UPDATE 8: Campionatul Național de spadă seniori, ziua 2: azi au loc meciurile Diviziei A și primele dueluri din Superliga masculină. Vezi rezultatele din runda a patra a Superligii!

1094

Sâmbătă, 16 mai, în ziua a doua a Campionatului Național de spadă seniori, la Sala de Scrimă „Alexandru Csipler” din Satu Mare sunt programate meciurile din Divizia A și primele dueluri din Superliga masculină.
De la ora 9:00, patru formații se vor duela în Divizia A și vor încerca să obțină calificarea în Superligă. CS Satu Mare, CSM Craiova, CS UNEFS și CSU Craiova.
Componența celor patru formații care trag în Divizia A este următoarea:
CS Satu Mare: Marton Szep, Adam Macska, Alexandru Oroian, Balazs Szilagyi;
CSM Craiova: Cătălin Forțan, Tatian Bolboceanu, Daniel Nica, Mihai Zamfir;
CSU Craiova2: Mario Persu, Ovidiu Pîrvuleasa, Ștefăniță Vîlceanu, Ionuț Trandafirescu;
CS UNEFS2: Nicolae Drăgoi, Valentin Blăgniceanu, Alexandru Dumitru.
Programul partidelor din Divizia A este următorul:
Ora 9:00 – CS Satu Mare – CS UNEFS2, CSM Craiova – CSU Craiova2;
Ora 10:00 – CS Satu Mare – CSU Craiova2, CS UNEFS2 – CSM Craiova;
Ora 11:00 – CS Satu Mare – CSM Craiova, CSU Craiova2 – CS UNEFS2.
În 2014, podiumul Superligii Naționale de spadă seniori masculin a arătat astfel: 1. CSU Craiova1, 2. CSM Satu Mare, 3. CSM Oradea.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea live a concursului de la Satu Mare.

PARTENER OFICIAL AL FEDERAȚIEI ROMÂNE DE SCRIMĂ:
logo_RODOTEX_rgb_trans


UPDATE, ora 9:48 – Rezultatele din prima rundă a Diviziei A sunt următoarele:
CS Satu Mare – CS UNEFS2 45-40
CSM Craiova – CSU Craiova2 45-38.
Runda a doua programează, de la ora 10:00, următoarele partide:
CS Satu Mare – CSU Craiova2
CS UNEFS2 – CSM Craiova.


UPDATE, ora 10:38 – Rezultatele din runda a doua a Diviziei A sunt următoarele:
CS Satu Mare – CSU Craiova2 30-45
CS UNEFS2 – CSM Craiova 33-45.
Runda a treia programează, de la ora 11:00, următoarele partide:
CS Satu Mare – CSM Craiova
CSU Craiova2 – CS UNEFS2.


UPDATE, ora 11:45 – Rezultatele din runda a treia a Diviziei A sunt următoarele:
CS Satu Mare – CSM Craiova 45-39
CSU Craiova2 – CS UNEFS2 45-25.
În urma rezultatelor din cele trei runde, clasamentul Diviziei A arată astfel:
1. CSU Craiova2
2. CSM Craiova
3. CS Satu Mare
4. CS UNEFS2
Au promovat în Superliga Națională formațiile CSU Craiova2 și CSM Craiova.


