Natalia Constantin s-a impus la categoria 12-13 ani!

430

Concursul feminin de la categoria de vârstă 12-13 ani a adunat la start 61 de spadasine de la 15 cluburi. Într-o competiție dominată de bucureștence și , în special, de sportivele legitimate la CSȘ Steaua, câștigătoare a fost stelista Natalia Constantin, care a reușit să treacă în semifinale de colega sa de club, Melissa Tuta, cu 10-5, pentru ca în ultimul act să dispună cu 10-3 de o altă componentă a roș-albaștrilor, Daria Yousoufian. Medaliile de bronz au revenit Melissei Tuta (CSȘ Steaua) și Dianei Avramescu (CSȘ Quarto București).

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TURUL 1

  • Raluca Cismaru (LPS Craiova) – Mara Sălcianu (LPS Craiova) 10-7
  • Anaith Ciocan (CS Farul Constanța) – Patricia Mayer (LPS Oradea) 10-1
  • Eszter Grebur (LPS Satu Mare) – Ana Sofia Lupu (LPS Craiova) 10-4
  • Eva Mateescu (CSȘ 1 Constanța) – Ilinca Marinescu (CSM Corona Brașov) 10-0
  • Elena Bajdu (CSȘ 1 Constanța) – Nora Nemeti (CS Satu Mare) 10-6
  • Miruna Aprofirei (CSM Corona Brașov) – Irina Nicea (CSȘ 1 Constanța) 6-5
  • Irina Bănică (ACS Prima Spadă) – Cosmina Gărgăriță (LPS Craiova) 10-3
  • Ana Muntean (LPS Oradea) – Irina Colțan (LPS Craiova) 10-0
  • Mara Spătăreanu (CSȘ Quarto București) – Diana Gabriela Mathe (CSM Corona Brașov) 10-7
  • Andrada Predoi (LPS Craiova) – Maia Ionescu (CSȘ Quarto București) 10-5
  • Alexandra Cocoș (CSȘ 1 Constanța) – Anna Haller (LPS Satu Mare) 10-8
  • Roxana Avramescu (CSȘ Quarto București) – Clara Dulgheroiu (CS Farul Constanța) 10-8
  • Diana Crețu (CSM Corona Brașov) – Sara Garlonta (ACS Engarde București) 10-7
  • Elena Gușatu (CSȘ Quarto București) – Evolet Petrescu (ACS Claus Fencing) 10-6
  • Melissa Tuta (CSȘ Steaua) – Alexia Dragomir (LPS Craiova) 10-3
  • Raluca Trestian (CSȘ Tg Mureș) – Maria Rusneac (LPS Oradea) 10-9
  • Diana Avramescu (CSȘ Quarto București) – Carla Nițuleasa (LPS Craiova) 10-2
  • Andreea Stadler (CSȘ Steaua) – Izabela Tămășan (LPS Oradea) 10-5
  • Jazmin Ilyes (LPS Satu Mare) – Anya Neaga (LPS Craiova) 10-4
  • Daria Bistriceanu (CSA Steaua) – Teodora Pământ (CSM Corona Brașov) 10-6
  • Iris Mocanu (CS UNEFS București) – Cezara Petrescu (ACS Claus Fencing) 10-8
  • Denisa Balko (CSȘ Quarto București) – Violeta Spiridon (LPS Craiova) 10-3
  • Daria Yousoufian (CSȘ Steaua) – Flavia Mihaela Ciuta (LPS Craiova) 10-8
  • Anna Kolcsar (LPS Satu Mare) – Sonia Buta (LPS Oradea) 10-9
  • Alexandra Ghiță (LPS Craiova) – Sofia Maria Răduț (LPS Craiova) 10-7
  • Diana Tufan (CS Farul Constanța) – Bianca Muraru (CSM Corona Brașov) 10-2
  • Mara Codrean (LPS Satu Mare) – Ioana Enache (ACS Engarde București)10-5
  • Sabina Stanciu (CSȘ Steaua) – Emma Dumitrache (ACS Engarde București) 10-6
  • Maria Alina Alexandrescu (LPS Craiova) – Ioana Daria Răduț (LPS Craiova) 10-1

