GALERIE FOTO: David Marghioala, Octavian Rentea, Andreea Dincă și Vlad Roșu, învingătorii primei zile ale Cupei Aramis la floretă copii

1282

Sala de Scrimă Floreasca din București a găzduit sâmbătă, 15 noiembrie, întrecerile primei zile ale Cupei Aramis la floretă pentru copii. 67 de sportivi s-au întrecut la patru categorii de vârstă, iar clasamentele finale arată astfel:

Floretă masculin, 4-7 ani (începători)
1. David Marghioala (CSS Steaua)
2. Mihai Paladă (CSS Steaua)
3. Alex Istudor (CSS Steaua)
3. Cristian Stoian (CSS Triumf)
5. Alexandru Florea (CSS Steaua)
5. Darius Grigoraș (CSS Steaua)
7. Ștefan Oancea (ACS Aramis)
8. Adrian Stoian (CSS Triumf)
9. Andrei Costea (CSS Steaua)
10. Alexian Nastui (ACS Aramis)
11. Andrei Dinică (ACS Aramis)
12. Eduard Brănișteanu (ACS Balestra)
13. Mihai Calaigiu (ACS Aramis)

Floretă masculin, 8-9 ani
1. Octavian Rentea (ACS Balestra)
2. Adrian Floris (ACS Aramis)
3. Rareș Baciu (CSS Triumf)
3. Matei Darie (ACS Balestra)
5. Andrei Simion (ACS Batman)
6. Rareș Călin (ACS Balestra)
7. Matei Marcu (ACS Batman)

Floretă feminin, 10-11 ani
1. Andreea Dincă (ACS Balestra)
2. Cătălina Apostol (ACS Balestra)
3. Daria Băcalu (CSTA)
3. Karina Vasile (ACS Balestra)
5. Denisa Velica (CSTA)
6. Alexia Briciu (CSTA)
7. Amalia Dumitru (CSTA)
8. Maria Tănase (ACS Balestra)
9. Alexandra Tănase (ACS Balestra)
10. Mara Neagu Culea (ACS Balestra)
11. Maria Teodorescu (CSTA)
12. Claudia Ilie (ACS Balestra)
13. Denisa Mănescu (ACS Balestra)
14. Maria Radu (ACS Balestra)
15. Tania Cugnet (CS Olimpia)
16. Milena Longatte (CS Olimpia)
17. Iana Manolache (ACS Balestra)
18. Ana Pîrva (ACS Balestra)
19. Delia Drăgan (CSS Triumf)
20. Miranda Grigoraș (CSS Triumf)

Floretă masculin, 12-13 ani
1. Vlad Roșu (ACS Balestra)
2. Gabriel Pavel (CSTA)
3. Nathan Gregori (CSA Steaua)
3. Petru Surcel (ACS Balestra)
5. Tudor Rusu (ACS Balestra)
6. Octavian Stan (CSS Triumf)
7. Justin Albeanu (ACS Balestra)
8. Radu Bălan (ACS Balestra)
9. Horia Pivniceru (CSS Triumf)
10. Radu Mocanu (ACS Balestra)
11. Luca Hergan (ACS Balestra)
12. Lechev Viktor (Bulgaria)
13. Andrei Onuț (CSS Ploiești)
14. Radu Zbengheci (CSTA)
15. Ionuț Stoe (CSS Triumf)
16. Radu Burcea (ACS Balestra)
17. Kristof Aigle (CS Olimpia)
18. Alexis Tisne (ACS Aramis)
19. Bogdan Curelea (CSS Ploiești)
20. Luca Ioniță (ACS Balestra)
21. Alexandru Vârtic (ACS Balestra)
22. Mihnea Petculescu (CSS Ploiești)
23. Ștefan Marin (CSTA)
24. Ciprian Olteanu (ACS Balestra)
25. Antonio Răpan (CSTA)
26. Mladenov Lyuboslav (Bulgaria)
27. Andreas Georgescu (CSS Ploiești)

Programul zilei de duminică, 16 noiembrie, este următorul:
Ora 9:00 – floretă feminin, 8-9 ani
Ora 10:00 – floretă feminin, 6-7 ani (începători)
Ora 11:00 – floretă masculin, 10-11 ani
Ora 13:00 – floretă feminin, 12-13 ani
Competiția se va desfășura conform regulamentului Federației Române de Scrimă. Taxa de participare este de 25 de lei/sportiv.
La categoria 6-7 ani se va trage cu arme din plastic, iar la categoria 8-9 ani se va trage cu lame nr. 2.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția concursului de la Sala de Scrimă Floreasca.

1002528_817741324948860_5384385576944719017_n 1236178_817721578284168_6872972208578263991_n 1466252_817721428284183_153555159917844216_n 10390026_817721601617499_3964382438196068555_n 10405352_817721541617505_8884088552716373329_n 10407937_817741344948858_1051342325134657419_n 10421195_817721404950852_9011798639355620505_n 10556327_817721384950854_5414957683191624959_n 10639351_817741298282196_4964277922110083119_n

FOTO: Florin Gheorghe