UPDATE 5: Campionatul Național de floretă juniori, ziua 2: azi are loc proba pe echipe la masculin. Finala: CSA Steaua1 – CS Satu Mare 45-33

1110

De la ora 9:00, joi, 19 februarie, Sala de Scrimă Floreasca din București găzduiește proba pe echipe la masculin din cadrul Campionatului Național de floretă juniori, ediția 2015.
La start s-au prezentat șase formații: CS Satu Mare, CSA Steaua1, CSA Steaua2, CSS Ploiești1, CSS Ploiești2 și CSTA București. Componența celor șase formații care se vor lupta pentru titlul național este următoarea:
CS Satu Mare: Benjamin Bodo, Edwin Pop, Sebastian Flucuș, Alpar Bartok;
CSA Steaua1: George Cândescu, Alexandru Georgescu, Vlad Porușniuc, Silviu Roșu;
CSA Steaua2: Daniel Hergan, Dragoș Iamandei, Mihai Mănucu, Alexandru Pîrva;
CSS Ploiești1: Cătălin Bigan, Victor Gheorghe, Vlad Gheorghe, Mihai Rădulescu;
CSS Ploiești2: Dan Damian, Eduard Ionescu, Mădălin Pavel;
CSTA București: Mădălin Chirnogeanu, Andrei Ciobănică, Daniel Onofrei, Gabriel Pavel.
Programul partidelor de pe tabloul incomplet de 8 este următorul:
CSA Steaua1 – liber
CSTA București – CSA Steaua2
CSS Ploiești1 – CSS Ploiești2
CS Satu Mare – liber.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu toate detaliile acestui concurs.


UPDATE, ora 9:43 – Rezultatele de pe tabloul de 8 au fost următoarele:
CSA Steaua1 – liber
CSTA București – CSA Steaua2 20-45
CSS Ploiești1 – CSS Ploiești2 45-10
CS Satu Mare – liber.


UPDATE, ora 10:00 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
CSA Steaua1 – CSA Steaua2
CSS Ploiești1 – CS Satu Mare
Locurile 5-6: CSTA București – CSS Ploiești2.

IMG_3782 IMG_3784 IMG_3786 IMG_3787 IMG_3789 IMG_3790 IMG_3791 IMG_3792 IMG_3794 IMG_3795 IMG_3796 IMG_3797 IMG_3798 IMG_3799 IMG_3800 IMG_3801 IMG_3803 IMG_3804 IMG_3805 IMG_3806 IMG_3807 IMG_3808 IMG_3811 IMG_3812


UPDATE, ora 10:37 – Rezultatele din semifinale au fost următoarele:
CSA Steaua1 – CSA Steaua2 45-26
CSS Ploiești1 – CS Satu Mare 36-45
Locurile 5-6: CSTA București – CSS Ploiești2 45-21.


UPDATE, ora 10:39 – Programul celor două finale este următorul:
Locurile 1-2: CSA Steaua1 – CS Satu Mare
Locurile 3-4: CSA Steaua2 – CSS Ploiești1.


UPDATE, ora 11:54 – Rezultatele din cele două finale au fost:
Locurile 1-2: CSA Steaua1 – CS Satu Mare 45-33
Locurile 3-4: CSA Steaua2 – CSS Ploiești1 45-42.