UPDATE 4: Cupa României la spadă de la Constanța, ziua 2: azi începe proba masculină la individual. Vezi rezultatele de pe tabloul de 64 și de pe cel de 32

1107

Ziua a doua a Cupei României la spadă de la Constanța programează joi, 1 octombrie, de la ora 13:00, primele dueluri din proba masculină la individual.
În Sala Flămânda din Complexul Sportiv Tomis se vor prezenta la startul probei 46 de sportivi de la CS Satu Mare, CSM Satu Mare, CSU Târgu Mureș, CSU Craiova, CSM Craiova, CS UNEFS București, CSM Oradea, CS Farul Constanța, LPS Craiova, CSA Steaua și Bulgaria. Azi se vor trage grupele preliminare și un tur de eliminare directă, iar vineri, 2 octombrie, de la ora 8:30, se va trage restul tabloului de eliminare directă, până la locul 1. Inițial, proba masculină la individual trebuia să se dispute în totalitate vineri, 2 octombrie, dar programul a suferit unele modificări. Aceste modificări sunt datorate participării echipei de spadă tineret masculin a României la etapa de Cupă Mondială de la Budapesta, din perioada 3-4 octombrie.
Componența grupelor preliminare din turul 1 este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4 5.grupa 5 6.grupa 6 7.grupa 7
Pogramul următoarelor zile de concurs de la Constanța este următorul:
JOI, 1 OCTOMBRIE
Ora 13:00 – spadă masculin individual: grupe și un tur de eliminare;
VINERI, 2 OCTOMBRIE
Ora 8:30 – spadă masculin: eliminări directe până la locul 1;
SÂMBĂTĂ, 3 OCTOMBRIE
Ora 9:00 – spadă masculin echipe.
În 2014, podiumul Cupei României la spadă masculin individual a arătat astfel: 1. Adrian Pop (CSM Satu Mare), 2. Otto Tardi (CSU Târgu Mureș), 3. Cosmin Epurescu (CSA Steaua).
Mai multe informații despre scrima din Constanța puteți găsi pe linkul www.scrima-romania.ro.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile acestei întreceri.
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ:
logo_RODOTEX_rgb_trans


UPDATE, ora 16:20 – Rezultatele din turul 1 al grupelor preliminare au fost următoarele:
1.rez 1 2.rez 2 3.rez 3 4.rez 4 5.rez 5 6.rez 6 7.rez 7


UPDATE, ora 16:40 – Rezultatele din turul 2 al grupelor preliminare sunt următoarele:

1.rez 11 2.rez 22 3.rez 33 4.rez 44 5.rez 55 6.rez 66 7.rez 77


UPDATE, ora 16:46 – Programul partidelor de pe tabloul de 64 este următorul:
1.tabloul de 64
2.tabloul de 64
3.tabloul de 64
4.tabloul de 64
* NOTĂ: Tot azi după-amiază se vor trage și duelurile de pe tabloul de 32!


UPDATE, ora 17:50 – Rezultatele de pe tabloul de 64 și de pe cel de 32 sunt următoarele:
1.rez tablou 1
2.rez tablou 2
3.rez tablou 3
4.rez tablou 4
Concursul continuă vineri, 2 octombrie, de la ora 8:30, cu duelurile de pe tabloul de 16.