UPDATE 8: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 10, proba 19: floretă masculin, categoria 8-9 ani. Finala: Adrien Floris (CS Olimpia) – Matei Darie (ACS Balestra) 8-3

1226

Ziua a zecea a Campionatului Național de scrimă pentru copii debutează miercuri, 1 iulie, cu proba de floretă masculin, la categoria 8-9 ani.
La Sala de Scrimă Floreasca din București, de la ora 9:00 se vor întrecere 11 sportivi pentru medalia de aur. Se va trage un tur de grupe, iar apoi toți sportivii vor ajunge pe un tablou incomplet de 16, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de floretă masculin, la categoria 8-9 ani, a arătat astfel: 1. Mihnea Surcel (ACS Balestra), 2. Sebastian Drăghici (CS Olimpia), 3. Ștefan Vasilache (ACS Balestra) și Mihai Toader (ACS Balestra).
Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.
IMG_6480 IMG_6481 IMG_6482 IMG_6483 IMG_6484 IMG_6485 IMG_6486 IMG_6487 IMG_6488 IMG_6489 IMG_6490 IMG_6491 IMG_6492 IMG_6493


UPDATE, ora 10:15 – Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
1.rez 1 2.rez 2


UPDATE, ora 10:18 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Octavian Rentea (ACS Balestra) – liber
Matei Campion (CSS Triumf) – Luca Poenaru (CS Chimia Rm. Vâlcea)
David Poenaru (CS Chimia Rm. Vâlcea) – liber
Adrien Floris (CS Olimpia) – liber
Rareș Baciu (CSS Triumf) – liber
Rareș Dragomirescu (CS Chimia Rm. Vâlcea) – Matei Darie (ACS Balestra)
Cristian Stoian (CSS Triumf) – Adrian Stoian (CSS Triumf)
Andrei Simion (ACS Batman) – liber.


UPDATE, ora 10:27 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Octavian Rentea (ACS Balestra) – liber
Matei Campion (CSS Triumf) – Luca Poenaru (CS Chimia Rm. Vâlcea) 8-4
David Poenaru (CS Chimia Rm. Vâlcea) – liber
Adrien Floris (CS Olimpia) – liber
Rareș Baciu (CSS Triumf) – liber
Rareș Dragomirescu (CS Chimia Rm. Vâlcea) – Matei Darie (ACS Balestra) 4-8
Cristian Stoian (CSS Triumf) – Adrian Stoian (CSS Triumf) 8-7
Andrei Simion (ACS Batman) – liber.


UPDATE, ora 10:29 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
Octavian Rentea (ACS Balestra) – Matei Campion (CSS Triumf)
David Poenaru (CS Chimia Rm. Vâlcea) – Adrien Floris (CS Olimpia)
Rareș Baciu (CSS Triumf) – Matei Darie (ACS Balestra)
Cristian Stoian (CSS Triumf) – Andrei Simion (ACS Batman).


UPDATE, ora 10:46 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Octavian Rentea (ACS Balestra) – Matei Campion (CSS Triumf) 8-5
David Poenaru (CS Chimia Rm. Vâlcea) – Adrien Floris (CS Olimpia) 5-8
Rareș Baciu (CSS Triumf) – Matei Darie (ACS Balestra) 4-8
Cristian Stoian (CSS Triumf) – Andrei Simion (ACS Batman) 3-8.


UPDATE, ora 10:48 – Programul partidelor din semifinale sunt următoarele:
Octavian Rentea (ACS Balestra) – Adrien Floris (CS Olimpia)
Matei Darie (ACS Balestra) – Andrei Simion (ACS Batman).


UPDATE, ora 10:57 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Octavian Rentea (ACS Balestra) – Adrien Floris (CS Olimpia) 7-8
Matei Darie (ACS Balestra) – Andrei Simion (ACS Batman) 8-5.
Finala se va disputa între Adrien Floris (CS Olimpia) și Matei Darie (ACS Balestra).


UPDATE, ora 11:16 – Adrien Floris (CS Olimpia) a câștigat medalia de aur după ce l-a învins în finală pe Adrien Floris (CS Olimpia), scor 8-3.