UPDATE 3: Cupa României la spadă de la Constanța, ziua 2: azi are loc proba feminină pe echipe. Finala: CSA Steaua1 – CS Dinamo 45-33

1103

Ziua a doua a Cupei României de spadă de la Constanța programează joi, 1 octombrie, în Sala Flămânda din Complexul Sportiv Tomis, proba feminină pe echipe.
De la ora 9:00 s-au prezentat la start cinci formații: CSA Steaua1, CSA Steaua2, CS Dinamo, CSU Craiova și CSM Oradea. Cele cinci formații vor trage în sistem eliminatoriu, pe un tablou incomplet de 8.
Componența celor cinci formații este următoarea:
CSA Steaua1: Ana Maria Popescu, Simona Gherman, Simona Pop, Anca Măroiu;
CSA Steaua2: Cristina Vladu, Gabriela Moise, Greta Vereș, Ramona Calcan;
CS Dinamo: Amalia Tătăran, Loredana Dinu, Ana Maria Constantin, Ioana Dumitru;
CSU Craiova: Raluca Sbîrcia, Diana Ionele, Cezara Constantin, Alexandra Ionică-Cârstea;
CSM Oradea: Bianca Benea, Adela Danciu, Claudia Năboiu.
Programul de pe tabloul de 8 este următorul:
CSA Steaua1 – liber
CSA Steaua2 – CSM Oradea
CSU Craiova – liber
CS Dinamo – liber.
Programul următoarelor trei zile de concurs este următorul:
JOI, 1 OCTOMBRIE
Ora 9:00 – spadă feminin echipe;
Ora 13:00 – spadă masculin individual: grupe și un tur de eliminare;
VINERI, 2 OCTOMBRIE
Ora 8:30 – spadă masculin: eliminări directe până la locul 1;
SÂMBĂTĂ, 3 OCTOMBRIE
Ora 9:00 – spadă masculin echipe.
În 2014, podiumurile Cupei României la spadă feminin echipe a arătat astfel: 1. CSA Steaua, 2. CS Dinamo, 3. CSU Craiova.
Mai multe informații despre scrima din Constanța puteți găsi pe linkul www.scrima-romania.ro.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile acestei întreceri.
FOTO: Alexandru RAITA
PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ:
logo_RODOTEX_rgb_trans


UPDATE, ora 10:02 – În singurul meci de pe tabloul de 8, CSA Steaua2 a învins pe CSM Oradea, scor 45-42. În aceste condiții, programul partidelor din semifinale este următorul:
CSA Steaua1 – CSA Steaua2
CSU Craiova – CS Dinamo.


UPDATE, ora 10:41 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
CSA Steaua1 – CSA Steaua2 45-22
CSU Craiova – CS Dinamo 30-45.
Programul celor două finale este următorul:
Finala mare: CSA Steaua1 – CS Dinamo
Finala mică: CSA Steaua2 – CSU Craiova.


UPDATE, ora 11:21 – Rezultatele celor două semifinale sunt următoarele:
Finala mare: CSA Steaua1 – CS Dinamo 45-33
Finala mică: CSA Steaua2 – CSU Craiova 38-45.