Ruben Lazăr, Adam Macska și Melany Pfeifer, câștigătorii primei zile la Cupa 1 Decembrie la spadă copii de la Satu Mare

1117

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Satu Mare și Clubul Sportiv Satu Mare, în colaborare cu Asociația Fencing Satu Mare, organizează sâmbătă și duminică, 13 și 14 decembrie, ediția a 37-a a Cupei 1 Dcembrie la spadă pentru copii.
Sâmbătă, 13 decembrie, la Sala de Scrimă “Alexandru Csipler”, au avut loc primele trei probe, iar învingători au fost Ruben Lazăr, Adam Macska și Melany Pfeifer.
Clasamentele finale complete ale primei zile din Cupa 1 Decembrie la spadă copii arată astfel:

SPADĂ MASCULIN, PÂNĂ ÎN 12 ANI
1. Ruben Lazăr (CS Satu Mare)
2. Dan Dumitrescu (CS Engarde)
3. Dănuț Răducanu (CSA Steaua)
3. Marco Szekely (CS Satu Mare)
5. David Scheitli (LPS Satu Mare)
6. Luca David (CS Satu Mare)
7. Hunor Szodorai (LPS Satu Mare)
8. Cris Scarlat (CSA Steaua)
9. Matei Bunea (CS Engarde)
10. Szabolcs Szabo (CS Satu Mare)
11. David Illes (CS Satu Mare)
12. Daniel Maroscsak (CS Satu Mare)
13. Robert Szenes (CS Satu Mare)
14. MArton Meizinger (LPS Satu Mare)
15. Lehel Jeromos (LPS Satu Mare)
16. Luca Gărdan (CS Satu Mare)
17. Luca Gurza (CS Satu Mare)
18. Paul Câmpan (CS Satu Mare)
19. Anton Câmpan (CS Satu Mare)
20. Ștefan Dragoș (CS Satu Mare)
21. Marc Medeșean (CS Satu Mare)

SPADĂ MASCULIN, PÂNĂ ÎN 16 ANI
1. Adam Macska (CS Satu Mare)
2. Marton Szep (CS Satu Mare)
3. Balazs Szilagyi (CS Satu Mare)
3. David Ziman (CS Satu Mare)
5. Edwin Pop (CS Satu Mare)
6. Zoltan Kato (CS Satu Mare)
7. Sebastian Tirman (CSA Steaua)
8. David Lazăr (CS Satu Mare)
9. Alexandru Oroian (CS Satu Mare)
10. Dan Dumitrescu (CS Engarde)
11. Matei Bunea (CS Engarde)

SPADĂ FEMININ, PÂNĂ ÎN 14 ANI
1. Melany Pfeifer (CS Satu Mare)
2. Andi Potor (CS Satu Mare)
3. Zsofia Kato (CS Satu Mare)
3. Amarilisz Pallai (CS Satu Mare)
5. Irina Stan (CSA Steaua)
6. Asztrid Kiss (CS Satu Mare)
7. Boglarka Szabo (CS Satu Mare)
8. Iris Răducanu (CSA Steaua)
9. Giuliana Constantin (CSA Steaua)
10. Eszter Poti (CS Satu Mare)
11. Gruia Ilinca (CSA Steaua)
12. Viktoria Jager (CS Satu Mare)
13. Maria Crăciun (CS Satu Mare)
14. Maria Petrache (CSA Steaua).