Ștefan Alexandru Surcel – campion la sabie 10-11 ani!

Dinamovistul Ștefan Alexandru Surcel este campionul categoriei 10-11 ani la sabie. El a reușit să încheie ziua de concurs cu un traseu presărat de victorii categorice pe tabloul principal, pentru ca în finală să întâlnească un alt bucureștean, pe Matei Alexandru Toader, de la CSTA. Surcel s-a impus cu 8-6 după un ultim act extrem de disputat. Medaliile de bronz au fost obținute de doi componenți ai clubului CSM Unirea Slobozia,  Nicolas Alberto Nădrag și Rareș Gabriel Negoiță.

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

16-IMI:

  • Vladimir Panait (CS Riposta București) – Andrei Stoica (ACS Duel București) 8-3
  • Matei Alexandru Toader (CSTA București) – Ștefan Atanasiu (ACS Touche București) 8-1
  • Matei Rareș Rucăreanu (CS Dinamo) – Andrei Luca Tacmeanu (CSA Steaua) 8-0
  • Vlad Miculescu (Academia de Scrimă) – Rareș Lăpușneanu (CSȘ Unirea Iași)  8-4
  • Ștefan Teodor Tomac (CSM Iași) – Aurelian Andrei Zamfirescu (CS Chitila) 8-4
  • Nicolas Alberto Nădrag (CSM Unirea Slobozia) – Ionuț Iulian Mihai (CS Chitila) 8-2
  • Theodor Pena (CSA Steaua) – Moisidis Konstantinos (CS Riposta București) 8-1
  • Vlad Toncu (CS Riposta București) – Mihai Constantin Lupu (CS Chitila) 8-0
  • Rareș Gabriel Negoiță (CSM Unirea Slobozia) – Paul Malos (CS Dinamo) 8-0
  • Arthur Donisei (CSM Unirea Slobozia) – Filip Stoica (ACS Duel București) 8-4
  • Vlad Dejescu (CS Riposta București) – David Theodor Cimpoiașu (CS Victoria Cumpăna) 8-0
  • Filip Alexandru Apostu (CSȘ Unirea Iași) – Alexandru Ștefan Ciobanu (CS Dinamo) 8-2
  • Alexandre Ene (CS Riposta București) – Radu Teodor Luca (ACS Duel București) 8-1
  • Tudor Ștefan Iftime (CSȘ Unirea Iași) – David Andrei Dinu (CS Dinamo) 8-4
  • Nectarie Ciobanu (ACSS Voința Buftea) – Tudor Văcăroiu (CS Riposta București) 8-1
  • Ștefan Alexandru Surcel (CS Dinamo) – Mihai Ciucă (CSA Steaua) 8-0

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Matei Alexandru Toader (CSTA București) – Vladimir Panait (CS Riposta București) 8-6
  • Matei Rareș Rucăreanu (CS Dinamo) – Vlad Miculescu (Academia de Scrimă) 8-3
  • Nicolas Alberto Nădrag (CSM Unirea Slobozia) – Ștefan Teodor Tomac (CSM Iași) 8-4
  • Theodor Pena (CSA Steaua) – Vlad Toncu (CS Riposta București) 8-6
  • Rareș Gabriel Negoiță (CSM Unirea Slobozia) – Arthur Donisei (CSM Unirea Slobozia) 8-0
  • Vlad Dejescu (CS Riposta București) – Filip Alexandru Apostu (CSȘ Unirea Iași) 8-7
  • Alexandre Ene (CS Riposta București) – Tudor Ștefan Iftime (CSȘ Unirea Iași) 8-1
  • Ștefan Alexandru Surcel (CS Dinamo) – Nectarie Ciobanu (ACSS Voința Buftea) 8-3

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Matei Alexandru Toader (CSTA București) – Matei Rareș Rucăreanu (CS Dinamo) 8-6
  • Nicolas Alberto Nădrag (CSM Unirea Slobozia) – Theodor Pena (CSA Steaua) 8-7
  • Rareș Gabriel Negoiță (CSM Unirea Slobozia) – Vlad Dejescu (CS Riposta București) 8-2
  • Ștefan Alexandru Surcel (CS Dinamo) – Alexandre Ene (CS Riposta București) 8-2

SEMIFINALE:

  • Matei Alexandru Toader (CSTA București) – Nicolas Alberto Nădrag (CSM Unirea Slobozia) 8-6
  • Ștefan Alexandru Surcel (CS Dinamo) – Rareș Gabriel Negoiță (CSM Unirea Slobozia) 8-2

FINALA:

  • Ștefan Alexandru Surcel (CS Dinamo) – Matei Alexandru Toader (CSTA București) 8-6

 

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 SURCEL Stefan Alexandru CS DINAMO București  ROU
2 TOADER Matei Alexandru CSTA București  ROU
3T NADRAG Nicolas Alberto CSM UNIREA Slobozia  ROU
3T NEGOITA Rares Gabriel CSM UNIREA Slobozia  ROU
5 ENE Alexander (Sasha) CS RIPOSTA București  ROU
6 RUCAREANU Matei Rares CS DINAMO București  ROU
7 DEJESCU Vlad (Vuvu) CS RIPOSTA București  ROU
8 PENA Theodor CSA STEAUA București  ROU
9 PANAIT Vladimir (Vladi) CS RIPOSTA București  ROU
10 TONCU Vlad CS RIPOSTA București  ROU
11 TOMAC Stefan Teodor CSM Iași  ROU
12 APOSTU Filip Alexandru CSȘ UNIREA Iași  ROU
13 MICULESCU Vlad CS ACADEMIA DE SCRIMĂ București  ROU
14 DONISEI Arthur CSM UNIREA Slobozia  ROU
15 CIOBANU Nectarie ACSS VOINȚA Buftea  ROU
16 IFTIME Tudor Stefan CSȘ UNIREA Iași  ROU
17 DINU David Andrei CS DINAMO București  ROU
18 ATANASIU Stefan ACS TOUCHE București  ROU
19 VACAROIU Tudor CS RIPOSTA București  ROU
20 STOICA Filip ACS DUEL București  ROU
21 KONSTANTINOS Moisidis CS RIPOSTA București  ROU
22 MIHAI Ionut Iulian CS Chitila  ROU
23 CIMPOIASU David Theodor CS VICTORIA Cumpăna  ROU
24 TACMEANU Andrei Luca CSA STEAUA București  ROU
25 LAPUSNEANU Rares CSȘ UNIREA Iași  ROU
26 LUCA Radu Teodor ACS DUEL București  ROU
27 CIOBANU Alexandru Stefan CS DINAMO București  ROU
28 ZAMFIRESCU Aurelian Andrei CS Chitila  ROU
29T CIUCA Mihai CSA STEAUA București  ROU
29T MALOS Paul CS DINAMO București  ROU
29T LUPU Mihai Constantin CS Chitila  ROU
32 STOICA Andrei ACS DUEL București  ROU

 

REZULTATELE DIN GRUPE:

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here