Alexandra Nicula a câștigat titlul la floretă feminin 10-11 ani!

402

În a doua competiție a zilei de duminică, 4 iulie, s-au înfruntat pe planșe 31 de floretiste de la 10 cluburi, toate luptând pentru medalia de aur a concursului feminin de floretă contând pentru categoria de vârstă 10-11 ani. Învingătoare a ieșit o bucureșteancă, Alexandra Nicula, de la CSȘ Triumf, care a dispus în finală de Delia Marin (CSTA București), cu 8-3. Medaliile de bronz au fost câștigate de Sofia Dinescu (ACSS Aramis București) și Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

  • Carla Iulia Temeș (ACS Atlas Invictus) – Anastasia Bugheanu (CS Petrolul Ploiești) 8-5
  • Bianca Donner  (CS Petrolul Ploiești) – Antonia Stănescu  (CS Petrolul Ploiești) 8-4
  • Teodora Voicu (ACSS Aramis București) – Ștefania David (ACS Floreta Timișoara) 8-7
  • Ania Gabriela Petcu (CSTA București) – Anisia Mărăcineanu (CS Petrolul Ploiești) 8-1
  • Emma Sandor (CSM Cluj Napoca) – Alexia Chiu (ACS Floreta Timișoara) 8-6
  • Sofia Dinescu (ACSS Aramis București) – Emma Juhasz (CS Satu Mare) 8-1
  • Ayda Gavojdea (ACS Balestra București) – Lilla Sogor (CSM Cluj Napoca) 8-4
  • Amira Sarchezi (CS Satu Mare) – Daria Cornea  (CS Petrolul Ploiești) 8-6
  • Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) – Anastasia Banea (CSM Corona Brașov) 8-2
  • Delia Marin (CSTA București) – Alesia Pelaghie  (CS Petrolul Ploiești) 8-1
  • Ingrid Matei (CSȘ Triumf București) – Taisia Boitor (CS Satu Mare) 8-0
  • Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) – Teodora Vizman (ACS Floreta Timișoara) 8-7
  • Ilinca Ciocoiu (CSȘ Triumf București) – Alessia Dobrea (ACS Balestra București) 8-4

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Carla Iulia Temeș (ACS Atlas Invictus) 8-5
  • Bianca Donner  (CS Petrolul Ploiești) – Teodora Voicu (ACSS Aramis București) 8-5
  • Emma Sandor (CSM Cluj Napoca) – Ania Gabriela Petcu (CSTA București) 8-4
  • Sofia Dinescu (ACSS Aramis București) – Ayda Gavojdea (ACS Balestra București) 8-6
  • Daniela Dumitru (ACSS Aramis București) – Amira Sarchezi (CS Satu Mare) 8-3
  • Delia Marin (CSTA București) – Natalia Scafa (CSM Corona Brașov) 8-5
  • Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) – Ingrid Matei (CSȘ Triumf București) 8-7
  • Ilinca Ciocoiu (CSȘ Triumf București) – Maria Leonte (CSM Corona Brașov) 8-3

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Bianca Donner  (CS Petrolul Ploiești) 8-4
  • Sofia Dinescu (ACSS Aramis București) – Emma Sandor (CSM Cluj Napoca) 8-5
  • Delia Marin (CSTA București) – Daniela Dumitru (ACSS Aramis București) 8-6
  • Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) – Ilinca Ciocoiu (CSȘ Triumf București) 9-2

SEMIFINALE:

  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Sofia Dinescu (ACSS Aramis București) 8-0
  • Delia Marin (CSTA București) – Teodora Horvath (CSM Cluj Napoca) 8-7

FINALA:

  • Alexandra Nicula (CSȘ Triumf București) – Delia Marin (CSTA București) 8-3

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 NICULA Alexandra CSȘ TRIUMF București  ROU
2 MARIN Delia CSTA București  ROU
3T HORVATH Teodora CSM Cluj Napoca  ROU
3T DINESCU Sofia ACSS ARAMIS București  ROU
5 DUMITRU Daniela ACSS ARAMIS București  ROU
6 SANDOR Emma CSM Cluj Napoca  ROU
7 CIOCOIU Ilinca CSȘ TRIUMF București  ROU
8 DONNER Bianca CS PETROLUL Ploiești  ROU
9 LEONTE Maria CSM CORONA Brașov  ROU
10 GAVOJDEA Ayda ACS BALESTRA București  ROU
11 PETCU ANIA Gabriela CSTA București  ROU
12 MATEI Ingrid CSȘ TRIUMF București  ROU
13 VOICU Teodora ACSS ARAMIS București  ROU
14 SCAFA Natalia CSM CORONA Brașov  ROU
15 TEMES Carla Iulia ACS ATLAS INVICTUS  ROU
16 SARCHEZI Amira CS Satu Mare  ROU
17 STANESCU Antonia CS PETROLUL Ploiești  ROU
18 CORNEA Daria CS PETROLUL Ploiești  ROU
19 DOBREA Alessia ACS BALESTRA București  ROU
20 BUGHEANU Anastasia CS PETROLUL Ploiești  ROU
21 JUHASZ Emma CS Satu Mare  ROU
22 CHIU Alexia ACS FLORETA Timișoara  ROU
23 BANEA Anastasia CSM CORONA Brașov  ROU
24 VIZMAN Teodora ACS FLORETA Timișoara  ROU
25 DAVID Stefania ACS FLORETA Timișoara  ROU
26 BOITOR Taisia CS Satu Mare  ROU
27 PELAGHIE Alesia CS PETROLUL Ploiești  ROU
28 MARACINEANU Anisia CS PETROLUL Ploiești  ROU
29 SOGOR Lilla CSM Cluj Napoca  ROU

 

REZULTATELE DIN GRUPE: