Campionatul European de cadeți și juniori de la Plovdiv, ziua 1, proba 2: Sabina Martiș, Ioana Radu, Ilinca Pantiș și Catinel Tipișcă trag la sabie cadeți feminin individual

1165

Campionatul European de scrimă pentru cadeți și juniori de la Plovdiv debutează marți, 28 februarie 2017, cu primele două probe: floretă cadeți masculin individual și sabie cadeți feminin individual.
De la ora 13:30, ora României, intră pe planșă sabrerele. 70 de sportive din întreaga Europă se vor duela pentru medalii, iar printre ele se vor afla și patru românce: Sabina Martiș (CSA Steaua), Ioana Radu (CSS Unirea Iași), Ilinca Pantiș (CS Riposta), Cartinel Tipișcă (CSM Iași). Antrenor echipă: Cosmin Hâncianu.
Sabina Martiș (CSA Steaua), Ioana Radu (CSS Unirea Iași), Ilinca Pantiș (CS Riposta), Cartinel Tipișcă (CSM Iași) vor intra în concurs în următoarele grupe preliminare:

Evoluția LIVE a sabrerelor românce la Plovdiv poate fi urmărită AICI.
Programul Campionatului European de scrimă pentru cadeți și juniori de la Plovdiv este următorul:
MARȚI, 28 FEBRUARIE
Ora 9:00 – floretă masculin cadeți individual;
Ora 13:30  -sabie feminin cadeți individual;
Ora 18:30 – festivitatea de deschidere a Cmapionatului European;
MIERCURI, 1 MARTIE
Ora 9:00 – spadă masculin cadeți individual;
Ora 11:30 – floretă feminin cadeți individual;
JOI, 2 MARTIE
Ora 9:00 – spadă feminin cadeți individual;
Ora 13:00 – sabie masculin cadeți individual;
VINERI, 3 MARTIE
Ora 9:00 – spadă masculin cadeți echipe;
Ora 10:00 – floretă masculin cadeți echipe;
Ora 11:00 – sabie feminin cadeți echipe;
SÂMBĂTĂ, 4 MARTIE
Ora 9:00 – spadă feminin cadeți echipe;
Ora 9:00 – floretă feminin cadeți echipe;
Ora 11:00 – sabie masculin cadeți echipe;
DUMINICĂ, 5 MARTIE
Ora 9:00 – floretă masculin juniori individual;
Ora 13:00 – sabie feminin juniori individual;
LUNI, 6 MARTIE
Ora 9:00 – spadă masculin juniori individual;
Ora 12:00 – floretă feminin juniori individual;
MARTI, 7 MARTIE
Ora 9:00 – spadă feminin juniori individual;
Ora 13:00 – sabie masculin juniori individual;
MIERCURI, 8 MARTIE
Ora 9:00 – floretă masculin juniori echipe;
Ora 9:00 – spadă masculin juniori echipe;
Ora 12:00  -sabie feminin juniori echipe;
JOI, 9 MARTIE
Ora 9:00 – spadă feminin juniori echipe;
Ora 10:00 – sabie masculin juniori echipe;
Ora 12:00 – floretă feminin juniori echipe.
Programul este adaptat după ora României.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent LIVE cu evoluția scrimerilor români la Plovdiv.