UPDATE, ora 11:55 – Superliga Națională la spadă seniori masculin începe la ora 12:00 cu următoarele opt formații: CSM Satu Mare, CSU Craiova1, CSU Craiova2, CSM Oradea, CSU Târgu Mureș, CS UNEFS1 București, LPS Craiova și CSM Craiova.
Componența celor opt formații care vor concura este următoarea:
CS Satu Mare: Adrian Pop, Adrian Szilagyi, Bertalan Arkoși, Andrei Timoce;
CSU Craiova1: Alin Sbîrcia, Alin Mitrică, Dorian Pîrvan, Liviu Dragomir;
CSM Oradea: Robert Rigo, Marius Badea, Valentin Popa, Lucian Ciovică;
CSU Tg. Mureș: Alexandru Nyisztor Csaki, Otto Tardi, Zoltan Tardi, Zoltan Szabo;
CS UNEFS1: Ioan Constantinescu, Adrian Dabija, Daniel Gavriluț, Dorin Băzăvan;
LPS Craiova: Mihail Oprea, Mihai Bigea, Andrei Dogaru, Ștefan Bivolaru;
CSM Craiova: Cătălin Forțan, Tatian Bolboceanu, Daniel Nica, Mihai Zamfir;
CSU Craiova2: Mario Persu, Ovidiu Pîrvuleasa, Ștefăniță Vîlceanu, Ionuț Trandafirescu.
Programul partidelor din Superligă este următorul:
SÂMBĂTĂ, 16 MAI
Ora 12:00
CSU Craiova1 – CSU Craiova2
CSM Satu Mare – CSM Craiova
CSM Oradea – LPS Craiova
CSU Tg. Mureș – CS UNEFS
Ora 13:00
CSU Craiova1 – CSM Craiova
CSM Satu Mare – CSU Craiova2
CSM Oradea – CS UNEFS
CSU Tg. Mureș – LPS Craiova
Ora 14:00
CSU Craiova1 – LPS Craiova
CSM Satu Mare – CS UNEFS
CSU Tg. Mureș – CSM Craiova
CSM Oradea – CSU Craiova2
Ora 15:00
CSU Craiova1 – CS UNEFS
CSM Satu Mare – LPS Craiova
CSM Oradea – CSM Craiova
CSU Tg. Mureș – CSU Craiova2
DUMINICĂ, 17 MAI
Ora 09:00
CSU Craiova1 – CSU Tg. Mureș
CSM Satu Mare – CSM Oradea
CS UNEFS – CSU Craiova2
LPS Craiova – CSM Craiova
Ora 10:00
CSU Craiova1 – CSM Oradea
CSM Satu Mare – CSU Tg. Mureș
CS UNEFS – CSM Craiova
LPS Craiova – CSU Craiova2
Ora 11:00
CSM Oradea – CSU Tg. Mureș
CS UNEFS – LPS Craiova
CSM Craiova – CSU Craiova2.
Ora 12:00
CSM Satu Mare – CSU Craiova1, în direct la TVR3 și TVR Cluj.


UPDATE, ora 13:07 – Rezultatele din runda întâi a Superligii sunt următoarele:
CSU Craiova1 – CSU Craiova2 45-31
CSM Satu Mare – CSM Craiova 45-31
CSM Oradea – LPS Craiova 45-31
CSU Tg. Mureș – CS UNEFS 42-43
Programul din runda a doua este următorul:
CSU Craiova1 – CSM Craiova
CSM Satu Mare – CSU Craiova2
CSM Oradea – CS UNEFS
CSU Tg. Mureș – LPS Craiova


UPDATE, ora 13:49 – Rezultatele din runda a doua a Superligii sunt următoarele:
CSU Craiova1 – CSM Craiova 45-20
CSM Satu Mare – CSU Craiova2 34-30
CSM Oradea – CS UNEFS 35-45
CSU Tg. Mureș – LPS Craiova 45-40.
Programul din runda a treia este următorul:
CSU Craiova1 – LPS Craiova
CSM Satu Mare – CS UNEFS
CSU Tg. Mureș – CSM Craiova
CSM Oradea – CSU Craiova2.


UPDATE, ora 14:59 – Rezultatele din runda a treia a Superligii sunt următoarele:
CSU Craiova1 – LPS Craiova 45-29
CSM Satu Mare – CS UNEFS 45-40
CSU Tg. Mureș – CSM Craiova 45-41
CSM Oradea – CSU Craiova2 34-45.
Programul din runda a patra este următorul:
CSU Craiova1 – CS UNEFS
CSM Satu Mare – LPS Craiova
CSM Oradea – CSM Craiova
CSU Tg. Mureș – CSU Craiova2.


UPDATE, ora 16:22- Rezultatele din runda a patra a Superligii sunt următoarele:
CSU Craiova1 – CS UNEFS 45-35
CSM Satu Mare – LPS Craiova 45-20
CSM Oradea – CSM Craiova 45-43
CSU Tg. Mureș – CSU Craiova2 40-45.
Superliga continuă duminică, 17 mai, de la ora 9:00.