UPDATE 5: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 12, proba 24: floretă feminin echipe, categoria 12-13 ani. Finala: ACS Balestra1 – CSTA1 16-45

1119

Ultima probă din cadrul Campionatului Național de scrimă pentru copii, ediția 2015, are loc vineri, 3 iulie, la Sala de Scrimă Floreasca din București, de la ora 12:00.
Opt formații se vor întrece pentru medaliile de aur în proba de floretă feminin, la categoria 12-13 ani. Este vorba de: CSTA1, CSTA1, CS Satu Mare1, CS Satu Mare2, ACS Balestra1, ACS Balestra2, ACS Balestra3 și CS Chimia Râmnicu Vâlcea.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de floretă feminin echipe, la categoria 12-13 ani, a arătat astfel: 1. ACS Balestra1, 2. CSTA1, 3. CS Satu Mare1.
Componența celor opt formații care concurează azi este următoarea:
componenta floret fete echipe 12-13 ani
Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
CS Satu Mare1 – ACS Balestra2
CS Chimia Rm. Vâlcea – ACS Balestra1
CSTA1 – CSTA2
ACS Balestra3 – CS Satu Mare2.
sponsori si parteneri media CN copii 2015
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.
IMG_6921 IMG_6922 IMG_6923 IMG_6924 IMG_6925 IMG_6926 IMG_6927 IMG_6928 IMG_6929 IMG_6930 IMG_6931 IMG_6932 IMG_6933 IMG_6934 IMG_6935 IMG_6936


UPDATE, ora 12:39 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
CS Satu Mare1 – ACS Balestra2 45-21
CS Chimia Rm. Vâlcea – ACS Balestra1 4-45
CSTA1 – CSTA2 45-15
ACS Balestra3 – CS Satu Mare2 45-27.


UPDATE, ora 12:42 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
CS Satu Mare1 – ACS Balestra1
CSTA1 – ACS Balestra3
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 este următorul:
ACS Balestra2 – CS Chimia Rm. Vâlcea
CSTA2 – CS Satu Mare2.


UPDATE, ora 13:55 – Rezultatele partidelor din semifinale sunt următoarele:
CS Satu Mare1 – ACS Balestra1 33-41
CSTA1 – ACS Balestra3 38-16
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 sunt următoarele:
ACS Balestra2 – CS Chimia Rm. Vâlcea 45-30
CSTA2 – CS Satu Mare2 45-11.


UPDATE, ora 13:59 – Programul partidelor care vor stabili clasamentul final este următorul:
Finala mare: ACS Balestra1 – CSTA1
Finala mică: CS Satu Mare1 – ACS Balestra3
Locurile 5-6: ACS Balestra2 – CSTA2
Locurile 7-8: CS Chimia Rm. Vâlcea – CS Satu Mare2.


UPDATE, ora 14:59 – Rezultatele partidelor care au stabilit clasamentul final sunt următoarele:
Finala mare: ACS Balestra1 – CSTA1 16-45
Finala mică: CS Satu Mare1 – ACS Balestra3 45-20
Locurile 5-6: ACS Balestra2 – CSTA2 45-40
Locurile 7-8: CS Chimia Rm. Vâlcea – CS Satu Mare2 15-45.