UPDATE 7: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 8, proba 16: spadă feminin echipe, categoria 12-13 ani. Finala: ACS Stesial – CS Satu Mare 45-39

1087

A doua probă de luni, 29 iunie, din cadrul Campionatului Național de scrimă pentru copii, de la Sala de Scrimă Floreasca din București, este cea de spadă feminin echipe, categoria 12-13 ani.
La start s-au prezentat 12 formații, după cum urmează: ACS Stesial, CS Olimpia, CSS Quarto, CSS Constanța, CS Farul Constanța, CS Contraatac, LPS Craiova1, LPS Craiova2, LPS Craiova3, CS UNEFS, CSA Steaua și CS Satu Mare.
Componența celor 12 formații care trag azi este următoarea:
componenta spada f 12-13
Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
ACS Stesial – liber
CS Olimpia – CSS Quarto
CSS Constanța – CS Farul
CS Contraatac – liber
LPS Craiova1 – liber
LPS Craiova3 – CS UNEFS
CSA Steaua – LPS Craiova2
CS Satu Mare – liber.
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.
IMG_6137 IMG_6138 IMG_6139 IMG_6140 IMG_6141 IMG_6142


UPDATE, ora 13:38 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
ACS Stesial – liber
CS Olimpia – CSS Quarto 29-45
CSS Constanța – CS Farul 45-28
CS Contraatac – liber
LPS Craiova1 – liber
LPS Craiova3 – CS UNEFS 29-45
CSA Steaua – LPS Craiova2 45-20
CS Satu Mare – liber.


UPDATE, ora 13:40 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
ACS Stesial – CSS Quarto
CSS Constanța – CS Contraatac
LPS Craiova1 – CS UNEFS
CSA Steaua – CS Satu Mare.
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 9-12 este următorul:
CS Olimpia – CS Farul
LPS Craiova3 – LPS Craiova2.


UPDATE, ora 14:27 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
ACS Stesial – CSS Quarto 45-35
CSS Constanța – CS Contraatac 32-42
LPS Craiova1 – CS UNEFS 45-39
CSA Steaua – CS Satu Mare 42-45.
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 9-12 sunt:
CS Olimpia – CS Farul 43-45
LPS Craiova3 – LPS Craiova2 44-45.


UPDATE, ora 14:29 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
ACS Stesial – CS Contraatac
LPS Craiova1 – CS Satu Mare.
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 este următorul:
CSS Quarto – CSS Constanța
CS UNEFS – CSA Steaua.
Meci pentru locurile 9-10: CS Farul – LPS Craiova2
Meci pentru locurile 11-12: CS Olimpia – LPS Craiova3.


UPDATE, ora 15:35 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
ACS Stesial – CS Contraatac 45-33
LPS Craiova1 – CS Satu Mare 35-45.
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 sunt următoarele:
CSS Quarto – CSS Constanța 45-44
CS UNEFS – CSA Steaua 34-45.
Meci pentru locurile 9-10: CS Farul – LPS Craiova2 45-43
Meci pentru locurile 11-12: CS Olimpia – LPS Craiova3 45-35.


UPDATE, ora 16:27 – Rezultatele din meciurile care su stabilit clasamentul final sunt următoarele:
Finala mare: ACS Stesial – CS Satu Mare 45-39
Finala mică: CS Contraatac – LPS Craiova1 45-35
Locurile 5-6: CSA Steaua – CSS Quarto 45-41
Locurile7-8: CS UNEFS – CSS Constanța 45-40.