Sportivii de la CS Satu Mare, patru medalii la Cupa Törekvés la floretă de la Budapesta

Vineri și sâmbătă, 12 și 13 decembrie, la Budapesta a avut loc o competiție de floretă pentru copii și cadeți. Cupa Törekvés, organizată de clubul cu același nume din Ungaria, a reunit la start peste 150 de sportivi, iar din România au participat patru sportivi de la CS Satu Mare: Benjamin Bodo, Teodora Șofran, Melissa Korossy și Anderco Cristina. Cel mai bun rezultat a fost obținut de Benjamin Bodo, care a ocupat locul 1 la cadeți, în prima zi de concurs. Același Benjamin a terminat pe locul 3 în ziua a doua, fiind imitat de Melissa Korossy și Anderco Cristina, în proba feminină la copii. Teodora Șofran a încheiat concursul pe locul 5.
Cupa Törekvés a fost un concurs care se dispută în două zile, dar la aceleași categorii, atât vineri, cât și sâmbătă.
Delegația de la CS Satu Mare, care a cucerit patru medalii la Cupa Törekvés, a fost condusă de antrenorii File Attila și Arnold Izsaki.

Bodo Benjamin cu Arnold Izsaki si File Attila Teodora Sofran, Melissa Korossy, Anderco Cristina cu Arnold Izsaki