Campionatul Național de tineret – spadă – masculin, individual

230

De la ora 10:00, în Sala de Scrimă „Ana Pascu” (Floreasca), din București, își vor începe întrecerea spadasinii de la tineret. Pe listele de start sunt înscriși 51 de sportivi de la 14 cluburi, iar concursul se anunță extrem de disputat.

Lista spadasinilor care vor participa la competiția de azi este următoarea:

Nume Club Țară Rank
OPREA Mihail CS UNIVERSITATEA Craiova  ROU 3
ZARNESCU Tudor CSA STEAUA Bucuresti  ROU 6
BIVOLARU Ștefan CSM Craiova  ROU 8
OROIAN Alexandru CSM Satu Mare  ROU 9
POPA Daniel CSA STEAUA Bucuresti  ROU 11
BĂZĂVAN Dorin CS DINAMO Bucuresti  ROU 13
BIGEA Mihai CS UNIVERSITATEA Craiova  ROU 15
CRACIUN Razvan CSA STEAUA Bucuresti  ROU 16
SURDUCAN Tudor CS Satu Mare  ROU 17
BIRO david CS UNIVERSITATEA Craiova  ROU 18
VITAN Catalin CSM Craiova  ROU 19
STOICA Alexandru CS UNEFS Bucuresti  ROU 20
CIOVICA Mihai CS UNIVERSITATEA Craiova  ROU 21
TIRMAN Sebastian CSA STEAUA Bucuresti  ROU 23
STATIE David CS DINAMO Bucuresti  ROU 28
GAVRILUŢ Daniel CS DINAMO Bucuresti  ROU 29
PASCU Liviu CSM Craiova  ROU 30
CONSTANTINESCU Cristian LPS PETRACHE TRISCU Craiova  ROU 32
MIHART Alexandru LPS PETRACHE TRISCU Craiova  ROU 38
TUTA Andi CSM Craiova  ROU 41
CORBU Cristian LPS PETRACHE TRISCU Craiova  ROU 44
SZABO Szabolcs CS Satu Mare  ROU 44
BACIU Stefan CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
BACIU Stefan CSS1 Constanta  ROU 99
BODO Benjamin CS UNIVERSITAR POLITEHNICA Timisoara  ROU 99
BOSTINA Yiannis LPS PETRACHE TRISCU Craiova  ROU 99
BURGHELEA Andrei CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
CIMPAN Anton CS Satu Mare  ROU 99
GHENCEA Mihai CSS1 Constanta  ROU 99
GURZA Luca CS Satu Mare  ROU 99
ILIUŢĂ Luca CSS1 Constanta  ROU 99
MACOVEI Alexandru CS PETROLUL Ploiesti  ROU 99
MARGHESCU Rares CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
MEZINGER Marton CS Satu Mare  ROU 99
NAGHI Vlad LPS BIHORUL Oradea  ROU 99
NECULAI Serban CSM CORONA Brasov  ROU 99
NICA Iustin CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
NISTOR Horia CS FARUL Constanta  ROU 99
PADUREANU David CSS1 Constanta  ROU 99
PAPP Andrei CS FARUL Constanta  ROU 99
PETRACHE George CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
POPESCU Alexandru CS UNEFS Bucuresti  ROU 99
PURCAREA Dimu CS FARUL Constanta  ROU 99
RUSU Dragos CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
SAHAGHIAN David CS FARUL Constanta  ROU 99
SCARLAT Cris CS UNEFS Bucuresti  ROU 99
SEBESAN Claus LPS BIHORUL Oradea  ROU 99
SITA Stefan CSS1 Constanta  ROU 99
SZEP Marton CSM Satu Mare  ROU 99
TUDOSIE Razvan LPS PETRACHE TRISCU Craiova  ROU 99
TUFAN Raul LPS BIHORUL Oradea  ROU 99

 

Primul tur – componența grupelor:

Grupa 1: Mihail Oprea, Cristian Constantinescu, Claus Sebeșan, Andrei Papp, Stefan Sita, Andi Tuta, George Petrache.

Grupa 2: Marton Szep, Mihai Ghencea, Liviu Pascu, Tudor Zărnescu, Raul Tufan, Alexandru Mihart, Benjamin Bodo.

Grupa 3: Luca Gurza, David Șahighian, Cristian Corbu, Ștefan Bivolaru, David Statie, Silviu Roșu.

Grupa 4: Dragoș Rusu, Alexandru Oroian, David Pădureanu, Sebastian Tirman, Szabolcs Szabo, Alexandru Macovei, Yiannis Boștină.

Grupa 5: Iustin Nica, Daniel Popa, Vlad Naghi, Marton Mezinger, Mihai Ciovică, Răzvan Tudosie.

Grupa 6: David Biro, Matei Campion, Anton Cîmpan, Alexandru Popescu, Dorin Băzăvan. Ștefan Baciu (CSA Steaua).

Grupa 7: Rareș Marghescu, Horia Nistor, Neculai Șerban, Alexandru Stoica, Ștefan Baciu (CSȘ 1 Constanța), Mihai Bigea.

Grupa 8: Răzvan Crăciun, Andrei Burghelea, Luca Iliuță, Cris Scarlat, Tudor Surducan, Dimu Purcărea.