UPDATE 5: România a ocupat locul 9 în proba de floretă feminin cadeți echipe la Campionatul European de cadeți și juniori de la Novi Sad. Rusia a luat aurul!

1117

Vineri, 4 martie, în a cincea zi a Campionatului European de scrimă pentru cadeți și juniori de la Novi Sad sunt programate ultimele trei probe pentru cadeți, toate pe echipe: spadă feminin, floretă feminin și sabie masculin.
De la ora 10:00, ora României, va începe proba de floretă feminin cadeți echipe, unde România va intra în concurs pe tabloul de 16. La startul acestei probe se vor prezenta 17 formații, iar România se va duela în 16 cu Marea Britanie.
Echipa României este formată din: Anca Săveanu (CSA Steaua), Rebeca Cândescu (CSA Steaua), Raluca Drăghici (CS Farul Constanța) și Raluca Văcărașu (CS Farul Constanța).
Programul complet al zilei de vineri, 4 martie, de la Campionatul European de scrimă pentru cadeți și juniori de la Novi Sad este următorul:
Ora 10:00 – Spadă feminin cadeți echipe;
Din România: echipa României (Bianca Benea, Zsuzsa Schlier, Alexandra Predescu, Denisa Barosan);
Ora 10:00 – Floretă feminin cadeți echipe;
Din România: echipa României (Anca Săveanu, Rebeca Cândescu, Raluca Drăghici, Raluca Văcărașu);
Ora 13:30 – Sabie masculin cadeți echipe;
Din România: echipa României (Matei Aniculoesei, George Dragomir, Alexie Alupei, Vlad Grădișteanu).
FOTO: Augusto BIZZI
Programul este adaptat după ora României.
Site-ul www.frscrimă.ro vă va ține la curent LIVE cu evoluția scrimerilor români la Novi Sad.
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ ÎN 2016:
logo_RODOTEX_rgb_trans


UPDATE, ora 12:21 – România a pierdut în 16 meciul cu Marea Britanie, scor 40-45, și va trage mai departe pe tabloul locurilor 9-16.
meciul cu Marea Britanie
Primul meci de pe tabloul de 9-16 este cu Serbia, de la ora 13:00, ora României.


UPDATE, ora 15:39 – În primul meci de pe tabloul de 9-16, România a trecut de Serbia, scor 45-15.
meciul cu Serbia
În meciul de pe tabloul de 9-12, România a trecut de Slovacia, scor 45-32, și va înfrunta Ucraina, de la ora 16:00, în partida pentru locurile 9-10.
meciul cu Slovacia


UPDATE, ora 17:19 – România a încheiat concursul pe locul 9, după ce a învins Ucraina în partida pentru locurile 9-10, scor 45-38.
meciul cu Ucraina


UPDATE, ora 20:12- Rusia a câștigat medaliile de aur după ce a învins în finala mare echipa Germaniei, scor 35-34, după minutul suplimentar. Bronzul a fost cucerit de către Italia, care a trecut în finala mică de Polonia, scor 45-38.