Johanna Kurtinecz a câștigat titlul la categoria 10-11 ani!

351

În al doilea concurs al zilei de ieri, concurs rezervat spadasinelor de la categoria de vârstă 10-11 ani, s-a impus sătmăreanca Johanna Kurtinecz, care și-a dominat adversarele, obținând zece victorii din zece meciuri disputate, iar în cele cinci întâlniri de pe tabloul principal a avut o singură victorie la mai puțin de cinci tușe diferență. În finală, Johanna a învins-o pe Amalia Nițu, de la ACS Prima Spadă, cu 8-3, iar medaliile de bronz au fost câștigate de Bianca Raicu (LPS Petrache Triscu) și Alexia Maria Mocanu (ACS Athos Fencing).

 

REZULTATELE COMPLETE ALE TABLOULUI PRINCIPAL:

TURUL 1:

  • Oana Ivanov (CSȘ 1 Constanța) – Ayda Gavojdea (ACS Balestra București) 8-4
  • Ana Moca (LPS Bihorul Oradea) – Paisia Boroș (ACS Engarde București) 8-6
  • Elena Tămășan (LPS Bihorul Oradea) – Iulia Chiru (LPS Bihorul Oradea) 8-3
  • Anastasia Mihălcescu (CS UNEFS București) – Ilinca Stoicescu (ACS Engarde București) 8-6
  • Ana Duica (ACS Engarde București) – Iasmina Ilie (CSM Corona Brașov) 8-7
  • Alexia Iosub (CSȘ Steaua) – Alexia Muschici (CSȘ Quarto București) 8-0
  • Victoria Meleacă (ACS Athos Fencing) – Nicole Meleacă (ACS Athos Fencing) 8-6
  • Patricia Topîrceanu (CSȘ Quarto București) – Ioana Vasile (CS UNEFS București) 8-4
  • Maia Feraru (CSȘ Quarto București) – Maia Burtescu (ACS Athos Fencing) 8-6
  • Denisa Ciobanu (CSȘ 1 Constanța) – Maria Luca (CS UNEFS București) 8-4
  • Clara Ralea (CSȘ Steaua) – Adela Ciobanu (ACS Prima Spadă) 8-4
  • Anne Marie Dinescu (CSȘ Steaua) – Maria Antohe (ACS Prima Spadă) 8-6
  • Thea Birliga (CSM Corona Brașov) – Maria Cazacencu (ACS Athos Fencing) 8-0
  • Iris Smaranda (LPS Petrache Triscu) – Sonia Ungureanu (ACS Engarde București) 8-3
  • Maria Olteanu (CSȘ Quarto București) – Teodora Maria Marin (CSM Corona Brașov) 8-3
  • Sara El Houcheimi (CS UNEFS București) – Alessia Dobrea (ACS Balestra București) 8-2
  • Georgiana Lung (CS Satu Mare) – Iulia Sabău (CS Satu Mare) 8-7
  • Alexia Maria Mocanu (ACS Athos Fencing) – Ruxandra Dumitrescu (ACS Engarde București) 8-0
  • Valentina Velici (LPS Petrache Triscu) – Blanka Szijarto (LPS Bihorul Oradea) 8-4

16-IMI:

  • Amalia Nițu (ACS Prima Spadă) – Oana Ivanov (CSȘ 1 Constanța) 8-2
  • Elena Tămășan (LPS Bihorul Oradea) – Ana Moca (LPS Bihorul Oradea) 8-4
  • Patricia Tarta (CS Satu Mare) – Anastasia Mihălcescu (CS UNEFS București) 8-7
  • Natalia Vintilă (ACS Prima Spadă) – Ana Duica (ACS Engarde București) 8-3
  • Julia Kurtinecz (LPS Satu Mare) – Alexia Iosub (CSȘ Steaua) 8-2
  • Victoria Meleacă (ACS Athos Fencing) – Ana Uzun (ACS Prima Spadă) 8-5
  • Amelia Bărcaru (ACS Prima Spadă) – Patricia Topîrceanu (CSȘ Quarto București) 8-6
  • Bianca Raicu (LPS Petrache Triscu) – Maia Feraru (CSȘ Quarto București) 8-7
  • Johanna Kurtinecz (LPS Satu Mare) – Denisa Ciobanu (CSȘ 1 Constanța) 8-1
  • Clara Ralea (CSȘ Steaua) – Anne Marie Dinescu (CSȘ Steaua) 8-2
  • Denisa Crișan (CS Satu Mare)            – Thea Birliga (CSM Corona Brașov) 8-7
  • Thais Bubeneck (ACS Engarde București) – Iris Smaranda (LPS Petrache Triscu) 8-4
  • Maria Pîrvan (ACS Engarde București) – Maria Olteanu (CSȘ Quarto București) 8-4
  • Sara El Houcheimi (CS UNEFS București) – Anna Buzoiu (ACS Athos Fencing) 8-6
  • Alexia Maria Mocanu (ACS Athos Fencing) – Georgiana Lung (CS Satu Mare) 8-5
  • Maria Văleanu (ACS Prima Spadă) – Valentina Velici (LPS Petrache Triscu) 8-0

OPTIMI DE FINALĂ:

