UPDATE 10: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 11, proba 22: floretă feminin, categoria 10-11 ani. Finala: Andreea Dincă (ACS Balestra) – Karina Vasile (ACS Balestra) 8-6

1158

A doua probă de joi, 2 iulie, din cadrul Campionatului Național de scrimă pentru copii, de la Sala de Scrimă Floreasca din București, de la ora 13:00, este cea de floretă feminin, categoria 10-11 ani.
La start s-au prezentat 18 sportive, care vor trage un tur de grupe, iar apoi toate floretistele vor ajunge pe un tablou incomplet de 32, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de floretă feminin, la categoria 10-11 ani, a arătat astfel: 1. Crina Popa (ACS Balestra), 2. Denisa Velica (CSTA), 3. Andreea Onu (CSTA) și Teodora Șofran (CS Satu Mare).
Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.
IMG_6742 IMG_6743 IMG_6744 IMG_6745 IMG_6746 IMG_6747 IMG_6748 IMG_6749


UPDATE, ora 14:24 – Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
1.rez 1 2.rez 2 3.rez 3


UPDATE, ora 14:27 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
Andreea Dincă (ACS Balestra) – liber
Ileana Șendroiu (LPS Brașov) – Daria Roșca (ACS Balestra)
Claudia Ilie (ACS Balestra) – liber
Denisa Mănescu (ACS Balestra) – liber
Denisa Velica (CSTA) – liber
Alexandra Tănase (ACS Balestra) – liber
Mara Neagu Culea (ACS Balestra) – liber
Cătălina Apostol (ACS Balestra) – liber
Karina Vasile (ACS Balestra) – liber
Alexia Pătrașcu (ACS Aramis) – liber
Ana Maria Pîrva (ACS Balestra) – liber
Amalia Dumitru (CSTA) – liber
Daria Băcalu (CSTA) – liber
Maria Paula Radu (ACS Balestra) – liber
Maria Teodorescu (CSTA) – Teodora Baciu (CSS Triumf)
Irina Barbu (ACS Balestra) – liber.


UPDATE, ora 14:37 – Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
Andreea Dincă (ACS Balestra) – liber
Ileana Șendroiu (LPS Brașov) – Daria Roșca (ACS Balestra) 1-8
Claudia Ilie (ACS Balestra) – liber
Denisa Mănescu (ACS Balestra) – liber
Denisa Velica (CSTA) – liber
Alexandra Tănase (ACS Balestra) – liber
Mara Neagu Culea (ACS Balestra) – liber
Cătălina Apostol (ACS Balestra) – liber
Karina Vasile (ACS Balestra) – liber
Alexia Pătrașcu (ACS Aramis) – liber
Ana Maria Pîrva (ACS Balestra) – liber
Amalia Dumitru (CSTA) – liber
Daria Băcalu (CSTA) – liber
Maria Paula Radu (ACS Balestra) – liber
Maria Teodorescu (CSTA) – Teodora Baciu (CSS Triumf) 8-3
Irina Barbu (ACS Balestra) – liber.


UPDATE, ora 14:40 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Andreea Dincă (ACS Balestra) – Daria Roșca (ACS Balestra)
Claudia Ilie (ACS Balestra) – Denisa Mănescu (ACS Balestra)
Denisa Velica (CSTA) – Alexandra Tănase (ACS Balestra)
Mara Neagu Culea (ACS Balestra) – Cătălina Apostol (ACS Balestra)
Karina Vasile (ACS Balestra) – Alexia Pătrașcu (ACS Aramis)
Ana Maria Pîrva (ACS Balestra) – Amalia Dumitru (CSTA)
Daria Băcalu (CSTA) – Maria Paula Radu (ACS Balestra)
Maria Teodorescu (CSTA) – Irina Barbu (ACS Balestra).


UPDATE, ora 14:58 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Andreea Dincă (ACS Balestra) – Daria Roșca (ACS Balestra) 8-1
Claudia Ilie (ACS Balestra) – Denisa Mănescu (ACS Balestra) 1-8
Denisa Velica (CSTA) – Alexandra Tănase (ACS Balestra) 8-2
Mara Neagu Culea (ACS Balestra) – Cătălina Apostol (ACS Balestra) 0-8
Karina Vasile (ACS Balestra) – Alexia Pătrașcu (ACS Aramis) 8-0
Ana Maria Pîrva (ACS Balestra) – Amalia Dumitru (CSTA) 1-8
Daria Băcalu (CSTA) – Maria Paula Radu (ACS Balestra) 8-6
Maria Teodorescu (CSTA) – Irina Barbu (ACS Balestra) 1-8.


UPDATE, ora 15:01 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
Andreea Dincă (ACS Balestra) – Denisa Mănescu (ACS Balestra)
Denisa Velica (CSTA) – Cătălina Apostol (ACS Balestra)
Karina Vasile (ACS Balestra) – Amalia Dumitru (CSTA)
Daria Băcalu (CSTA) – Irina Barbu (ACS Balestra).


UPDATE, ora 15:18 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Andreea Dincă (ACS Balestra) – Denisa Mănescu (ACS Balestra) 8-7
Denisa Velica (CSTA) – Cătălina Apostol (ACS Balestra) 6-3
Karina Vasile (ACS Balestra) – Amalia Dumitru (CSTA) 8-4
Daria Băcalu (CSTA) – Irina Barbu (ACS Balestra) 7-8.


UPDATE, ora 15:22 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
Andreea Dincă (ACS Balestra) – Denisa Velica (CSTA)
Karina Vasile (ACS Balestra) – Irina Barbu (ACS Balestra).


UPDATE, ora 15:28 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Andreea Dincă (ACS Balestra) – Denisa Velica (CSTA) 8-4
Karina Vasile (ACS Balestra) – Irina Barbu (ACS Balestra) 8-6.
Finala se va disputa între Andreea Dincă (ACS Balestra) și Karina Vasile (ACS Balestra).


UPDATE, ora 15:59 –  Andreea Dincă (ACS Balestra) a câștigat medalia de aur după ce a învins-o în finală pe Karina Vasile (ACS Balestra), scor 8-6.