16-IMI:

  • Natalia Constantin (CSȘ Steaua) – Raluca Cismaru (LPS Craiova) 10-2
  • Anaith Ciocan (CS Farul Constanța) – Eszter Grebur (LPS Satu Mare) 10-7
  • Eva Mateescu (CSȘ 1 Constanța) – Elena Bajdu (CSȘ 1 Constanța) 10-3
  • Irina Bănică (ACS Prima Spadă) – Miruna Aprofirei (CSM Corona Brașov) 10-6
  • Ana Muntean (LPS Oradea) – Mara Spătăreanu (CSȘ Quarto București) 10-7
  • Alexandra Cocoș (CSȘ 1 Constanța) – Andrada Predoi (LPS Craiova) 10-8
  • Diana Crețu (CSM Corona Brașov) – Roxana Avramescu (CSȘ Quarto București) 10-3
  • Melissa Tuta (CSȘ Steaua) – Elena Gușatu (CSȘ Quarto București) 10-8
  • Mara Mazilescu (LPS Oradea) – Raluca Trestian (CSȘ Tg Mureș) 10-8
  • Diana Avramescu (CSȘ Quarto București) – Andreea Stadler (CSȘ Steaua) 10-2
  • Jazmin Ilyes (LPS Satu Mare) – Daria Bistriceanu (CSA Steaua) 10-5
  • Denisa Balko (CSȘ Quarto București) – Iris Mocanu (CS UNEFS București) 10-7
  • Daria Yousoufian (CSȘ Steaua) – Anna Kolcsar (LPS Satu Mare) 10-3
  • Diana Tufan (CS Farul Constanța) – Alexandra Ghiță (LPS Craiova) 10-4
  • Sabina Stanciu (CSȘ Steaua) – Mara Codrean (LPS Satu Mare) 10-3
  • Sophia Petrosianu (CS Satu Mare) – Maria Alina Alexandrescu (LPS Craiova) 10-2

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Natalia Constantin (CSȘ Steaua) – Anaith Ciocan (CS Farul Constanța) 10-4
  • Eva Mateescu (CSȘ 1 Constanța) –Irina Bănică (ACS Prima Spadă) 10-9
  • Ana Muntean (LPS Oradea) – Alexandra Cocoș (CSȘ 1 Constanța) 10-9
  • Melissa Tuta (CSȘ Steaua) – Diana Crețu (CSM Corona Brașov) 10-7
  • Diana Avramescu (CSȘ Quarto București) – Mara Mazilescu (LPS Oradea) 10-6
  • Denisa Balko (CSȘ Quarto București) – Jazmin Ilyes (LPS Satu Mare) 10-9
  • Daria Yousoufian (CSȘ Steaua) – Diana Tufan (CS Farul Constanța) 10-3
  • Sophia Petrosianu (CS Satu Mare) – Sabina Stanciu (CSȘ Steaua) 10-5

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Natalia Constantin (CSȘ Steaua) – Eva Mateescu (CSȘ 1 Constanța) 10-8
  • Melissa Tuta (CSȘ Steaua) – Ana Muntean (LPS Oradea) 10-9
  • Diana Avramescu (CSȘ Quarto București) – Denisa Balko (CSȘ Quarto București) 10-5
  • Daria Yousoufian (CSȘ Steaua) – Sophia Petrosianu (CS Satu Mare) 10-6

SEMIFINALE:

  • Natalia Constantin (CSȘ Steaua) – Melissa Tuta (CSȘ Steaua) 10-5
  • Daria Yousoufian (CSȘ Steaua) – Diana Avramescu (CSȘ Quarto București) 10-8

FINALA:

  • Natalia Constantin (CSȘ Steaua) – Daria Yousoufian (CSȘ Steaua) 10-3

CLASAMENT FINAL:

