Mihai Popa – aur la categoria 10-11 ani!

369

44 sportivi de la 14 cluburi au fost înscriși la cel de-al șaselea concurs din cadrul Naționalelor pentru Copii, cel rezervat spadei masculine la categoria de vârstă 10-11 ani. Dintre s-a desprins în postura de campion național Mihai Popa, de la ACS Engarde București, care a dispus în finală de stelistul Ștefan Nicolae Pavelescu, cu 8-4. Medaliile de bronz au fost cucerite de Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) și David Molnar (CS Satu Mare).

REZULTATELE DE PE TABLOUL PRINCIPAL:

TURUL 1:

  • Peter Kostyak (CSȘ Tg Mureș) – Horea Barna (LPS Oradea) 8-4
  • Codruț Panea (CSȘ Quarto București) – Andrei Ofileanu (CSȘ Steaua) 8-5
  • Victor Melu (CSM Corona Brașov) – Andrei Mihai (CSM Corona Brașov) 8-2
  • Radu Popescu (LPS Craiova) – Vlad Petrișor (CSM Corona Brașov) 8-2
  • Andrei Bulc (LPS Oradea) – Eric Avram (LPS Craiova) 8-2
  • Vlad Dumitrescu (CSȘ Steaua) – Vilmos Kereszi (LPS Oradea) 8-2
  • David Marin (CS UNEFS București) – Matei Melcioiu (CSȘ Steaua) 8-3
  • Mate Kristof Szabo (CS Satu Mare) – Cristian Ulmeanu (CS Farul Constanța) 8-6
  • David Rusu (CSȘ Tg Mureș) – Mate Cheregi (CS Satu Mare) 8-6
  • Horia Ioja (CS Farul Constanța) – Vladimir Iordan (CS Farul Constanța)  8-4
  • Damian Soare (CS Farul Constanța) – David Andrei Stan (CS Farul Constanța) 8-4
  • Ștefan Corbu (LPS Craiova) – Luca Voinea (ACS Prima Spadă) 8-5

16-IMI:

  • Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) – Peter Kostyak (CSȘ Tg Mureș) 8-1
  • Luca Remeș (ACS Stesial București) – Gabriel Ispas (CSȘ 1 Constanța) 8-4
  • Răzvan Caia (LPS Craiova) – Codruț Panea (CSȘ Quarto București) 8-6
  • Andras Erdei (CS Satu Mare) – Victor Melu (CSM Corona Brașov) 8-3
  • David Popescu (ACS Engarde București) – Radu Popescu (LPS Craiova) 8-1
  • Eduard Luca (CS UNEFS București) – Andrei Bulc (LPS Oradea) 8-5
  • Gellert Szabo (CSȘ Tg Mureș) – Luca Oanță (CS Satu Mare) 8-2
  • Ștefan Nicolae Pavelescu (CSA Steaua) – Vlad Dumitrescu (CSȘ Steaua) 8-3
  • Mate Mezinger (CS Satu Mare) – David Marin (CS UNEFS București) 8-2
  • Alexandru Tîrziu (ACS Prima Spadă) – Mihai Iordache (LPS Craiova) 8-4
  • Mate Kristof Szabo (CS Satu Mare) – Robert Păuleț (ACS Prima Spadă) 8-4
  • Mihai Popa (ACS Engarde București) – David Rusu (CSȘ Tg Mureș) 8-4
  • Andrei Popescu (ACS Engarde București) – Horia Ioja (CS Farul Constanța) 8-3
  • Sebastian Bota (ACS Prima Spadă) – Damian Soare (CS Farul Constanța) 8-7
  • Vlad Enescu (ACS Engarde București) – Alexandru Ștefan (ACS Engarde București) 8-2
  • David Molnar (CS Satu Mare) – Ștefan Corbu (LPS Craiova) 8-7

