Matei Alexandru Radu victorios în întrecerea sabrerilor la 12-13 ani!

286

În al doilea concurs al zilei s-au întrecut băieții de la sabie, categoria 12-13 ani. Cei 50 de sabreri proveniți de la 14 cluburi au oferit dispute pasionante, iar victoria finală i-a revenit lui Matei Alexandru Radu (CS Dinamo), care s-a impus în finală, cu 10-5, în fața lui Sebastian Căpățână (CSTA București). Medalile de bronz au fost câștigate de Noah Ștefan Manea (CSM Corona Brașov) și Ștefan Cristian Bobu (CSA Steaua).

REZULTATELE COMPLETE DE PE TABLOUL PRINCIPAL:

TUR 1:

  • Sebastian Sivriu (CS Victoria Cumpăna) – Maximilian Ilaș (ACS Zorro Bârlad) 10-6
  • David Bîrsan (CS Riposta București) – Nicolas Ilie (ACS Zorro Bârlad) 10-3
  • Andrei Vochin (CS Dinamo) – Darius Severian Iftime (CSȘ Unirea Iași) 10-1
  • Darius Ioan Vînătoru (CSȘ 1 București)  – Șerban Albu (CSM Iași) 10-5
  • Cosmin Matei (CSM Iași) – Tudor Lupan Hurmuz (CS Dinamo) 10-5
  • Mihai Isopescu (CSȘ Slobozia) – Luca Ștefan Florescu (CS Victoria Cumpăna) 10-3
  • Sebastian Căpățână (CSTA București) – Denis Fabian Mihai Manolache (CSȘ Slobozia) 10-0
  • Eduard Florin Vintilă (CSTA București) – Matei Stescu (CS Muschetarul Iași) 10-2
  • Darius Bogdan Tomele (CS Dinamo) – Andrei Cruciug (CSM Iași) 10-8
  • Tiberiu Andreas Pandelescu (CS Dinamo) – Codrin Pintescu (CS Muschetarul Iași) 10-9
  • Luca Adrian Hermeziu (CS Dinamo) – Matei Tudor Bontaș (ACS Sabia București) 10-4
  • Arin Grigoraș (ACS Zorro Bârlad) – Gabriel Alexandru Iancău (CS Victoria Cumpăna) 10-1
  • Luca Antonio Constantin (CSA Steaua) – Andrei Constantinescu (ACS Sabia București) 10-4
  • Toma Ștefan Stănescu (ACS Sabia București) – Cătălin Săcuiu (CSȘ Slobozia) 10-9
  • Sebastian Constantin (CSTA București) – Marc Robert Lee (CS Dinamo) 10-6
  • Vlad Luca Mărgineanu (CSM Corona Brașov) – Ioan Amarandei (CSM Iași) 10-2
  • Ștefan Mihalache (CSȘ Slobozia) – Mihai Matei Balea (Academia de Scrimă) 10-6
  • Mădălin Șomoiog (CSȘ Slobozia) – Seth Matias Lee (CS Dinamo) 10-4

16-IMI:

  • Noah Ștefan Manea (CSM Corona Brașov) – Sebastian Sivriu (CS Victoria Cumpăna) 10-3
  • David Bîrsan (CS Riposta București) – Andrei Vochin (CS Dinamo) 10-9
  • Nicolae Chrisley Tatulescu (CSA Steaua) – Darius Ioan Vînătoru (CSȘ 1 București)  10-2
  • Maxim Alexandru Tomac (CSM Iași) – Cosmin Matei (CSM Iași) 10-3
  • Rareș Beteagu (CS Dinamo) – Mihai Isopescu (CSȘ Slobozia) 10-2
  • Sebastian Căpățână (CSTA București) – Mihnea Andrei Năstase (CSTA București) 10-2
  • Adrian Ștefan Fătu (CS Dinamo) – Eduard Florin Vintilă (CSTA București) 10-2
  • Mihnea Velicu (CS Dinamo) – Darius Bogdan Tomele (CS Dinamo) 10-2
  • Tiberiu Andreas Pandelescu (CS Dinamo) – Rareș Florin Muntean (CSȘ Unirea Iași) 10-9
  • Ștefan Cristian Bobu (CSA Steaua) – Luca Adrian Hermeziu (CS Dinamo) 10-0
  • Mihnea Ștefan Munteanu (ACS Sabia București) – Arin Grigoraș (ACS Zorro Bârlad) 10-3
  • Luca Antonio Constantin (CSA Steaua) – Michael Ene (CS Riposta București) 10-8
  • Rareș Andreescu (CS Riposta București) – Toma Ștefan Stănescu (ACS Sabia București) 10-5
  • Călin Ioan Soare (ACS Sabia București) – Sebastian Constantin (CSTA București) 10-8
  • Vlad Luca Mărgineanu (CSM Corona Brașov) – Ștefan Mihalache (CSȘ Slobozia) 10-4
  • Matei Alexandru Radu (CS Dinamo) – Mădălin Șomoiog (CSȘ Slobozia) 10-2

