UPDATE 7: Campionatul Național de spadă cadeți, ziua 2: azi are loc proba masculină pe echipe. Finala: CS Satu Mare – LPS Craiova1 45-39

1117

Ziua a doua a Campionatului Național de spadă cadeți programează vineri, 16 ianuarie, proba masculină pe echipe. În Sala de Scrimă Floreasca din București, de la ora 9:00, se vor lupta pentru medalii următoarele formații: CS Satu Mare, CS Olimpia1, CSA Steaua, LPS Craiova2, CSS Steaua, CS UNEFS, CSS1 Constanța, LPS Craiova3, CS Olimpia2, LPS Craiova1.
Componența celor zece formații care concurează azi este următoarea:
CS Olimpia1: Răzvan Crăciun, Dorel Dincă, Remus Pândaru, Ibrahim Yildirim;
CS Olimpia2: Tudor Constantin, Andrei Palaghia, Deniz Yildirim;
CS Satu Mare: Adam Macska, Marton Szep, Alexandru Oroian, Balasz Szilagyi;
CS UNEFS: Dorin Băzăvan, Nicolae Drăgoi, Daniel Gavriluț, Mihai Petre;
CSA Steaua: Dan Chetroiu, Andrei Manolache, Stelian Sabie, Sebastian Tirman;
CSS Steaua: Valentin Anghel, Alexandros Gkogkos, Filippos Gkogkos, Dragoș Grigore;
CSS1 Constanța: Albert Băicoianu, Mircea Nichita, Marco Pelin, Bogdan Scrieciu;
LPS Craiova1: Mihăiță Bărcan, Mihai Bigea, Liviu Pascu, Claudiu Vasilescu;
LPS Craiova2: Mihai Ciovică, Andrei Dogaru, Tiberiu Draghinda, Mihai Oprea;
LPS Craiova3: Ștefan Bivolaru, Alexandru Negoescu, Ștefan Popescu, Robert Postelnicu.
Programul partidelor de pe tabloul de 16 este:
CS Satu Mare – liber
CS Olimpia1 – CSA Steaua
LPS Craiova2 – liber
CSS Steaua – liber
CS UNEFS – liber
CSS1 Constanța – liber
LPS Craiova3 – CS Olimpia2
LPS Craiova1 – liber.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția LIVE a concursului.


UPDATE, ora 10:00 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 sunt:
CS Satu Mare – liber
CS Olimpia1 – CSA Steaua 45-44
LPS Craiova2 – liber
CSS Steaua – liber
CS UNEFS – liber
CSS1 Constanța – liber
LPS Craiova3 – CS Olimpia2 45-24
LPS Craiova1 – liber.


UPDATE, ora 10:06 – Programul partidelor de pe tabloul de 8 este:
CS Satu Mare – CS Olimpia1
LPS Craiova2 – CSS Steaua
CS UNEFS – CSS1 Constanța
LPS Craiova3 – LPS Craiova1
Meci pentru locurile 9-10
CSA Steaua – CS Olimpia2.

IMG_1998 IMG_1999 IMG_2000 IMG_2002 IMG_2003 IMG_2004 IMG_2005 IMG_2006 IMG_2007 IMG_2008 IMG_2009 IMG_2010 IMG_2011 IMG_2012


UPDATE, ora 10:40– Rezultatele partidelor de pe tabloul de 8 sunt:
CS Satu Mare – CS Olimpia1 45-24
LPS Craiova2 – CSS Steaua 36-45
CS UNEFS – CSS1 Constanța 45-36
LPS Craiova3 – LPS Craiova1 26-45
Meci pentru locurile 9-10
CSA Steaua – CS Olimpia2 45-22.


UPDATE, ora 10:45 – Programul partidelor din semifinale este următorul:
CS Satu Mare – CSS Steaua
CS UNEFS – LPS Craiova1
Programul partidelor de pe mini-tabloul locurilor 5-8 este următorul:
CS Olimpia1 – LPS Craiova2
LPS Craiova3 – CSS1 Constanța.


UPDATE, ora 11:45 – Rezultatele partidelor din semifinale sunt:
CS Satu Mare – CSS Steaua 45-39
CS UNEFS – LPS Craiova1 44-45
Rezultatele partidelor de pe mini-tabloul locurilor 5-8 sunt:
CS Olimpia1 – LPS Craiova2 32-45
LPS Craiova3 – CSS1 Constanța 45-44.


UPDATE, ora 11:50 – Programul meciurilor care vor stabili clasamentul final este următorul:
Finala: CS Satu Mare – LPS Craiova1
Locurile 3-4: CSS Steaua – CS UNEFS
Locurile 5-6: LPS Craiova2 – LPS Craiova3
Locurile 7-8: CS Olimpia1 – CSS1 Constanța.


UPDATE, ora 13:00 – Rezultatele meciurilor care vor stabili clasamentul final sunt:
Finala: CS Satu Mare – LPS Craiova1 45-39
Locurile 3-4: CSS Steaua – CS UNEFS 41-45
Locurile 5-6: LPS Craiova2 – LPS Craiova3 44-45
Locurile 7-8: CS Olimpia1 – CSS1 Constanța 35-45.