GALERIE FOTO: CSA Steaua a câștigat Campionatul Național de sabie cadeți, proba masculină pe echipe

1240

CSA Steaua a câștigat Campionatul Național de sabie cadeți, proba masculină pe echipe. Vineri, 23 ianuarie, la Sala de Scrimă Floreasca din București, la ora 9:00, s-au prezentat la start 14 formații ( CSA Steaua, CS Riposta1, CS Riposta2, CSS Slobozia1, CSS Slobozia2, ACS Duel1, ACS Duel2, CS Dinamo1, CS Dinamo2, CS Dinamo3, CSM Iași, CSM Brașov1, CSM Brașov2 și CSS Unirea Iași), iar medaliile de aur au revenit celor de la CSA Steaua, după 45-27 în finală cu CSS Unirea Iași. Bronzul a fost cucerit de către CS Riposta1, care a trecut în finala mică de CSM Iași, scor 45-28. Rezultatele din fazele superioare ale concursului au fost următoarele:
Tabloul de 8
CSA Steaua – CSS Slobozia1 45-40
ACS Duel1 – CSM Iași 43-45
CS Riposta1 – CSM Brașov1 45-31
CS Dinamo2 – CSS Unirea Iași 27-45
Semifinale
CSA Steaua – CSM Iași 45-36
CS Riposta1 – CSS Unirea Iași 36-45
Finala mică
CSM Iași – CS Riposta1 28-45
Finala mare
CSA Steaua – CSS Unirea Iași 45-27.
Componența celor 14 formații care au concurat vineri a fost următoarea:
ACS Duel1: Alexandru Băiașu, Vlad Grădișteanu, Kirian Lavoisard, Vlad Secoșan;
ACS Duel2: Vlad Luca, Luca Munteanu, Radu Secoșan;
CS Dinamo1: Paul Costea, Matei Grama, Matei Munteanu, Cătălin Prala;
CS Dinamo2: Luca Drăghicenoiu, Sergiu Gheorghe, Codrin Nane Popa, Andrei Păștin;
CS Dinamo3: Călin Brănescu, Philip Popinceanu, Vlad Stoian;
CS Riposta1: Alexie Alupei, Teodor Chiriac, Cristian Florea, Peter Nyiri;
CS Riposta2: Lucas Angelescu, Matia Podiuc, Andrei Zane, Gabriel Zane;
CSA Steaua: Matei Aniculoesei, Pavel Aniculoesei, Petru Aniculoesei, Ștefan Bocra;
CSM Brașov1: Rareș Ailinca, Mihai Ciobotea, Valentin Surducan, Sorin Truță;
CSM Brașov2: Alin Corolea, Andrei Cupeș, David Munteanu;
CSM Iași: Cosmin Agavriloaie, Ștefan Chirilă, Răzvan Ursachi;
CSS Slobozia1: Nicușor Burlacu, Mihăiță Cruțu, George Dragomir, Răzvan Stănescu;
CSS Slobozia2: Daniel Bucur, Radu Gligore, Alexandru Mihalache;
CSS Unirea Iași: Adrian Apostol, Matei Cidu, Victor Cosman, Zachary Lang.
Clasamentul final al Campionatului Național de sabie cadeți, proba masculină pe echipe, poate fi văzut AICI.

IMG_2602 IMG_2603 IMG_2604 IMG_2606 IMG_2607 IMG_2608 IMG_2609 IMG_2611 IMG_2612 IMG_2613 IMG_2614 IMG_2615 IMG_2616 IMG_2617 IMG_2618 IMG_2619 IMG_2620 IMG_2621 IMG_2622 IMG_2623 IMG_2624 IMG_2627 IMG_2628 IMG_2630 IMG_2631 IMG_2634 IMG_2635 IMG_2637 IMG_2638 IMG_2639 IMG_2640 IMG_2641 IMG_2642 IMG_2643 IMG_2644 IMG_2645 IMG_2646 IMG_2647 IMG_2648 IMG_2649 IMG_2651 IMG_2652 IMG_2654 IMG_2655 IMG_2658 IMG_2659 IMG_2660 IMG_2661