UPDATE 10: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 6, proba 11: spadă masculin, categoria 8-9 ani. Finala: George Petrache (CSA Steaua) – Andrei Aparaschiței (CSS Quarto) 7-5

1166

Ziua a șasea a Campionatului Național de scrimă pentru copii programează sâmbătă, 27 iunie, la Sala de Scrimă Floreasca din București, probele de spadă masculin, categoria 8-9 ani, și de spadă masculin individual, categoria 12-13 ani.
Prima este proba de spadă masculin, categoria 8-9 ani. De la ora 9:00 s-au prezentat la concurs 26 de sportivi de la toate cluburile de scrimă din țară. Se trage un tur de grupe preliminare, iar apoi toți sportivii vor avansa pe un tablou incomplet de 32, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de spadă masculin, categoria 8-9 ani, a arătat astfel: 1. Alexandru Popescu (CS UNEFS), 2. Robert Budai (CSS Târgu Mureș), 3. Rareș Mărghescu (CS Engarde) și George Petrache (CSA Steaua).
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4

IMG_5401 IMG_5402 IMG_5403 IMG_5404 IMG_5406 IMG_5407 IMG_5408 IMG_5409 IMG_5410 IMG_5411 IMG_5412 IMG_5413 IMG_5414 IMG_5415 IMG_5416 IMG_5417 IMG_5418 IMG_5419 IMG_5420 IMG_5421 IMG_5422 IMG_5423


UPDATE, ora 10:25 – Rezultatele partidelor din grupele preliminare sunt următoarele:
1.rez 1 2.rez 2 3.rez 3 4.rez 4


UPDATE, ora 10:34 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
Nicolae Jurcă (CS Contraatac) – liber
Alexandru Bangala (CS Engarde) – David Budai (CSS Târgu Mureș)
Sorin Gari (CSS Constanța) – Luca Vulpe (LPS Bihorul Oradea)
Elan Tan (CS Olimpia) – Cristian Leah (CS Engarde)
Darius Drobotă (LPS Bihorul Oradea) – liber
Mihnea Sturza (LPS Bihorul Oradea) – Aron Nemeș (CSS Târgu Mureș)
Rareș Grigore (CSS Steaua) – Alexandru Dina (CS Olimpia)
George Petrache (CSA Steaua) – liber
David Pădureanu (CSS Constanța) – liber
Vlad Cornel Miulescu (LPS Craiova) – Cristian Corladi (CS Farul)
Luca Tugurel (CSS Constanța) – Tamaș Kovacs (CSS Târgu Mureș)
Luca Iliuță (CSS Constanța) – liber
David Băloi (ACS Stesial) – David Cercel (CS Olimpia)
Eric Mironescu (CS Engarde) – Albert Băloi (ACS Stesial)
Akos Vereș (CSS Târgu Mureș) – Teodor Gogu (CS Farul)
Andrei Aparaschiței (CSS Quarto) – liber.


UPDATE, ora 10:53 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
Nicolae Jurcă (CS Contraatac) – liber
Alexandru Bangala (CS Engarde) – David Budai (CSS Târgu Mureș) 8-3
Sorin Gari (CSS Constanța) – Luca Vulpe (LPS Bihorul Oradea) 8-0
Elan Tan (CS Olimpia) – Cristian Leah (CS Engarde) 4-8
Darius Drobotă (LPS Bihorul Oradea) – liber
Mihnea Sturza (LPS Bihorul Oradea) – Aron Nemeș (CSS Târgu Mureș) 5-8
Rareș Grigore (CSS Steaua) – Alexandru Dina (CS Olimpia) 8-6
George Petrache (CSA Steaua) – liber
David Pădureanu (CSS Constanța) – liber
Vlad Cornel Miulescu (LPS Craiova) – Cristian Corladi (CS Farul) 8-7
Luca Tugurel (CSS Constanța) – Tamaș Kovacs (CSS Târgu Mureș) 8-5
Luca Iliuță (CSS Constanța) – liber
David Băloi (ACS Stesial) – David Cercel (CS Olimpia) 8-7
Eric Mironescu (CS Engarde) – Albert Băloi (ACS Stesial) 2-8
Akos Vereș (CSS Târgu Mureș) – Teodor Gogu (CS Farul) 8-3
Andrei Aparaschiței (CSS Quarto) – liber.