  • Amalia Nițu (ACS Prima Spadă) – Elena Tămășan (LPS Bihorul Oradea) 8-2
  • Natalia Vintilă (ACS Prima Spadă) – Patricia Tarta (CS Satu Mare) 8-7
  • Julia Kurtinecz (LPS Satu Mare) – Victoria Meleacă (ACS Athos Fencing) 8-3
  • Bianca Raicu (LPS Petrache Triscu) – Amelia Bărcaru (ACS Prima Spadă) 8-7
  • Johanna Kurtinecz (LPS Satu Mare) – Clara Ralea (CSȘ Steaua) 8-1
  • Thais Bubeneck (ACS Engarde București) – Denisa Crișan (CS Satu Mare) 8-5
  • Sara El Houcheimi (CS UNEFS București) – Maria Pîrvan (ACS Engarde București) 8-7
  • Alexia Maria Mocanu (ACS Athos Fencing) – Maria Văleanu (ACS Prima Spadă) 8-6

SFERTURI DE FINALĂ:

  • Amalia Nițu (ACS Prima Spadă) – Natalia Vintilă (ACS Prima Spadă) 8-4
  • Bianca Raicu (LPS Petrache Triscu) – Julia Kurtinecz (LPS Satu Mare) 8-4
  • Johanna Kurtinecz (LPS Satu Mare) – Thais Bubeneck (ACS Engarde București) 8-0
  • Alexia Maria Mocanu (ACS Athos Fencing) – Sara El Houcheimi (CS UNEFS București) 8-7

SEMIFINALE:

  • Amalia Nițu (ACS Prima Spadă) – Bianca Raicu (LPS Petrache Triscu) 8-6
  • Johanna Kurtinecz (LPS Satu Mare) – Alexia Maria Mocanu (ACS Athos Fencing) 8-5

FINALA:

  • Johanna Kurtinecz (LPS Satu Mare) – Amalia Nițu (ACS Prima Spadă) 8-3

CLASAMENT FINAL:

Place Nume Club Țară
1 KURTINECZ Johanna LPS SATU MARE  ROU
2 NIŢU Amalia ACS Prima Spadă  ROU
3T RAICU Bianca LPS PETRACHE TRISCU  ROU
3T MOCANU Alexia Maria ACS ATHOS FENCING  ROU
5 KURTINECZ Julia LPS Satu Mare  ROU
6 BUBENECK Thais ACS ENGARDE București  ROU
7 VINTILA Natalia ACS PRIMA SPADĂ  ROU
8 EL HOUCHEIMI Sara CS UNEFS București  ROU
9 VĂLEANU Maria ACS PRIMA Spadă  ROU
10 PÎRVAN Maria ACS ENGARDE București  ROU
11 TARTA Patricia CS Satu Mare  ROU
12 CRISAN Denisa CS Satu Mare  ROU
13 BĂRCARU Amelia ACS PRIMA SPADĂ  ROU
14 TAMASAN Elena LPS BIHORUL Oradea  ROU
15 RALEA Clara CSȘ STEAUA București  ROU
16 MELEACA Victoria ACS ATHOS FENCING  ROU
17 BUZOIU Anna ACS ATHOS FENCING  ROU
18 UZUN Ana ACS PRIMA SPADĂ  ROU
19 LUNG Georgiana CS Satu Mare  ROU
20 MOCA Ana LPS BIHORUL Oradea  ROU
21 TOPIRCEANU Patricia CSȘ QUARTO București  ROU
22 BIRLIGA Thea CSM CORONA Brasov  ROU
23 MIHALCESCU Anastasia CS UNEFS București  ROU
24 OLTEANU Maria CSȘ QUARTO București  ROU
25 SMARANDA Iris LPS PETRACHE TRISCU  ROU
26 FERARU Maia CSȘ QUARTO București  ROU
27 IVANOV Oana CSȘ1 Constanta  ROU
28 VELICI Valentina LPS PETRACHE TRISCU  ROU
29 CIOBANU Denisa CSȘ1 Constanta  ROU
30 IOSUB Alexia CSȘ STEAUA București  ROU
31 DUICA Ana ACS ENGARDE București  ROU
32 DINESCU Anne Marie CSȘ STEAUA București  ROU
33 ANTOHE Maria ACS PRIMA SPADĂ  ROU
34 ILIE Iasmina CSM CORONA Brasov  ROU
35 MUSCHICI Alexia CSȘ QUARTO București  ROU
36 LUCA Maria CS UNEFS București  ROU
37 SZIJARTO Blanka LPS BIHORUL Oradea  ROU
38 GAVOJDEA Ayda ACS BALESTRA București  ROU
39 BURTESCU Maia ACS ATHOS FENCING  ROU
40 UNGUREANU Sonia ACS ENGARDE București  ROU
41 MARIN Teodora Maria CSM CORONA Brasov  ROU
42 STOICESCU Ilinca ACS ENGARDE București  ROU
43T CAZACENCU Maria ACS ATHOS FENCING  ROU
43T DOBREA Alessia ACS BALESTRA București  ROU
45 MELEACA Nicole ACS ATHOS FENCING  ROU
46 VASILE Ioana CS UNEFS București  ROU
47 CIOBANU Adela ACS PRIMA SPADĂ  ROU
48 DUMITRESCU Ruxandra ACS ENGARDE București  ROU
49 BOROS Paisia ACS ENGARDE București  ROU
50 CHIRU Iulia LPS BIHORUL Oradea  ROU
51 SABAU Iulia CS Satu Mare  ROU

 

REZULTATELE GRUPELOR: