UPDATE 8: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 4, proba 8: sabie feminin echipe, categoria 12-13 ani. Finala: CS Riposta1 – CSM Brașov 45-36. ACS Duel1 a câștigat medaliile de bronz!

1067

Ultima probă de sabie din cadrul Campionatului Național de scrimă pentru copii este cea de sabie feminin echipe, categoria 12-13 ani. Joi, 25 iunie, de la ora 12:00, în Sala de Scrimă Floreasca din București se întrec pentru medaliile de aur 15 formații: CS Dinamo1, CS Dinamo2, CS Dinamo3, CS Dinamo4, ACS Duel1, ACS Duel2, CS Mușchetarul Iași, CS Sabia de Aur, CSA Steaua1, CSA Steaua2, CSS Slobozia, CSM Brașov, CS Riposta1, CS Riposta2 și CSS Unirea Iași.
Componența celor 15 echipe care trag azi este următoarea:
componenta 1 componenta 2
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de sabie feminin echipe, categoria 12-13 ani, a arătat astfel: 1. CS Riposta1, 2. CSA Steaua, 3. CS Dinamo1.
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015
Programul de pe tabloul de 16 este următorul:
CS Riposta1 – liber
CS Riposta2 – CS Dinamo2
CSS Slobozia – ACS Duel2
CSA Steaua2 – CS Dinamo1
ACS Duel1 – CS Dinamo4
CSA Steaua1 – CSS Unirea Iași
CS Dinamo3 – CS Mușchetarul Iași
CS Sabia de Aur – CSM Brașov.
IMG_5083 IMG_5084 IMG_5085 IMG_5086 IMG_5088 IMG_5089 IMG_5090 IMG_5091 IMG_5092 IMG_5094


UPDATE, ora 13:07 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
CS Riposta1 – liber
CS Riposta2 – CS Dinamo2 45-28
CSS Slobozia – ACS Duel2 45-22
CSA Steaua2 – CS Dinamo1 26-45
ACS Duel1 – CS Dinamo4 45-9
CSA Steaua1 – CSS Unirea Iași 37-45
CS Dinamo3 – CS Mușchetarul Iași 45-41
CS Sabia de Aur – CSM Brașov 6-45.


UPDATE, ora 13:12 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
CS Riposta1 – CS Riposta2
CSS Slobozia – CS Dinamo1
ACS Duel1 – CSS Unirea Iași
CS Dinamo3 – CSM Brașov.
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 9-16 este următorul:
CS Dinamo2 – liber
ACS Duel2 – CSA Steaua2
CS Dinamo4 – CSA Steaua1
CS Mușchetarul Iași – CS Sabia de Aur.


UPDATE, ora 13:47 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
CS Riposta1 – CS Riposta2 45-21
CSS Slobozia – CS Dinamo1 36-45
ACS Duel1 – CSS Unirea Iași 45-34
CS Dinamo3 – CSM Brașov 28-45.
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 9-16 sunt:
CS Dinamo2 – liber
ACS Duel2 – CSA Steaua2 45-30
CS Dinamo4 – CSA Steaua1 8-45
CS Mușchetarul Iași – CS Sabia de Aur 6-45.


UPDATE, ora 14:09 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
CS Riposta1 – CS Dinamo1
ACS Duel1 – CSM Brașov
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 este următorul:
CS Riposta2 – CSS Slobozia
CSS Unirea Iași – CS Dinamo3
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 9-12 este următorul:
CS Dinamo2 – ACS Duel2
CSA Steaua1 – CS Sabia de Aur
Programul partidelor de pe tabloul locurilor 13-16 este următorul:
CSA Steaua2 – liber
CS Dinamo4 – CS Mușchetarul Iași.
IMG_5092 IMG_5094 IMG_5095 IMG_5096 IMG_5097 IMG_5098 IMG_5099 IMG_5100 IMG_5101 IMG_5102 IMG_5103 IMG_5104 IMG_5105 IMG_5106 IMG_5107 IMG_5108 IMG_5110 IMG_5111 IMG_5112 IMG_5113 IMG_5114 IMG_5115 IMG_5116 IMG_5118 IMG_5120 IMG_5123


UPDATE, ora 14:49 – Rezultatele partidelor din semifinale sunt următoarele:
CS Riposta1 – CS Dinamo1 45-16
ACS Duel1 – CSM Brașov 39-45
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 5-8 sunt:
CS Riposta2 – CSS Slobozia 34-45
CSS Unirea Iași – CS Dinamo3 45-38
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 9-12 sunt:
CS Dinamo2 – ACS Duel2 45-23
CSA Steaua1 – CS Sabia de Aur 45-11
Rezultatele partidelor de pe tabloul locurilor 13-16 sunt:
CSA Steaua2 – liber
CS Dinamo4 – CS Mușchetarul Iași 45-9.


UPDATE 6, ora 15:03 – Programul partidelor care vor stabili clasamentul final este următorul:
Finala mare: CS Riposta1 – CSM Brașov
Locurile 3-4: CS Dinamo1 – ACS Duel1
Locurile 5-6: CSS Slobozia – CSS Unirea Iași
Locurile 7-8: CS Riposta2 – CS Dinamo3
Locurile 9-10: CS Dinamo2 – CSA Steaua1
Locurile 11-12: ACS Duel2 – CS Sabia de Aur
Locurile 13-14: CSA Steaua2 – CS Dinamo4.


UPDATE, ora 15:44 – Rezultatele partidelor care au stabilit clasamentul final, exceptând finala, sunt următoarele:
Locurile 3-4: CS Dinamo1 – ACS Duel1 42-45
Locurile 5-6: CSS Slobozia – CSS Unirea Iași 45-27
Locurile 7-8: CS Riposta2 – CS Dinamo3 39-45
Locurile 9-10: CS Dinamo2 – CSA Steaua1 45-33
Locurile 11-12: ACS Duel2 – CS Sabia de Aur 45-34
Locurile 13-14: CSA Steaua2 – CS Dinamo4 45-35.
CS Mușchetarul a încheiat concursul pe locul 15.


UPDATE, ora 16:15 – CS Riposta1 a câștigat medaliile de aur după ce a învins în finala mare pe CSM Brașov, scor 45-36.