Campionatul European de cadeți și juniori de la Plovdiv, ziua 2, proba 4: Anca Săveanu, Rebeca Cândescu, Raluca Drăghici și Andreea Gheorghe concurează la floretă cadeți feminin individual

1175

Campionatul European de scrimă pentru cadeți și juniori de la Plovdiv 2017 programează miercuri, 1 martie 2017, două noi probe: spadă cadeți masculin individual și floretă cadeți feminin individual.
De la ora 11:30, ora României, 84 de sportive se vor alinia la startul probei de floretă cadeți feminin individual. România este reprezentată de patru floretiste: Anca Săveanu (CSA Steaua), Rebeca Cândescu (CSA Steaua), Raluca Drăghici (CS Farul Constanța), Andreea Gheorghe (CSA Steaua). Antrenor echipă: Ducu Petre.
Cele patru floretiste românce vor intra în concurs în următoarele grupe preliminare:

Evoluția LIVE a floretistelor românce la Plovdiv poate fi urmărită AICI.
Programul următoarelor zile de concurs de la Campionatului European de scrimă pentru cadeți și juniori de la Plovdiv este:
MIERCURI, 1 MARTIE
Ora 9:00 – spadă masculin cadeți individual;
Ora 11:30 – floretă feminin cadeți individual;
JOI, 2 MARTIE
Ora 9:00 – spadă feminin cadeți individual;
Ora 13:00 – sabie masculin cadeți individual;
VINERI, 3 MARTIE
Ora 9:00 – spadă masculin cadeți echipe;
Ora 10:00 – floretă masculin cadeți echipe;
Ora 11:00 – sabie feminin cadeți echipe;
SÂMBĂTĂ, 4 MARTIE
Ora 9:00 – spadă feminin cadeți echipe;
Ora 9:00 – floretă feminin cadeți echipe;
Ora 11:00 – sabie masculin cadeți echipe;
DUMINICĂ, 5 MARTIE
Ora 9:00 – floretă masculin juniori individual;
Ora 13:00 – sabie feminin juniori individual;
LUNI, 6 MARTIE
Ora 9:00 – spadă masculin juniori individual;
Ora 12:00 – floretă feminin juniori individual;
MARTI, 7 MARTIE
Ora 9:00 – spadă feminin juniori individual;
Ora 13:00 – sabie masculin juniori individual;
MIERCURI, 8 MARTIE
Ora 9:00 – floretă masculin juniori echipe;
Ora 9:00 – spadă masculin juniori echipe;
Ora 12:00  -sabie feminin juniori echipe;
JOI, 9 MARTIE
Ora 9:00 – spadă feminin juniori echipe;
Ora 10:00 – sabie masculin juniori echipe;
Ora 12:00 – floretă feminin juniori echipe.
Programul este adaptat după ora României.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent LIVE cu evoluția scrimerilor români la Plovdiv.
FOTO: FIE