Campionatul Național de Speranțe – floretă, feminin

171

Ziua a doua a Naționalelor de Scrimă rezervate speranțelor este dedicată fetelor de la floretă. 28 de sportive vor participa la competiția din Sala de Scrimă „Ana Pascu”, reprezentând 11 cluburi. Concursul începe cu faza grupelor – patru grupe a câte șapte floretiste, și va continua cu tabloul principal. Fetele înscrise în concurs sunt următoarele:

Nume Club Țară Rank
BIKVALVI MITI Ingrid CS UNIVERSITAR POLITEHNICA Timișoara  ROU 7
MALE Enya CSM CORONA Brașov  ROU 8
HUSU Miruna CS UNIVERSITAR POLITEHNICA Timișoara  ROU 10
PREDA Dalia CSS TRIUMF București  ROU 11
POLSCHI Catinca CS UNIVERSITAR POLITEHNICA Timișoara  ROU 14
CHIOREAN Maria CS Satu Mare  ROU 15
OLARU Alexandra CSM CORONA Brașov  ROU 16
ION Amalia ACS BALESTRA București  ROU 18
TIGHINEAN Sonia CSM CORONA Brașov  ROU 26
STAN Ana ACS SPADASINII ARGEȘENI  ROU 31
ADOCH Alexandra ACS FLORETA Timișoara  ROU 99
BARBU Ioana CSTA București  ROU 99
BLAGA Ilia CSM Cluj Napoca  ROU 99
BURDULEA Veronica CSM Cluj Napoca  ROU 99
CISMAS Darra CSM CORONA Brașov  ROU 99
CONSTANTINESCU Cristina ACS ATLAS INVICTUS  ROU 99
DUMITRESCU Antonia CSS TRIUMF București  ROU 99
GOGA Sophia ACS SPADASINII ARGESENI  ROU 99
HORVATH Timea CSM Cluj Napoca  ROU 99
LITA Karina CSS TRIUMF București  ROU 99
MARISESCU Maya ACS FLORETA Timișoara  ROU 99
PREDESCU Iulia CSS TRIUMF București  ROU 99
SERGHIE Sara CS Satu Mare  ROU 99
SIPOS Teodora CSM Cluj Napoca  ROU 99
TAL Karina ACS FLORETA Timișoara  ROU 99
VERES Ilinca ACSS ARAMIS București  ROU 99
VLAD Ioana ACS FLORETA Timișoara  ROU 99
ZODILA Daria CSM CORONA Brașov  ROU 99

 

Componența grupelor:

GRUPA 1: Sonia Tighinean, Antonia Dumitrescu, Maya Marișescu, Miti Ingrid Bikvalvi, Amalia Ion, Timea Horvath, Cristina Constantinescu.

GRUPA 2: Alexandra Olaru, Sara Serghie, Iulia Predescu, Enya Male, Ana Stan, Ilia Blaga, Karina Tal.

GRUPA 3: Ioana Barbu, Ioana Vlad, Karina Liță, Maria Chiorean, Daria Zodila, Veronica Burdulea, Miruna Husu.

GRUPA 4: Catinca Polschi, Alexandra Adoch, Sophia Goga, Dalia Preda, Ilinca Vereș, Darra Cismaș, Teodora Șipoș.