Campionatul Mondial de cadeți și juniori de la Plovdiv, ziua 4, proba 7: România concurează pe tabloul de 32 în proba de echipe mixte pentru cadeți

1093

Campionatul Mondial de scrimă pentru cadeți și juniori de la Plovdiv programează marți, 4 aprilie 2017, ultima probă dedicată cadeților: echipe mixte. De la ora 10:00 vor intra în concurs 21 de formații, iar printre ele se va număra și România.
Echipa noastră se va duela pentru început pe tabloul de 32, cu Africa de Sud, iar dacă va câștiga va întâlni Germania în 16. Pentru România vor concura următorii: Matei Aniculoesei (sabie-CSA Steaua), Adam Macska (spadă-CS Satu Mare), Sabina Martiș (sabie-CSA Steaua), Alexandru Pîrva (floretă-CSA Steaua), Silviu Roși (floretă-CSA Steaua), Anca Săveanu (floretă-CSA Steaua) și Zsuzsa Schlier (spadă-CSS Târgu Mureș).
Evoluția LIVE a României poate fi urmărită AICI.
Programul următoarelor șapte zile de concurs de la Plovdiv este următorul:
CADEȚI
MARȚI, 4 APRILIE
Ora 10:00 – echipe mixte;

JUNIORI
MIERCURI, 5 APRILIE
Ora 8:30 – spadă feminin individual;
Ora 10:30 – sabie masculin individual;
JOI, 6 APRILIE
Ora 8:30 – floretă masculin individual;
Ora 12:00 – sabie feminin individual;
VINERI, 7 APRILIE
Ora 8:30 – spadă masculin individual;
Ora 10:30 – floretă feminin individual;
Ora 13:40 – spadă feminin echipe, până la tabloul de 8;
Ora 15:00 – sabie masculin echipe, până la tabloul de 8;
SÂMBĂTĂ, 8 APRILIE
Ora 8:30 – sabie feminin echipe, până la tabloul de 8;
Ora 9:00 – floretă masculin echipe, până la tabloul de 8;
Ora 11:30 – sabie masculin echipe, tabloul de 8, semifinalele și finalele;
Ora 12:15 – spadă feminin echipe, tabloul de 8, semifinalele și finalele;
DUMINICĂ, 9 APRILIE
Ora 8:30 – floretă feminin echipe, până la tabloul de 8;
Ora 9:00 – spadă masculin echipe, până la tabloul de 8;
Ora 12:00 – sabie feminin echipe, tabloul de 8, semifinalele și finalele;
Ora 12:45 – floretă masculin echipe, tabloul de 8, semifinalele și finalele;
LUNI, 10 APRILIE
Ora 10:00 – floretă feminin echipe, tabloul de 8, semifinalele și finalele;
Ora 11:00 – spadă masculin echipe, tabloul de 8, semifinalele și finalele.
Programul este adaptat după ora României.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția scrimerilor români la Plovdiv.
FOTO: FIE