UPDATE 11: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 7, proba 14: spadă feminin, categoria 10-11 ani. Finala: Ioana Drăghici (ACS Stesial) – Elena Teodora Nurciu (CS Farul) 8-3

1140

A doua probă din ziua a șaptea a Campionatului Național de scrimă pentru copii este cea de spadă feminin, categoria 10-11 ani. La startul probei s-au prezentat 31 de sportive din întreaga țară. Se va trage un tur de grupe preliminare, iar apoi toate sportivele vor ajunge pe un tablou incomplet de 32, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de spadă feminin, categoria 10-11 ani, a arătat astfel: 1. Daria Olteanu (CSS Constanța), 2. Diana Zota (CS Contraatac), 3. Andrada Ghica (ACS Stesial) și Elena Nurciu (CS Farul).
Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2. grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4 5.grupa 5
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.
IMG_5848 IMG_5849 IMG_5850 IMG_5851 IMG_5852 IMG_5853 IMG_5854 IMG_5855


UPDATE, ora 14:58 – Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
1.rez 1 2.rez 2 3.rez 3 4.rez 4 5.rez 5


UPDATE, ora 15:05 – Programul de pe tabloul de 32 este următorul:
Ioana Drăghici (ACS Stesial) – liber
Krisztina Ziman (CS Satu Mare) – Brigitta Pato (LPS Satu Mare)
Ana Zaharia (CS Contraatac) – Emma Șonț (CS Contraatac)
Nicole Cramf (ACS Stesial) – Maria Stan (CSS Constanța)
Mara Enescu (CS Olimpia) – Alexandra Zdrenghea (ACS Stesial)
Andrada Farkaș (LPS Bihorul Oradea) – Eda Petrache (CSA Steaua)
Larisa Salanchi (LPS Satu Mare) – Ioana Lazăr (ACS Stesial)
Renata Varga (LPS Satu Mare) – Eva Marinescu (CSS Constanța)
Larisa Petre (LPS Craiova) – Kincso Jeromos (LPS Satu Mare)
Diana Grozea (CS UNEFS) – Patrisia Lungu (CS Farul)
Ena Letzner (CSS Quarto) – Renata Axinte (ACS Stesial)
Letiția Volintiru Cosma (CSS Steaua) – Sabina Theodora Ion (CS Farul)
Elena Teodora Nurciu (CS Farul) – Roxana Bulborea (LPS Craiova)
Laura Rupa (CS Contraatac) – Nicoleta Luca (CS Contraatac)
Miruna Crăciun (CS Farul) – Ilinca Ionescu (CSS Quarto)
Hanna Sike (LPS Satu Mare) – Ilinca Gruia (CSA Steaua).


UPDATE, ora 15:28 – Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
Ioana Drăghici (ACS Stesial) – liber
Krisztina Ziman (CS Satu Mare) – Brigitta Pato (LPS Satu Mare) 8-5
Ana Zaharia (CS Contraatac) – Emma Șonț (CS Contraatac) 8-7
Nicole Cramf (ACS Stesial) – Maria Stan (CSS Constanța) 4-8
Mara Enescu (CS Olimpia) – Alexandra Zdrenghea (ACS Stesial) 8-5
Andrada Farkaș (LPS Bihorul Oradea) – Eda Petrache (CSA Steaua) 4-8
Larisa Salanchi (LPS Satu Mare) – Ioana Lazăr (ACS Stesial) 5-8
Renata Varga (LPS Satu Mare) – Eva Marinescu (CSS Constanța) 6-8
Larisa Petre (LPS Craiova) – Kincso Jeromos (LPS Satu Mare) 8-1
Diana Grozea (CS UNEFS) – Patrisia Lungu (CS Farul) 7-6
Ena Letzner (CSS Quarto) – Renata Axinte (ACS Stesial) 7-8
Letiția Volintiru Cosma (CSS Steaua) – Sabina Theodora Ion (CS Farul) 1-8
Elena Teodora Nurciu (CS Farul) – Roxana Bulborea (LPS Craiova) 8-4
Laura Rupa (CS Contraatac) – Nicoleta Luca (CS Contraatac) 3-8
Miruna Crăciun (CS Farul) – Ilinca Ionescu (CSS Quarto) 7-8
Hanna Sike (LPS Satu Mare) – Ilinca Gruia (CSA Steaua) 1-8.
IMG_5856 IMG_5857 IMG_5858 IMG_5859 IMG_5860 IMG_5861 IMG_5862 IMG_5863 IMG_5864 IMG_5865 IMG_5866 IMG_5867 IMG_5868 IMG_5870 IMG_5871 IMG_5872 IMG_5873 IMG_5874 IMG_5875 IMG_5876 IMG_5877 IMG_5878 IMG_5879 IMG_5881 IMG_5883 IMG_5884 IMG_5885 IMG_5886 IMG_5887 IMG_5889