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Noah Ștefan Manea (CSM Corona Brașov) – David Bîrsan (CS Riposta București) 10-2
  • Maxim Alexandru Tomac (CSM Iași) – Nicolae Chrisley Tatulescu (CSA Steaua) 10-9
  • Sebastian Căpățână (CSTA București) – Rareș Beteagu (CS Dinamo) 10-8
  • Mihnea Velicu (CS Dinamo) – Adrian Ștefan Fătu (CS Dinamo) 10-3
  • Ștefan Cristian Bobu (CSA Steaua) – Tiberiu Andreas Pandelescu (CS Dinamo) 10-0
  • Mihnea Ștefan Munteanu (ACS Sabia București) – Luca Antonio Constantin (CSA Steaua) 10-5
  • Călin Ioan Soare (ACS Sabia București) – Rareș Andreescu (CS Riposta București) 10-5
  • Matei Alexandru Radu (CS Dinamo) – Vlad Luca Mărgineanu (CSM Corona Brașov) 10-3

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Noah Ștefan Manea (CSM Corona Brașov) – Maxim Alexandru Tomac (CSM Iași) 10-7
  • Sebastian Căpățână (CSTA București) – Mihnea Velicu (CS Dinamo) 10-3
  • Ștefan Cristian Bobu (CSA Steaua) – Mihnea Ștefan Munteanu (ACS Sabia București) 10-9
  • Matei Alexandru Radu (CS Dinamo) – Călin Ioan Soare (ACS Sabia București) 10-4

SEMIFINALE:

  • Sebastian Căpățână (CSTA București) – Noah Ștefan Manea (CSM Corona Brașov) 10-8
  • Matei Alexandru Radu (CS Dinamo) – Ștefan Cristian Bobu (CSA Steaua) 10-7

FINALA:

  • Matei Alexandru Radu (CS Dinamo) – Sebastian Căpățână (CSTA București) 10-5

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 RADU Matei Alexandru CS DINAMO București  ROU
2 CĂPĂȚÎNA Sebastian CSTA București  ROU
3T BOBU Stefan Cristian CSA STEAUA București  ROU
3T MANEA Noah Stefan CSM CORONA Brașov  ROU
5 VELICU Mihnea CS DINAMO București  ROU
6 TOMAC Maxim Alexandru CSM Iași  ROU
7 SOARE Calin Ioan ACS SABIA București  ROU
8 MUNTEANU Mihnea Stefan ACS SABIA București  ROU
9 BETEAGU Rares CS DINAMO București  ROU
10 ANDREESCU Rares CS RIPOSTA București  ROU
11 TATULESCU Nicolae Chrisley CSA STEAUA București  ROU
12 FATU Adrian Stefan CS DINAMO București  ROU
13 MARGINEAN Vlad Luca CSM CORONA Brașov  ROU
14 BARSAN David CS RIPOSTA București  ROU
15 CONSTANTIN Luca Antonio CSA STEAUA București  ROU
16 PANDELESCU Tiberiu Andreas CS DINAMO București  ROU
17 MUNTEANU Rares Florin CSS UNIREA Iași  ROU
18 ENE Michael CS RIPOSTA București  ROU
19 NASTASE Mihnea Andrei CSTA București  ROU
20 VOCHIN Andrei CS DINAMO București  ROU
21 MIHALACHE Stefan CSȘ Slobozia  ROU
22 HERMEZIU Luca Adrian CS DINAMO București  ROU
23 VINTILA Eduard Florin CSTA București  ROU
24 GRIGORAS Arin ACS ZORRO Bârlad  ROU
25 CONSTANTIN Sebastian CSTA București  ROU
26 VINATORU Darius Ioan CSȘ 1 București  ROU
27 MATEI Cosmin CSM Iași  ROU
28 STANESCU Toma Stefan ACS SABIA București  ROU
29 SOMOIOG Madalin CSȘ Slobozia  ROU
30 SIVRIU Sebastian CS VICTORIA Cumpăna  ROU
31 TOMELE Darius Bogdan CS DINAMO București  ROU
32 ISOPESCU Mihai CSȘ Slobozia  ROU
33T FLORESCU Luca Stefan CS VICTORIA Cumpăna  ROU
33T CRUCIUG Andrei CSM Iași  ROU
35 PINTESCU Codrin CS MUSCHETARUL Iași  ROU
36 ILAS Maximilian ACS ZORRO Bârlad  ROU
37 LEE Seth Matias CS DINAMO București  ROU
38 CONSTANTINESCU Andrei ACS SABIA București  ROU
39 SACUIU Catalin CSȘ Slobozia  ROU
40 LUPAN HURMUZ Tudor CS DINAMO București  ROU
41 ALBU Serban CSM Iași  ROU
42 LEE Marc Robert CS DINAMO București  ROU
43 IANCAU Gabriel Alexandru CS VICTORIA Cumpăna  ROU
44 MANOLACHE Denis Fabian Mihai CSȘ Slobozia  ROU
45 STESCU Matei CS MUSCHETARUL Iași  ROU
46 BONTAS Matei Tudor ACS SABIA București  ROU
47 BALEA Mihai Matei ACADEMIA DE SCRIMĂ  ROU
48 ILIE Nicolas ACS ZORRO Bârlad  ROU
49T IFTIME Darius Severian CSȘ UNIREA Iași  ROU
49T AMARANDEI Ioan CSM Iași  ROU

 

REZULTATELE DIN GRUPE: