ACS Floreta Timișoara) 10-7
  • Endre Koncz (CSM Cluj Napoca) – David Grigorovici (ACS Atlas Invictus) 10-2

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) – Toma Pandele (CSȘ Triumf București) 10-2
  • Iosif Paul (CS Satu Mare) – Robert Ghețu (CSȘ Triumf București) 9-8
  • Marin Vivek (CS Chimia Rm Vâlcea) – Tudor Cosma (ACSS Aramis București) 10-7
  • Endre Koncz (CSM Cluj Napoca) – Cristian Stoian (CSȘ Triumf București) 6-5

SEMIFINALE:

  • Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) – Iosif Paul (CS Satu Mare) 10-5
  • Marin Vivek (CS Chimia Rm Vâlcea) – Endre Koncz (CSM Cluj Napoca) 10-3

FINALA:

  • Felix Dogariu (ACS Floreta Timișoara) – Marin Vivek (CS Chimia Rm Vâlcea) 10-3

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 DOGARIU Felix ACS FLORETA Timisoara  ROU
2 VIVEK Marin CS CHIMIA Rm Valcea  ROU
3T KONCZ Endre CSM Cluj Napoca  ROU
3T PAUL Iosif CS Satu Mare  ROU
5 GHETU Robert CSS TRIUMF Bucuresti  ROU
6 COSMA Tudor ACSS ARAMIS Bucuresti  ROU
7 STOIAN Cristian CSS TRIUMF Bucuresti  ROU
8 PANDELE Toma CSS TRIUMF Bucuresti  ROU
9 TOMICI Tudor ACS FLORETA Timisoara  ROU
10 STIUBE andrei ACS FLORETA Timisoara  ROU
11 VASILACHE Rares ACS FLORETA Timisoara  ROU
12 FEY Alan ACS FLORETA Timisoara  ROU
13 MIHALCA Tudor ACS FLORETA Timisoara  ROU
14 GRIGOROVICI David ACS ATLAS INVICTUS  ROU
15 CIUPULIGA ISPASOIU Rares ACSS ARAMIS Bucuresti  ROU
16 JARNEA Justin CS PETROLUL Ploiesti  ROU
17 HODREA Alexandru CSM Cluj Napoca  ROU
18 ISTRATE Matei CS PETROLUL Ploiesti  ROU
19 ANDRONIC Radu CSM CORONA Brasov  ROU
20 NEGREA Matei CS PETROLUL Ploiesti  ROU
21 IURNIUC Adrian CSM CORONA Brasov  ROU
22 ALEXANDRU David Andrei ACSS ARAMIS Bucuresti  ROU
23 STAN Andrei ACS SPADASINII ARGESENI  ROU
24 MARINEANU Ichim Stefan CSM CORONA Brasov  ROU
25 MLADIN Horia CSM CORONA Brasov  ROU
26 AZAMFIRE David ACS SPADASINII ARGESENI  ROU
27 OLTEANU Codrin CSM CORONA Brasov  ROU
28 DORNEANU Cristian CS PETROLUL Ploiesti  ROU
29 VAIDA Vlad ACS ATLAS INVICTUS  ROU
30 BALL Sebastian David ACS ATLAS INVICTUS  ROU
31 MARGARITESCU Mircea ACS SPADASINII ARGESENI  ROU
32 JUHASZ Mark CS Satu Mare  ROU
33 MICU Vlad David ACS ATLAS INVICTUS  ROU

 

REZULTATELE DIN GRUPE: