Brânză și Gherman și-au aflat adversarele de pe tabloul principal de 64! Vezi toate meciurile de duminică

1070

Proba de spadă feminin individual își va desemna noua campioană mondială duminică, 20 iulie, la Kazan (Rusia). România va fi reprezentată în acest concurs de două sportive: Ana Maria Brânză și Simona Gherman. Dacă Brânză s-a calificat direct pe tabloul principal, Gherman a avut de tras în grupe și pe tabloul preliminar de 64. Cele două vor evolua duminică, 20 iulie, pe tabloul principal de 64 astfel:
Ana Maria Brânză – Kristina Kuusk (Estonia), ora 8:00
Simona Gherman – Magdalena Piekarska (Polonia), ora 8:00.
Programul complet al tabloului principal de 64 al probei de spadă feminin individual arată astfel:
Ana Maria Brânză – Kristina Kuusk (Estonia)
Ricarda Multerer (Germania) – Julianna Revesz (Ungaria)
Irina Embrich (Estonia) – Michaela Kock (Finlanda)
Budai Dorina (Ungaria) – Sarra Besbes (Tunisia)
Rosella Fiamingo (Italia) – Nathalie Moellhausen (Brazilia)
Eunsook Choi (Coreea de Sud) – Lyubov Shutova (Rusia)
Kelley Hurley (SUA) – Myoungsun Kim (Coreea de Sud)
Auriane Mallo (Franța) – Violetta Kolobova (Rusia)
Courtney Hurley (SUA) – Dominika Mosler (Polonia)
Ayaka Shimookawa (Japonia) – Jialu Hao (China)
Joanna Halls (Australia) – Olena Kryvytska (Ucraina)
Alejandra Teran (Mexic) – Yana Shemyakina (Ucraina)
Lauren Rembi (Franța) – Wai Man Kong (Hong Kong)
Pauline Brunner (Elveția) – Imke Duplitzer (Germania)
Renata Knapik (Polonia) – Monika Sozanska (Germania)
Veronika Soloveva (Kyrgystan) – Yujie Sun (China)
Julia Beljajeva (Estonia) – Jamilya Yunusbayeva (Kazakhstan)
Sanne Gars (Suedia) – Isabel Di Tella (Argentina)
Erika Kirpu (Estonia) – Amanda Simeao (Brazilia)
Ling Chui Yeung (Hong Kong) – Mara Navarria (Italia)
Injeong Choi (Coreea de Sud) – Daria Palmer Jorquera (Canada)
Katharine Holmes (SUA) – Bianca Del Carretto (Italia)
Xue Qin (China) – Romana Caran (Serbia)
Rie Ohashi (Japonia) – Yana Zvereva (Rusia)
Britta Heidemann (Germania) – Caterin Aranguiz Bravo (Chile)
Simona Gherman – Magdalena Piekarska (Polonia)
Kinka Barvestad (Suedia) – Anna Van Brummen (SUA)
Eliana Lugo (Ecuador) – Shin A Lam (Coreea de Sud)
Marie Florence Candassamy (Franța) – Corinna Lawrrence (Marea Britanie)
Feybi Dzhoan Bezhura (Ucraina) – Diana Sher (Australia)
Sophie Haarlem (Suedia) – Hajnalka Toth (Ungaria)
Anfisa Pochkalova (Ucraina) – Emese Szasz (Ungaria).
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția sportivelor române la Kazan.
FOTO: Augusto Bizzi