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) – Luca Remeș (ACS Stesial București) 8-3
  • Răzvan Caia (LPS Craiova) – Andras Erdei (CS Satu Mare) 8-6
  • David Popescu (ACS Engarde București) – Eduard Luca (CS UNEFS București) 8-5
  • Ștefan Nicolae Pavelescu (CSA Steaua) – Gellert Szabo (CSȘ Tg Mureș) 5-5
  • Mate Mezinger (CS Satu Mare) – Alexandru Tîrziu (ACS Prima Spadă) 8-5
  • Mihai Popa (ACS Engarde București) – Mate Kristof Szabo (CS Satu Mare) 8-4
  • Andrei Popescu (ACS Engarde București) – Sebastian Bota (ACS Prima Spadă) 8-5
  • David Molnar (CS Satu Mare) – Vlad Enescu (ACS Engarde București) 8-2

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) – Răzvan Caia (LPS Craiova) 8-4
  • Ștefan Nicolae Pavelescu (CSA Steaua) – David Popescu (ACS Engarde București) 8-5
  • Mihai Popa (ACS Engarde București) – Mate Mezinger (CS Satu Mare) 8-3
  • David Molnar (CS Satu Mare) – Andrei Popescu (ACS Engarde București) 8-7

SEMIFINALE:

  • Ștefan Nicolae Pavelescu (CSA Steaua) – Mihai Tahu (CSȘ Quarto București) 5-4
  • Mihai Popa (ACS Engarde București)  – David Molnar (CS Satu Mare) 8-4

FINALA:

  • Mihai Popa (ACS Engarde București)  – Ștefan Nicolae Pavelescu (CSA Steaua) 8-4

 

Loc Nume Club Țară
1 POPA Mihai ACS ENGARDE București  ROU
2 PAVELESCU Nicolae Ștefan CSA STEAUA București  ROU
3T TAHU Mihai CSS QUARTO București  ROU
3T MOLNAR David CS Satu Mare  ROU
5 MEZINGER Mate CS Satu Mare  ROU
6 POPESCU David ACS ENGARDE București  ROU
7 POPESCU Andrei ACS ENGARDE București  ROU
8 CAIA Răzvan LPS PETRACHE TRISCU  ROU
9 ERDEI Andras CS Satu Mare  ROU
10 BOTA Sebastian ACS PRIMA SPADĂ  ROU
11 LUCA Eduard CS UNEFS București  ROU
12 SZABO Gellert CSS Tg Mureș  ROU
13 TÎRZIU Alexandru ACS PRIMA SPADĂ  ROU
14 ENESCU Vlad ACS ENGARDE București  ROU
15 REMES Luca ACS STESIAL București  ROU
16 SZABO Mate Kristof CS Satu Mare  ROU
17 PĂULEŢ Robert ACS PRIMA SPADĂ  ROU
18 ISPAS Gabriel CSS1 Constanța  ROU
19 STEFAN Alexandru ACS ENGARDE București  ROU
20 IORDACHE Mihai LPS PETRACHE TRISCU  ROU
21 OANTA Luca CS Satu Mare  ROU
22 BULC Andrei LPS BIHORUL Oradea  ROU
23 SOARE Damian CS FARUL Constanța  ROU
24 PANEA Codruț CSS QUARTO București  ROU
25 MELU Victor CSM CORONA Brașov  ROU
26 IOJA Horia CS FARUL Constanța  ROU
27 DUMITRESCU Vlad CSS STEAUA București  ROU
28 MARIN David CS UNEFS București  ROU
29 CORBU Ștefan LPS PETRACHE TRISCU  ROU
30 KOSTYAK Peter CSS Tg Mureș  ROU
31 POPESCU Radu LPS PETRACHE TRISCU  ROU
32 RUSU David CSS Tg Mureș  ROU
33 CHEREGI Matei CS Satu Mare  ROU
34 PETRISOR Vlad CSM CORONA Brașov  ROU
35 BARNA Horea LPS BIHORUL Oradea  ROU
36 VOINEA Luca ACS PRIMA SPADĂ  ROU
37 MELCIOIU Matei CSS STEAUA București  ROU
38 KERESZI Vilmos LPS BIHORUL Oradea  ROU
39 IORDAN Vladimir CS FARUL Constanța  ROU
40 MIHAI Andrei CSM CORONA Brașov  ROU
41 OFILEANU Andrei CSS STEAUA București  ROU
42 STAN David Andrei CS FARUL Constanța  ROU
43 ULMEANU Cristian CS FARUL Constanța  ROU
44 AVRAM Eric LPS PETRACHE TRISCU  ROU

 

REZULTATELE DIN GRUPE: