UPDATE 9: Azi are loc concursul internațional Cupa Satu Mare la floretă cadeți, proba feminină pe echipe. România1, locul patru! Finala: Japonia C – Japonia B 32-31

1148

Ziua a doua a competiției internaționale Cupa Satu Mare la floretă cadeți programează duminică, 8 februarie, la Sala de Scrimă „Alexandru Csipler” din Satu Mare întrecerea feminină pe echipe.
La start, care s-a dat la ora 9:00, s-au prezentat 15 echipe, după cum urmează: Japonia A, Japonia B, Japonia C, România1, România2, România3, Ucraina1, Ucraina2, Ucraina3, Slovacia1, Slovacia2, Belarus1, Belarus2, Polonia/Ungaria și Republica Moldova.
Componența celor 15 formații care concurează azi este următoarea:
Belarus2: Liubou Levina, Yuliya Malashina, Yana Lazareva-Skranzhevskaya;
Belarus1: Hanna Andreyenka, Yana Andreyenka, Valeryia Pukhouskaya, Dziyana Zakharava;
Japonia A: Reina Mizoguchi, Maho Takada, Haruka Umetsu;
Japonia B: Rio Azuma, Rina Endo, Sumire Tsuji, Viktoria Bernat;
Japonia C: Sera Azuma, Chihiro Mori, Yuka Ueno;
Rep. Moldova: Anastasia Cereș, Alexandra Cozii, Arina Cozii, Ecaterina Gorobeț;
Polonia/Ungaria: Zofia Bronikowska, Lilla Hanzl, Weronika Wisoky;
România1: Raluca Drăghici, Adriana Haidu, Alexandra Lazin, Anca Săveanu;
România2: Mihaela Dragomir, Andreea Potor, Teodora Sîrbu, Raluca Văcărașu;
România3: Cristina Anderco, Teodora Băloiu, Rebeca Cândescu, Andreea Gheorghe;
Slovacia1: Karolina Csefalvayova, Kitti Nagyova, Rita Pirk;
Slovacia2: Vivien Bartalova, Barbara Boda, Boglarka Buday, Jazmin Kralikova;
Ucraina1: Oleksandra Budenko, Anastasiya Derevyanko, Anna Taranenko;
Ucraina2: Kateryna Budenko, Oleksandra Kovach, Olena Oganesyan;
Ucraina3: Mariya Kryvonos, Sofiia Momonova, Daniyela Tovtyn.
Programul partidelor de pe tabloul de 16 este următorul:
Japonia C – liber
România3 – Ucraina2
Belarus1 – Belarus2
Rep. Moldova – România1
Japonia A – Slovacia2
Polonia/Ungaria – Ucraina1
Slovacia1 – România2
Ucraina3 – Japonia B.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea LIVE a concursului.


UPDATE, ora 10:12 – Rezultatele de pe tabloul de 16 au fost următoarele:
Japonia C – liber
România3 – Ucraina2 45-38
Belarus1 – Belarus2 45-27
Rep. Moldova – România1 17-42
Japonia A – Slovacia2 45-9
Polonia/Ungaria – Ucraina1 31-34
Slovacia1 – România2 33-37
Ucraina3 – Japonia B 24-45.


UPDATE, ora 10:28 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
Japonia C – România3
Belarus1 – România1
Japonia A – Ucraina1
România2 – Japonia B.
Programul partidelor de pe tabloul 9-16 este următorul:
Ucraina2 – liber
Belarus2 – Rep. Moldova
Slovacia2 – Polonia/Ungaria
Slovacia1 – Ucraina2.


UPDATE, ora 10:56 – Vezi galerie foto de la partidele de pe tabloul de 8 și de pe tabloul 9-16.

IMG_3444 IMG_3445 IMG_3446 IMG_3447 IMG_3448 IMG_3449 IMG_3450 IMG_3451 IMG_3452 IMG_3453 IMG_3454 IMG_3455 IMG_3456 IMG_3457 IMG_3458  IMG_3460 IMG_3461  IMG_3465 IMG_3466 IMG_3467 IMG_3468 IMG_3469 IMG_3471 IMG_3472 IMG_3473 IMG_3475 IMG_3476 IMG_3477 IMG_3478 IMG_3479


UPDATE, ora 11:42 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 8 sunt următoarele:
Japonia C – România3 44-16
Belarus1 – România1 38-45
Japonia A – Ucraina1 36-27
România2 – Japonia B 41-45.
Rezultatele partidelor de pe tabloul 9-16 sunt următorele:
Ucraina2 – liber
Belarus2 – Rep. Moldova 45-40
Slovacia2 – Polonia/Ungaria 20-44
Slovacia1 – Ucraina2 45-13.


UPDATE, ora 11:52 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
Japonia C – România1
Japonia A – Japonia B
Programul partidelor de pe tabloul 5-8 este următorul:
România3 – Belarus1
Ucraina1 – România2
Programul partidelor de pe tabloul 9-12 este următorul:
Ucraina2 – Belarus2
Polonia/Ungaria – Slovacia1
Programul partidelor de pe tabloul 13-16 este următorul:
Rep. Moldova – liber
Slovacia2 – Ucraina3.

IMG_3481 IMG_3482 IMG_3483 IMG_3485 IMG_3486 IMG_3487 IMG_3488 IMG_3489


UPDATE, ora 12:59 – Rezultatele din semifinale sunt următoarele:
Japonia C – România1 42-27
Japonia A – Japonia B 31-36
Rezultatele partidelor de pe tabloul 5-8 sunt următoarele:
România3 – Belarus1 45-41
Ucraina1 – România2 45-36
Rezultatele partidelor de pe tabloul 9-12 sunt următoarele:
Ucraina2 – Belarus2 45-38
Polonia/Ungaria – Slovacia1 40-29
Rezultatele partidelor de pe tabloul 13-16 sunt următoarele:
Rep. Moldova – liber
Slovacia2 – Ucraina3 45-28.


UPDATE, ora 13:03 – Programul partidelor care vor stabili clasamentul final este următorul:
Locurile 1-2: Japonia C – Japonia B
Locurile 3-4: România1 – Japonia A
Locurile 5-6: România3 – Ucraina1
Locurile 7-8: Belarus1 – România2
Locurile 9-10: Ucraina2 – Polonia/Ungaria
Locurile 11-12: Belarus2 – Slovacia1
Locurile 13-14: Rep. Moldova – Slovacia 2.
Ucraina3 a terminat pe locul 15 concursul de la Satu Mare.


UPDATE, ora 14:20 – Rezultatele partidelor care au stabilit clasamentul final sunt următoarele:
Locurile 3-4: România1 – Japonia A 24-35
Locurile 5-6: România3 – Ucraina1 32-45
Locurile 7-8: Belarus1 – România2 40-42
Locurile 9-10: Ucraina2 – Polonia/Ungaria 35-44
Locurile 11-12: Belarus2 – Slovacia1 34-44
Locurile 13-14: Rep. Moldova – Slovacia 2 35-38.
Ucraina3 a terminat pe locul 15 concursul de la Satu Mare.


UPDATE, ora 16:10 – Japonia C a câștigat Cupa Satu Mare la floretă cadeți, proba feminină pe echipe, după ce a învins în finală pe Japonia B, scor 32-31.