UPDATE, ora 15:35 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Ioana Drăghici (ACS Stesial) – Krisztina Ziman (CS Satu Mare)
Ana Zaharia (CS Contraatac) – Maria Stan (CSS Constanța)
Mara Enescu (CS Olimpia) – Eda Petrache (CSA Steaua)
Ioana Lazăr (ACS Stesial) – Eva Marinescu (CSS Constanța)
Larisa Petre (LPS Craiova) – Diana Grozea (CS UNEFS)
Renata Axinte (ACS Stesial) – Sabina Theodora Ion (CS Farul)
Elena Teodora Nurciu (CS Farul) – Nicoleta Luca (CS Contraatac)
Ilinca Ionescu (CSS Quarto) – Ilinca Gruia (CSA Steaua).


UPDATE, ora 15:46 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Ioana Drăghici (ACS Stesial) – Krisztina Ziman (CS Satu Mare) 8-4
Ana Zaharia (CS Contraatac) – Maria Stan (CSS Constanța) 7-8
Mara Enescu (CS Olimpia) – Eda Petrache (CSA Steaua) 8-4
Ioana Lazăr (ACS Stesial) – Eva Marinescu (CSS Constanța) 7-8
Larisa Petre (LPS Craiova) – Diana Grozea (CS UNEFS) 5-7
Renata Axinte (ACS Stesial) – Sabina Theodora Ion (CS Farul) 5-8
Elena Teodora Nurciu (CS Farul) – Nicoleta Luca (CS Contraatac) 8-7
Ilinca Ionescu (CSS Quarto) – Ilinca Gruia (CSA Steaua) 6-8.


UPDATE, ora 15:55 – Programul de pe tabloul de 8 este următorul:
Ioana Drăghici (ACS Stesial) – Maria Stan (CSS Constanța)
Mara Enescu (CS Olimpia) – Eva Marinescu (CSS Constanța)
Diana Grozea (CS UNEFS) – Sabina Theodora Ion (CS Farul)
Elena Teodora Nurciu (CS Farul) – Ilinca Gruia (CSA Steaua).


UPDATE, ora 16:08 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Ioana Drăghici (ACS Stesial) – Maria Stan (CSS Constanța) 8-1
Mara Enescu (CS Olimpia) – Eva Marinescu (CSS Constanța) 8-7
Diana Grozea (CS UNEFS) – Sabina Theodora Ion (CS Farul) 3-8
Elena Teodora Nurciu (CS Farul) – Ilinca Gruia (CSA Steaua) 8-6.


UPDATE, ora 16:10 – Programul din semifinale este următorul:
Ioana Drăghici (ACS Stesial) – Mara Enescu (CS Olimpia)
Sabina Theodora Ion (CS Farul) – Elena Teodora Nurciu (CS Farul).


UPDATE, ora 16:28- Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Ioana Drăghici (ACS Stesial) – Mara Enescu (CS Olimpia) 8-4
Sabina Theodora Ion (CS Farul) – Elena Teodora Nurciu (CS Farul) 6-8.
Finala se va disputa între Ioana Drăghici (ACS Stesial) și Elena Teodora Nurciu (CS Farul).


UPDATE, ora 16:43 – Ioana Drăghici (ACS Stesial) a câștigat medalia de aur după ce a învins-o în finală pe Elena Teodora Nurciu (CS Farul), scor 8-3.