UPDATE 10: Campionatul Național de scrimă pentru copii, ziua 2, proba 3: sabie masculin individual, categoria 8-9 ani. Finala: Dacian Enache (CS Dinamo) – Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași) 8-4

1264

Ziua a doua a Campionatului Național de scrimă pentru copii programează marți, 23 iunie, două probe: sabie masculin individual, categoria 8-9 ani, și sabie masculin echipe, categoria 12-13 ani.
De la ora 9:00, la Sala de Scrimă Floreasca din București se vor întrecere 29 de sportivi în proba de  sabie masculin individual, categoria 8-9 ani. Se va trage un tur de grupe, iar apoi toți sportivii vor trece pe un tablou incomplet de 32, de eliminare directă.
În 2014, podiumul Campionatului Național de scrimă pentru copii, în proba de sabie masculin individual, categoria 8-9 ani, a arătat astfel: 1. Vlad Covaliu (CS Dinamo), 2. Vlad Căloiu (CSA Steaua), 3. Cristian Costea (CS Dinamo) și Mircea Munteanu (CS Dinamo).
Programul detaliat al Campionatului Național de Scrimă pentru copii, ediția 2015, poate fi descărcat mai jos:
pdficon

sponsori si parteneri media CN copii 2015

IMG_4393IMG_4395IMG_4397IMG_4404IMG_4406IMG_4407IMG_4408IMG_4409IMG_4410IMG_4411IMG_4412IMG_4413IMG_4414IMG_4415IMG_4416
Componența grupelor preliminare este următoarea:
1.grupa 1 2.grupa 2 3.grupa 3 4.grupa 4 5.grupa 5


UPDATE, ora 9:49 – Rezultatele din grupele preliminare sunt următoarele:
1.rez 1 2.rez 2 3.rez 3 4.rez 4 5.rez 5


UPDATE, ora 10:00 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este următorul:
Dacian Enache (CS Dinamo) – liber
Alexandru Călin (CS Riposta) – Dragoș Serban (CSTA)
Alexandru Androne (CSTA) – Darius Năstase (CSTA)
Alexandru Puia (ACS Sabia de Aur) – Răzvan Nica (CS Riposta)
Rareș Costea (CS Dinamo) – Călin Neculai (CS Dinamo)
George Pena (CS Dinamo) – Iannis Roșescu (ACS Sabia de Aur)
Nicoale Paul (CS Riposta) – David Mărgean (CSM Brașov)
Alexandru Tudor (CS Dinamo) – Vlad Stănculescu (CS Dinamo)
Darius Dițescu (CS Dinamo) – liber
David Lepădat (CS Riposta) – Mihai Bostănaru (CS Riposta)
Filip Cernescu (CS Riposta) – Cristian Macovei (CSA Steaua)
Michael Ene (CS Riposta) – Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași)
Bogdan Pricop (CS Riposta) – Teodor Bucur (CSM Brașov)
Rareș Beteagu (CS Dinamo) – Matei Leontescu (CS Dinamo)
Horia Nițu (CS Riposta) – Tudor Pârșan (CS Riposta)
Mihnea Jalbă (ACS Sabia de Aur) – liber.


