UPDATE 7: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 8, proba 15: spadă feminin, categoria 8-9 ani. Finala: Diana Dona (CSS Quarto) – Ana Poleucă (ACS Stesial) 8-7

1124

Ziua a opta a Campionatului Național de scrimă pentru copii debutează luni, 29 iunie, la Sala de Scrimă Floreasca din București cu proba de spadă feminin, categoria 8-9 ani.
La start s-au prezentat 12 sportive. Se va trage un tur de grupe, iar apoi toate sportivele vor ajunge pe un tablou incomplet de 16, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de spadă feminin, la categoria 8-9 ani, a arătat astfel: 1. Mariana Stan (CSS Constanța), 2. Eva Marinescu (CSS Constanța), 3. Georgiana Dragomir (ACS Stesial) și Eva Letzner (CSS Quarto).
Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.
IMG_5973 IMG_5974 IMG_5975 IMG_5976 IMG_5977 IMG_5978 IMG_5979 IMG_5980 IMG_5981 IMG_5982 IMG_5983 IMG_5984 IMG_5985 IMG_5986 IMG_5987 IMG_5988


UPDATE, ora 9:48 – Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
1.rez 1 2.rez 2


UPDATE, ora 10:00 – Programul de pe tabloul de 16 este următorul:
Diana Dona (CSS Quarto) – liber
Mara Ismăileanu (CS Farul) – Sabina Brăiloiu (CSS Quarto)
Paula Neacșu (CSS Quarto) – Ioana Dimian (ACS Stesial)
Maria Manea (CS Farul) – liber
Rebeca Iacob (CSS Constanța) – liber
Alexandra Moisi (CSS Quarto) – Alexandra Rusu (ACS Stesial)
Teodora Mircea (CSS Quarto) – Diana Avramescu (CSS Quarto)
Ana Poleucă (ACS Stesial) – liber.
IMG_5989 IMG_5990 IMG_5991 IMG_5992 IMG_5993 IMG_5994 IMG_5995 IMG_5996 IMG_5997 IMG_5998 IMG_5999 IMG_6000 IMG_6001 IMG_6002 IMG_6003 IMG_6004 IMG_6005 IMG_6006


UPDATE, ora 10:20 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Diana Dona (CSS Quarto) – liber
Mara Ismăileanu (CS Farul) – Sabina Brăiloiu (CSS Quarto) 8-5
Paula Neacșu (CSS Quarto) – Ioana Dimian (ACS Stesial) 8-4
Maria Manea (CS Farul) – liber
Rebeca Iacob (CSS Constanța) – liber
Alexandra Moisi (CSS Quarto) – Alexandra Rusu (ACS Stesial) 7-8
Teodora Mircea (CSS Quarto) – Diana Avramescu (CSS Quarto) 8-3
Ana Poleucă (ACS Stesial) – liber.


UPDATE, ora 10:22 – Programul de pe tabloul de 8 este următorul:
Diana Dona (CSS Quarto) – Mara Ismăileanu (CS Farul)
Paula Neacșu (CSS Quarto) – Maria Manea (CS Farul)
Rebeca Iacob (CSS Constanța) – Alexandra Rusu (ACS Stesial)
Teodora Mircea (CSS Quarto) – Ana Poleucă (ACS Stesial).


UPDATE, ora 10:32 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Diana Dona (CSS Quarto) – Mara Ismăileanu (CS Farul) 8-1
Paula Neacșu (CSS Quarto) – Maria Manea (CS Farul) 8-6
Rebeca Iacob (CSS Constanța) – Alexandra Rusu (ACS Stesial) 6-8
Teodora Mircea (CSS Quarto) – Ana Poleucă (ACS Stesial) 6-8.


UPDATE, ora 10:42 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Diana Dona (CSS Quarto) – Paula Neacșu (CSS Quarto) 8-3
Alexandra Rusu (ACS Stesial) – Ana Poleucă (ACS Stesial) 7-8.


UPDATE, ora 11:05 – Diana Dona (CSS Quarto) a câștigat medalia de aur după ce a învins-o în finală pe Ana Poleucă (ACS Stesial), scor 8-7.