Campionatul Național de tineret – sabie – feminin, individual

152

Numai puțin de 31 de sabrere s-au înscris pe listele de concurs ale celei de-a patra zile din cadrul Campionatelor Naționale de scrimă pentru tineret. Cele 31 de sportive sunt legitimate la șase cluburi, grosul participării fiind asigurat de lotul sabrerelor dinamoviste, 14 la număr, care reprezintă aproape jumătate din cifra fetelor participante la competiție. Concursul de azi va lua startul la ora 10:00 și se va desfășura în Sala de Scrimă „Ana Pascu” (Floreasca), din București.

Aceasta este lista participantelor:

Nume Club Țară Rank
MARTIS Sabina CSA STEAUA Bucuresti  ROU 1
LUPU Andreea CS DINAMO Bucuresti  ROU 2
BUGAEVSKI Natalia CSTA Bucuresti  MDA 3
PANTIS Ilinca CS RIPOSTA Bucuresti  ROU 5
CHIRCA Delia CSTA Bucuresti  ROU 7
MATEI Maria CS DINAMO Bucuresti  ROU 9
LUTEA Tania CSA STEAUA Bucuresti  ROU 10
ALEXANDRESCU Theodora CS RIPOSTA Bucuresti  ROU 11
CIOBANU Roberta CS DINAMO Bucuresti  ROU 12
BOTEZATU Ana CS DINAMO Bucuresti  ROU 14
SERBAN Denisa CSA STEAUA Bucuresti  ROU 18
SERBANOIU Andreea (Deea) CS DINAMO Bucuresti  ROU 19
BADEA Maria CSA STEAUA Bucuresti  ROU 20
DANCIU Vanessa CS DINAMO Bucuresti  ROU 20
DOBROGEANU Bianca CS DINAMO Bucuresti  ROU 22
CHITU Mihaela CS RIPOSTA Bucuresti  ROU 23
GHEORGHE Andreea Cristina CSA STEAUA Bucuresti  ROU 24
MOLDOVAN Teodora CS DINAMO Bucuresti  ROU 29
ADANILOAIE Andreea Beatrice CS DINAMO Bucuresti  ROU 99
CARP Daria CSM Iasi  ROU 99
COJOCARU Maria CS RIPOSTA Bucuresti  ROU 99
FUSEA Anastasia CS DINAMO Bucuresti  ROU 99
IACOB Emma CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
IACOB Felicia CSA STEAUA Bucuresti  ROU 99
MARTINAS Maria CSS UNIREA Iasi  ROU 99
MITRUS Alexandra CS DINAMO Bucuresti  ROU 99
MUNTEANU Magdalena CS DINAMO Bucuresti  ROU 99
NEAGU Teodora CSM Iasi  ROU 99
STAN Amalia CSS UNIREA Iasi  ROU 99
TUDORANCEA Rebeca Maria CS DINAMO Bucuresti  ROU 99
PATRANOIU Petra CS DINAMO Bucuresti  ROU

 

Componența grupelor:

Grupa 1: Ana Botezatu (CS Dinamo), Anastasia Fusea (CS Dinamo), Alexandra Mitruș (CS Dinamo), Sabina Martiș (CSA Steaua), Denisa Șerban (CSA Steaua), Amalia Stan (CSȘ Unirea Iași), Teodora Neagu (CSM Iași).

Grupa 2: Andreea Lupu (CS Dinamo), Roberta Ciobanu (CS Dinamo), Andreea Șerbănoiu (CS Dinamo), Felicia Iacob (CSA Steaua), Maria Cojocaru (CS Riposta București), Maria Martinaș (CSȘ Unirea Iași).

Grupa 3: Vanessa Danciu (CS Dinamo), Petra Pătrănoiu (CS Dinamo), Natalia Bugaevski (CSTA București), Daria Carp (CSM Iași), Theodora Alexandrescu (CS Riposta București), Andreea Cristina Gheorghe (CSA Steaua).

Grupa 4: Teodora Moldovan (CS Dinamo), Rebeca Maria Tudorancea (CS Dinamo), Magdalena Munteanu (CS Dinamo), Maria Badea (CSA Steaua), Tania Luțea (CSA Steaua), Ilinca Pantiș (CS Riposta București).

Grupa 5: Bianca Dobrogeanu (CS Dinamo), Andreea Beatrice Adăniloaie (CS Dinamo), Maria Matei (CS Dinamo), Emma Iacob (CSA Steaua), Delia Chircă (CSTA București), Mihaela Chițu (CS Riposta București)