UPDATE, ora 10:19 – Rezultatele de pe tabloul de 32 sunt următoarele:
Dacian Enache (CS Dinamo) – liber
Alexandru Călin (CS Riposta) – Dragoș Serban (CSTA) 6-8
Alexandru Androne (CSTA) – Darius Năstase (CSTA) 2-8
Alexandru Puia (ACS Sabia de Aur) – Răzvan Nica (CS Riposta) 0-8
Rareș Costea (CS Dinamo) – Călin Neculai (CS Dinamo) 8-3
George Pena (CS Dinamo) – Iannis Roșescu (ACS Sabia de Aur) 1-8
Nicoale Paul (CS Riposta) – David Mărgean (CSM Brașov) 7-8
Alexandru Tudor (CS Dinamo) – Vlad Stănculescu (CS Dinamo) 1-8
Darius Dițescu (CS Dinamo) – liber
David Lepădat (CS Riposta) – Mihai Bostănaru (CS Riposta) 3-8
Filip Cernescu (CS Riposta) – Cristian Macovei (CSA Steaua) 8-6
Michael Ene (CS Riposta) – Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași) 0-8
Bogdan Pricop (CS Riposta) – Teodor Bucur (CSM Brașov) 8-3
Rareș Beteagu (CS Dinamo) – Matei Leontescu (CS Dinamo) 8-7
Horia Nițu (CS Riposta) – Tudor Pârșan (CS Riposta) 8-1
Mihnea Jalbă (ACS Sabia de Aur) – liber.
IMG_4417 IMG_4418 IMG_4419 IMG_4423 IMG_4425 IMG_4426 IMG_4427 IMG_4429 IMG_4430 IMG_4431 IMG_4433 IMG_4435 IMG_4436 IMG_4438 IMG_4439 IMG_4440 IMG_4441 IMG_4442 IMG_4443 IMG_4444 IMG_4445 IMG_4448 IMG_4449 IMG_4450


UPDATE, ora 10:25 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Dacian Enache (CS Dinamo) – Dragoș Serban (CSTA)
Darius Năstase (CSTA) – Răzvan Nica (CS Riposta)
Rareș Costea (CS Dinamo) – Iannis Roșescu (ACS Sabia de Aur)
David Mărgean (CSM Brașov) – Vlad Stănculescu (CS Dinamo)
Darius Dițescu (CS Dinamo) – Mihai Bostănaru (CS Riposta)
Filip Cernescu (CS Riposta) – Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași)
Bogdan Pricop (CS Riposta) – Rareș Beteagu (CS Dinamo)
Horia Nițu (CS Riposta) – Mihnea Jalbă (ACS Sabia de Aur).


UPDATE, ora 10:39 – Rezultatele de pe tabloul de 16 sunt următoarele:
Dacian Enache (CS Dinamo) – Dragoș Serban (CSTA) 8-0
Darius Năstase (CSTA) – Răzvan Nica (CS Riposta) 0-8
Rareș Costea (CS Dinamo) – Iannis Roșescu (ACS Sabia de Aur) 8-2
David Mărgean (CSM Brașov) – Vlad Stănculescu (CS Dinamo) 5-8
Darius Dițescu (CS Dinamo) – Mihai Bostănaru (CS Riposta) 8-3
Filip Cernescu (CS Riposta) – Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași) 7-8
Bogdan Pricop (CS Riposta) – Rareș Beteagu (CS Dinamo) 8-7
Horia Nițu (CS Riposta) – Mihnea Jalbă (ACS Sabia de Aur) 8-3.


UPDATE, ora 10:42 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
Dacian Enache (CS Dinamo) – Răzvan Nica (CS Riposta)
Rareș Costea (CS Dinamo) – Vlad Stănculescu (CS Dinamo)
Darius Dițescu (CS Dinamo) – Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași)
Bogdan Pricop (CS Riposta) – Horia Nițu (CS Riposta).


UPDATE, ora 10:47 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Dacian Enache (CS Dinamo) – Răzvan Nica (CS Riposta) 8-0
Rareș Costea (CS Dinamo) – Vlad Stănculescu (CS Dinamo) 8-4
Darius Dițescu (CS Dinamo) – Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași) 6-8
Bogdan Pricop (CS Riposta) – Horia Nițu (CS Riposta) 8-0.


UPDATE, ora 10:49 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
Dacian Enache (CS Dinamo) – Rareș Costea (CS Dinamo)
Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași) – Bogdan Pricop (CS Riposta).


UPDATE, ora 11:11 – Reultatele din semifinale sunt următoarele:
Dacian Enache (CS Dinamo) – Rareș Costea (CS Dinamo) 8-4
Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași) – Bogdan Pricop (CS Riposta) 8-2.
Finala se va disputa între Dacian Enache (CS Dinamo) și Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași).


UPDATE, ora 11:28 – Dacian Enache (CS Dinamo) a câștigat medalia de aur după ce l-a învins în finală pe Alexandru Eva (CS Mușchetarul Iași), scor 8-4.