UPDATE, ora 10:55 – Programul de pe tabloul de 16 este următorul:
Nicolae Jurcă (CS Contraatac) – Alexandru Bangala (CS Engarde)
Sorin Gari (CSS Constanța) – Cristian Leah (CS Engarde)
Darius Drobotă (LPS Bihorul Oradea) – Aron Nemeș (CSS Târgu Mureș)
Rareș Grigore (CSS Steaua) – George Petrache (CSA Steaua)
David Pădureanu (CSS Constanța) – Vlad Cornel Miulescu (LPS Craiova)
Luca Tugurel (CSS Constanța) – Luca Iliuță (CSS Constanța)
David Băloi (ACS Stesial) – Albert Băloi (ACS Stesial)
Akos Vereș (CSS Târgu Mureș) – Andrei Aparaschiței (CSS Quarto).


UPDATE, ora 11:09 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Nicolae Jurcă (CS Contraatac) – Alexandru Bangala (CS Engarde) 8-3
Sorin Gari (CSS Constanța) – Cristian Leah (CS Engarde) 8-3
Darius Drobotă (LPS Bihorul Oradea) – Aron Nemeș (CSS Târgu Mureș) 8-3
Rareș Grigore (CSS Steaua) – George Petrache (CSA Steaua) 3-8
David Pădureanu (CSS Constanța) – Vlad Cornel Miulescu (LPS Craiova) 8-3
Luca Tugurel (CSS Constanța) – Luca Iliuță (CSS Constanța) 2-8
David Băloi (ACS Stesial) – Albert Băloi (ACS Stesial) 8-4
Akos Vereș (CSS Târgu Mureș) – Andrei Aparaschiței (CSS Quarto) 3-8.
IMG_5424 IMG_5425 IMG_5426 IMG_5427 IMG_5428 IMG_5429 IMG_5430 IMG_5431 IMG_5432 IMG_5433 IMG_5434 IMG_5435 IMG_5436 IMG_5438 IMG_5439 IMG_5440 IMG_5441 IMG_5442 IMG_5443 IMG_5444 IMG_5445 IMG_5446 IMG_5447 IMG_5449 IMG_5450 IMG_5451 IMG_5452 IMG_5453


UPDATE, ora 11:12 – Programul de pe tabloul de 8 este următorul:
Nicolae Jurcă (CS Contraatac) – Sorin Gari (CSS Constanța)
Darius Drobotă (LPS Bihorul Oradea) – George Petrache (CSA Steaua)
David Pădureanu (CSS Constanța) – Luca Iliuță (CSS Constanța)
David Băloi (ACS Stesial) – Andrei Aparaschiței (CSS Quarto).


UPDATE, ora 11:23 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Nicolae Jurcă (CS Contraatac) – Sorin Gari (CSS Constanța) 8-4
Darius Drobotă (LPS Bihorul Oradea) – George Petrache (CSA Steaua) 3-8
David Pădureanu (CSS Constanța) – Luca Iliuță (CSS Constanța) 8-3
David Băloi (ACS Stesial) – Andrei Aparaschiței (CSS Quarto) 4-8.


UPDATE, ora 11:25 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
Nicolae Jurcă (CS Contraatac) – George Petrache (CSA Steaua)
David Pădureanu (CSS Constanța) – Andrei Aparaschiței (CSS Quarto).


UPDATE, ora 11:49 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Nicolae Jurcă (CS Contraatac) – George Petrache (CSA Steaua) 6-8
David Pădureanu (CSS Constanța) – Andrei Aparaschiței (CSS Quarto) 3-5.
Finala se va disputa între George Petrache (CSA Steaua) și Andrei Aparaschiței (CSS Quarto).


UPDATE, ora 12:10 – George Petrache (CSA Steaua) a câștigat medalia de aur după ce l-a învins în finală pe Andrei Aparaschiței (CSS Quarto), scor 7-5.