Loc Nume Club Țară
1 CONSTANTIN Natalia CSS STEAUA BUC  ROU
2 YOUSOFIAN DARIA CSS STEAUA BUC  ROU
3T TUTA MELISSA CSS STEAUA BUC  ROU
3T AVRAMESCU DIANA CSS QUARTO BUC  ROU
5 PETROSIANU SOPHIA CS SATU MARE  ROU
6 MUNTEAN ANA LPS BIHORUL ORADEA  ROU
7 BALKO Denisa CSS QUARTO BUC  ROU
8 MATEESCU Eva CSS1 CONSTANTA  ROU
9 MAZILESCU MARA LPS BIHORUL ORADEA  ROU
10 BĂNICĂ Irina ACS Prima Spadă  ROU
11 TUFAN Diana CS FARUL CONSTANTA  ROU
12 ILYES JAZMIN LPS SATU MARE  ROU
13 COCOŞ Alexandra CSS1 CONSTANTA  ROU
14 CIOCAN Anaith CS FARUL CONSTANTA  ROU
15 STANCIU SABINA CSS STEAUA BUC  ROU
16 CRETU DIANA CSM CORONA BRASOV  ROU
17 STADLER Andreea CSS STEAUA BUC  ROU
18 CODREAN MARA LPS SATU MARE  ROU
19 GREBUR ESZTER LPS SATU MARE  ROU
20 PREDOI ANDRADA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
21 BISTRICEANU Daria CSA STEAUA BUCURESTI  ROU
22 BAJDU Elena CSS1 CONSTANTA  ROU
23 APROFIREI MIRUNA CSM CORONA BRASOV  ROU
24 KOLCSAR ANNA LPS SATU MARE  ROU
25 MOCANU IRIS CS UNEFS BUCURESTI  ROU
26 SPATAREANU Mara CSS QUARTO BUC  ROU
27 GUŞATU Elena CSS QUARTO BUC  ROU
28 ALEXANDRESCU MARIA ALINA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
29 CISMARU RALUCA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
30 TRESTIAN RALUCA CSS TG MURES  ROU
31 GHITA ALEXANDRA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
32 AVRAMESCU ROXANA CSS QUARTO BUC  ROU
33 DULGHEROIU Clara CS FARUL CONSTANTA  ROU
34 RADUT SOFIA MARIA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
35 RUSNEAC MARIA LPS BIHORUL ORADEA  ROU
36 SALCIANU MARA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
37 RADUT IOANA DARIA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
38T PETRESCU EVOLET ACS CLAUS FENCING  ROU
38T MATHE DIANA GABRIELA CSM CORONA BRASOV  ROU
40 PETRESCU CEZARA ACS CLAUS FENCING  ROU
41 BUTA SONIA LPS BIHORUL ORADEA  ROU
42 NICEA Irina CSS1 CONSTANTA  ROU
43 NEMETI NORA CS SATU MARE  ROU
44 PAMANT TEODORA CSM CORONA BRASOV  ROU
45 IONESCU Maia CSS QUARTO BUC  ROU
46T GARLONTA SARA ACS ENGARDE BUC  ROU
46T NITULEASA CARLA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
48 DUMITRACHE Emma ACS ENGARDE BUC  ROU
49 MAYER PATRICIA LPS BIHORUL ORADEA  ROU
50 LUPU ANA SOFIA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
51 ENACHE IOANA ACS ENGARDE BUC  ROU
52 TAMASAN IZABELA LPS BIHORUL ORADEA  ROU
53 HALLER ANNA LPS SATU MARE  ROU
54 NEAGA ANYA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
55 MURARU BIANCA CSM CORONA BRASOV  ROU
56 MARINESCU ILINCA CSM CORONA BRASOV  ROU
57 GARGARITA COSMINA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
58 CIUTA FLAVIA MIHAELA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
59 SPIRIDON VIOLETA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
60 COLTAN IRINA LPS PETRACHE TRISCU  ROU
61 DRAGOMIR ALEXIA LPS PETRACHE TRISCU  ROU

 

REZULTATE DIN GRUPE: