UPDATE 7: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 6, proba 12: spadă masculin echipe, categoria 12-13 ani. Finala: CSS Quarto1 – CS UNEFS2 45-40

1334

A doua probă de sâmbătă, 27 iunie, de la Campionatul Național de scrimă pentru copii este cea de spadă masculin echipe, categoria 12-13 ani.
De la ora 13:00, la Sala de Scrimă Floreasca din București se vor întrece următoarele echipe: CSS Quarto1, CSS Quarto2, LPS Satu Mare, CS UNEFS1, CS UNEFS2, LPS Craiova, CSS Târgu Mureș1, CSS Târgu Mureș2, CS Contraatac, CS Olimpia și CS Farul Constanța.
Componența celor 11 formații care concurează azi este următoarea:
componenta spada m 12-13
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de spadă masculin echipe, categoria 12-13 ani, a fost următorul: 1. CSS Constanța, 2. CS Olimpia, 3. CS Contraatac.
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
CSS Quarto1 – liber
CSS Quarto2 – LPS Satu Mare
CS UNEFS1 – liber
LPS Craiova – liber
CSS Târgu Mureș1 – liber
CSS Târgu Mureș2 – CS Contraatac
CS Olimpia – CS Farul Constanța
CS UNEFS2 – liber.
IMG_5510 IMG_5511 IMG_5512 IMG_5514 IMG_5515 IMG_5516


UPDATE, ora 13:30 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
CSS Quarto1 – liber
CSS Quarto2 – LPS Satu Mare 45-37
CS UNEFS1 – liber
LPS Craiova – liber
CSS Târgu Mureș1 – liber
CSS Târgu Mureș2 – CS Contraatac 12-45
CS Olimpia – CS Farul Constanța 39-25
CS UNEFS2 – liber.


UPDATE, ora 13:33 – Programul de pe tabloul de 8 este următorul:
CSS Quarto1 – CSS Quarto2
CS UNEFS1 – LPS Craiova
CSS Târgu Mureș1 – CS Contraatac
CS Olimpia – CS UNEFS2.
Programul de pe tabloul locurilor 9-12 este următorul:
LPS Satu Mare – liber
CSS Târgu Mureș2 – CS Farul Constanța.


UPDATE, ora 14:31 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
CSS Quarto1 – CSS Quarto2 45-14
CS UNEFS1 – LPS Craiova 45-31
CSS Târgu Mureș1 – CS Contraatac 28-45
CS Olimpia – CS UNEFS2 32-45 .
Rezultatele de pe tabloul locurilor 9-12 sunt:
LPS Satu Mare – liber
CSS Târgu Mureș2 – CS Farul Constanța 14-45.
IMG_5517 IMG_5520 IMG_5521 IMG_5522 IMG_5523 IMG_5524 IMG_5525 IMG_5526 IMG_5527 IMG_5528 IMG_5529 IMG_5530 IMG_5531 IMG_5532 IMG_5535 IMG_5536 IMG_5537 IMG_5538 IMG_5539 IMG_5542 IMG_5543 IMG_5544 IMG_5545 IMG_5546


UPDATE, ora 14:35 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
CSS Quarto1 – CSS UNEFS1
CS Contraatac – CS UNEFS2
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 este următorul:
CSS Quarto2 – LPS Craiova
CSS Târgu Mureș1 – CS Olimpia
Partidă pentru locurile 9-10:
LPS Satu Mare – CS Farul Constanța.
CSS Târgu Mureș2 a terminat concursul pe locul 11.


UPDATE, ora 15:32 – Rezultatele partidelor din semifinale sunt următoarele:
CSS Quarto1 – CSS UNEFS1 44-38
CS Contraatac – CS UNEFS2 40-45
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 sunt următoarele:
CSS Quarto2 – LPS Craiova 40-45
CSS Târgu Mureș1 – CS Olimpia 45-35
Partidă pentru locurile 9-10:
LPS Satu Mare – CS Farul Constanța 23-45.
CSS Târgu Mureș2 a terminat concursul pe locul 11.


UPDATE, ora 15:42 – Programul partidelor care vor stabili clasamentul final este următorul:
Finala mare: CSS Quarto1 – CS UNEFS2
Locurile 3-4: CS UNEFS1 – CS Contraatac
Locurile 5-6: LPS Craiova – CSS Târgu Mureș1
Locurile 7-8: CSS Quarto2 – CS Olimpia.


UPDATE, ora 16:39 – Rezultatele partidelor care au stabilit clasamentul final sunt următoarele:
Finala mare: CSS Quarto1 – CS UNEFS2 45-40
Locurile 3-4: CS UNEFS1 – CS Contraatac 45-38
Locurile 5-6: LPS Craiova – CSS Târgu Mureș1 40-37
Locurile 7-8: CSS Quarto2 – CS Olimpia 34-45.