UPDATE 7: Campionatul Național de floretă juniori, ziua 4: azi are loc proba pe echipe la feminin. Finala: CSA Steaua1 – CSU Poli Timișoara 45-31

1136

Campionatul Național de floretă juniori se încheie sâmbătă, 21 februarie, la Sala de Scrimă Floreasca din București, cu proba pe echipe la feminin. La start, care se va da la ora 9:00, se vor alinia șase formații: CS Satu Mare, CSU Poli Timișoara, CSTA București, CSA Steaua1, CSA Steaua2 și CSA Steaua 3.
Componența celor șase formații este următoarea:
CS Satu Mare: Adriana Haidu, Alexandra Lazin, Andreea Potor, Anett Varga;
CSA Steaua1: Maria Boldor, Mălina Călugăreanu, Corina Damaschin;
CSA Steaua2: Raluca Drăghici, Anca Săveanu, Teodora Sîrbu;
CSA Steaua3: Teodora Băloiu, Rebeca Cândescu, Andreea Gheorghe;
CSTA București: Emilia Corbu, Diana Popa, Andreea Prodan, Maria Ungureanu;
CSU Poli Timișoara: Ana Boldor, Alina Enache, Laura Vîrga.
În 2014, podiumul Campionatului Național de floretă juniori, proba pe echipe la feminin, a arătat astfel: 1. CSA Steaua1, 2. CS Petrolul Ploiești, 3. CS Satu Mare.
Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
CSA Steaua1 – liber
CSA Steaua2 – CSA Steaua3
CS Satu Mare – CSTA București
CSU Poli Timișoara – liber.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile acestui concurs.


UPDATE, ora 9:10 – Vezi o galerie foto de la primele dueluri ale concursului:

IMG_4083 IMG_4084 IMG_4085 IMG_4086 IMG_4087 IMG_4088 IMG_4089 IMG_4090 IMG_4091 IMG_4092 IMG_4093 IMG_4094 IMG_4096 IMG_4097 IMG_4098 IMG_4099 IMG_4101 IMG_4102 IMG_4103 IMG_4104


UPDATE, ora 9:40 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
CSA Steaua1 – liber
CSA Steaua2 – CSA Steaua3 45-24
CS Satu Mare – CSTA București 45-35
CSU Poli Timișoara – liber.


UPDATE, ora 9:45 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
CSA Steaua1 – CSA Steaua2
CS Satu Mare – CSU Poli Timișoara.
Locurile 5-6: CSA Steaua3 – CSTA București.


UPDATE, ora 10:09 – Vezi o galerie foto de la partidele de partidele din semifinale:

IMG_4105 IMG_4106 IMG_4107 IMG_4108 IMG_4109 IMG_4110 IMG_4111 IMG_4112 IMG_4114 IMG_4115 IMG_4116 IMG_4117 IMG_4119 IMG_4120 IMG_4121 IMG_4122 IMG_4123 IMG_4124 IMG_4125 IMG_4126 IMG_4128 IMG_4129 IMG_4130 IMG_4131 IMG_4133 IMG_4140 IMG_4142 IMG_4144 IMG_4145 IMG_4147 IMG_4148 IMG_4149


UPDATE, ora 10:35 – Rezultatele din semifinale au fost următoarele:
CSA Steaua1 – CSA Steaua2 45-18
CS Satu Mare – CSU Poli Timișoara 34-45.
Locurile 5-6: CSA Steaua3 – CSTA București 41-36.


UPDATE, ora 10:38 – Programul partidelor care vor stabili clasamentul final este următorul:
Locurile 1-2: CSA Steaua1 – CSU Poli Timișoara
Locurile 3-4: CSA Steaua2 – CS Satu Mare.


UPDATE, ora 11:47- Rezultatele partidelor din cele două finale au fost următoarele:
Locurile 1-2: CSA Steaua1 – CSU Poli Timișoara 45-31
Locurile 3-4: CSA Steaua2 – CS Satu Mare 42-45.