Campionatul Național de tineret – spadă – feminin, individual

148

Ultima zi a Naționalelor de tineret aduce în scenă fetele de la spadă. Sunt 35 de sportive care au luat startul în concursul care se desfășoară la Sala de Scrimă „Ana Pascu”, din Capitală, sportive care sunt legitimate la 10 cluburi. Lista completă de start este următoarea:

Nume Club Țară Rank
GHICA Andrada CS DINAMO Bucuresti  ROU 3
LEONTE Mihaela CS DINAMO Bucuresti  ROU 3
PĂTRU Alexandra CS UNIVERSITATEA Craiova  ROU 6
AXINTE Renata CS DINAMO Bucuresti  ROU 7
BENEA Bianca CSM Oradea  ROU 8
ECOBICI Sabina CS UNIVERSITATEA Craiova  ROU 11
ENACHE Talida CS UNEFS Bucuresti  ROU 12
STAN Irina CSA STEAUA Bucuresti  ROU 14
ZOTA Diana CS DINAMO Bucuresti  ROU 15
TATARU Georgiana CS UNEFS Bucuresti  ROU 16
MELINTESCU Ana Maria CS DINAMO Bucuresti  ROU 17
STANESCU Melissa CS UNEFS Bucuresti  ROU 19
GAMAN Greti CS UNIVERSITATEA Craiova  ROU 20
CHEVALIER Leila CS DINAMO Bucuresti  ROU 99
STANCIULESCU Daria CS DINAMO Bucuresti  ROU 99
BULBOREA Roxana Mihaela CS FARUL Constanta  ROU 99
ION Theodora CS FARUL Constanta  ROU 99
DICĂ Stefana CS UNIVERSITATEA Craiova  ROU 99
DINUT Andreea CS UNIVERSITATEA Craiova  ROU 99
CONSTANTINESCU Cristina CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
IONESCU Ilinca CSA STEAUA bucuresti  ROU 99
MOROIANU Bianca CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
PETRACHE Eda CSA STEAUA bucuresti  ROU 99
PIRVA Ana CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
PREDESCU Alexandra CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
SONT Emma CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
ARSENOIU Gabriela CSM craiova  ROU 99
NEGOESCU Eliza CSM Craiova  ROU 99
PĂUNA Bianca CSM Craiova  ROU 99
NICULAI Andreea CSS1 Constanta  ROU 99
STAN Maria CSS1 Constanta  ROU 99
CIMPAN Maria LPS BIHORUL Oradea  ROU 99
DRAGAN Alexandra LPS BIHORUL Oradea  ROU 99
MUNTEAN Andreea LPS BIHORUL Oradea  ROU 99
PREDOI Bianca LPS PETRACHE TRISCU Craiova  ROU 99

 

Componența grupelor:

Grupa 1: Mihaela Leonte, Ștefana Dică, Eliza Negoescu, Ana Maria Melintescu, Maria Stan, Georgiana Tătaru, Ana Pîrva.

Grupa 2: Andrada Ghica, Melissa Stănescu, Cristina Constantinescu, Diana Zota, Bianca Păuna, Andreea Munteanu, Andreea Dinuț.

Grupa 3: Ilinca Ionescu, Theodora Ion, Andreea Niculai, Irina Stan, Bianca Predoi, Alexandra Pătru, Leila Chevalier.

Grupa 4: Emma Șont, Maria Cîmpan, Renata Axinte, Bianca Moroianu, Greti Găman, Roxana Mihaela Bulborea, Talida Enache.

Grupa 5: Alexandra Predescu, Gabriela Arsenoiu, Alexandra Drăgan, Eda Petrache, Bianca Benea, Sabina Ecobici, Daria Stănciulescu.