UPDATE 5: Campionatul Național de spadă juniori, ziua 2: azi are loc proba masculină pe echipe. Finala: CS Satu Mare – LPS Craiova1 45-40

1104

Ziua a doua a Campionatului Național de spadă juniori programează vineri, 30 ianuarie, la sala Liceului cu Program Sportiv „Petrache Trișcu” din Craiova proba masculină pe echipe.
La start s-au prezentat opt echipe, iar primele meciuri au loc cu începere de la ora 9:00. Componența celor opt formații care se duelează azi este următoarea:
CS Farul: Constantin Drăgoi, George Drobot, Florian Florea, Gleb Nistor;
CS Satu Mare: Adam Macska, Marton Szep, Balazs Szilagyi, David Ziman;
CS UNEFS1: Valentin Blăgniceanu, Ioan Constantinescu, Adrian Dabija, Mihai Petre;
CS UNEFS2: Dorin Băzăvan, Alexandru Dumitru, Daniel Gavriluț;
LPS Craiova1: Mihai Ciovică, Tiberiu Draghinda, Mihai Oprea, Robert Postelnicu;
LPS Craiova2: Mihai Bigea, Andrei Dogaru, Cătălin Foamete, Cornel Ricuță;
LPS Craiova3: Mihăiță Bărcan, Ștefan Bivolaru, Liviu Pascu, Claudiu Vasilescu;
LPS Craiova4: Marius Creangă, Mihail Dumitru, Cosmin Ghiță, Alexandru Negoescu.
Programul partidelor de pe tabloul de 8 este următorul:
CS Satu Mare – LPS Craiova4
LPS Craiova2 – CS UNEFS2
LPS Craiova3 – LPS Craiova1
CS Farul – CS UNEFS1.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea acestui concurs.


UPDATE, ora 10:00 – Rezultatele de pe tabloul de 8 sunt:
CS Satu Mare – LPS Craiova4 45-25
LPS Craiova2 – CS UNEFS2 45-21
LPS Craiova3 – LPS Craiova1 38-45
CS Farul – CS UNEFS1 27-45.


UPDATE, ora 10:12 – Programul meciurilor din semifinale este următorul:
CS Satu Mare – LPS Craiova2
LPS Craiova1 – CS UNEFS1
Programul meciurilor de pe tabloul 5-8 este următorul:
LPS Craiova4 – CS UNEFS2
LPS Craiova3 – CS Farul.


UPDATE, ora 11:10 – Rezultatele din semifinale sunt:
CS Satu Mare – LPS Craiova2 45-42
LPS Craiova1 – CS UNEFS1 45-44
Rezultatele meciurilor de pe tabloul 5-8 sunt:
LPS Craiova4 – CS UNEFS2 33-45
LPS Craiova3 – CS Farul 38-45.


UPDATE, ora 11:13 – Programul meciurilor care vor stabili clasamentul final este următorul:
Finala: CS Satu Mare – LPS Craiova1
Locurile 3-4: LPS Craiova2 – CS UNEFS1
Locurile 5-6: CS UNEFS2 – CS Farul
Locurile 7-8: LPS Craiova4 – LPS Craiova 3.


UPDATE, ora 11:57 – CS Satu Mare a câștigat medaliile de aur după ce a trecut în finală de LPS Craiova1, scor 45-40. Rezultatele din celelalte partide de clasament sunt:
Locurile 3-4: LPS Craiova2 – CS UNEFS1 23-45
Locurile 5-6: CS UNEFS2 – CS Farul 38-45
Locurile 7-8: LPS Craiova4 – LPS Craiova 3 34-45.