Programul detaliat al Campionatului Mondial de la Kazan. Primele probe au loc marți, 15 iulie!

1138

Campionatul Mondial de scrimă pentru seniori începe marți, 15 iulie, la Kazan, în Rusia. România va fi reprezentată la această competiție extrem de importantă în probele de sabie masculin și spadă feminin, individual și pe echipe.
Toate probele vor avea loc în sala de sport din cadrul Kazan Tennis Academy, un complex sportiv impresionant.
Programul detaliat al Campionatului Mondial de la Kazan arată astfel:

CONCURSUL INDIVIDUAL
Marți, 15 iulie
Ora 09:00 – sabie feminin, grupe preliminare
Ora 10:45 – sabie feminin, tablou preliminar de 64
Ora 12:00 – sabie masculin, grupe preliminare
Ora 13:45 – sabie masculin, tablou preliminar de 128
Ora 14:30 – sabie masculin, tablou preliminar de 64

Miercuri, 16 iulie
Ora 09:00 – floretă feminin, grupe preliminare
Ora 11:45 – floretă feminin, tablou preliminar de 64
Ora 13:00 – floretă masculin, grupe preliminare
Ora 15:45 – floretă masculin, tablou preliminar de 128
Ora 17:15 – floretă masculin, tablou preliminar de 64

Joi, 17 iulie
Ora 08:00 – spadă feminin, grupe preliminare
Ora 10:45 – spadă feminin, tablou preliminar de 256
Ora 11:30 – spadă feminin, tablou preliminar de 128
Ora 12:50 – spadă feminin, tablou preliminar de 64
Ora 14:00 – spadă masculin, grupe preliminare
Ora 16:45 – spadă masculin, tablou preliminar de 256
Ora 17:30 – spadă masculin, tablou preliminar de 128
Ora 18:50 – spadă masculin, tablou preliminar de 64

Vineri, 18 iulie
Ora 09:00 – sabie feminin, tabloul de 64
Ora 10:30 – sabie feminin, tabloul de 32
Ora 11:50 – sabie feminin, tabloul de 16
Ora 12:45 – sabie feminin, tabloul de 8
Ora 13:10 – sabie masculin, tabloul de 64
Ora 14:40 – sabie masculin, tabloul de 32
Ora 16:00 – sabie masculin, tabloul de 16
Ora 17:00 – sabie masculin, tabloul de 8
Ora 17:45 – ceremonia de deschidere
Ora 18:20 – sabie feminin, semifinale
Ora 19:00 – sabie masculin, semifinale
Ora 19:45 – sabie feminin, finala
Ora 20:10 – sabie masculin, finala

Sâmbătă, 19 iulie
Ora 7:30 – floretă feminin, tabloul de 64
Ora 09:10 – floretă masculin, tabloul de 64
Ora 10:50 – floretă feminin, tabloul de 32
Ora 12:50 – floretă feminin, tabloul de 16
Ora 13:50 – floretă masculin, tabloul de 32
Ora 14:50 – floretă masculin, tabloul de 16
Ora 16:50 – floretă feminin, tabloul de 8
Ora 17:20 – floretă masculin, tabloul de 8
Ora 18:00 – floretă feminin, semifinale
Ora 18:50 – floretă masculin, semifinale
Ora 19:40 – floretă feminin, finala
Ora 20:05 – floretă masculin, finala

Duminică, 20 iulie
Ora 08:00 – spadă feminin, tabloul de 64
Ora 09:40 – spadă masculin, tabloul de 64
Ora 11:20 – spadă feminin, tabloul de 32
Ora 13:00 – spadă masculin, tabloul de 32
Ora 14:50 – spadă feminin, tabloul de 16
Ora 15:40 – spadă masculin, tabloul de 16
Ora 16:40 – spadă feminin, tabloul de 8
Ora 17:05 – spadă masculin, tabloul de 8
Ora 17:45 – spadă feminin, semifinale
Ora 18:30 – spadă masculin, semifinale
Ora 19:15 – spadă feminin, finala
Ora 19:35 – spadă masculin, finala

CONCURSUL PE ECHIPE
Duminică, 20 iulie
Ora 11:00 – sabie feminin, tabloul de 32
Ora 13:00 – sabie masculin, tabloul de 32

Luni, 21 iulie
Ora 08:00 – sabie feminin, tabloul de 16
Ora 08:00 – floretă feminin, tabloul de 32
Ora 09:00 – sabie feminin, tabloul de 8
Ora 09:00 – sabie feminin, tabloul locurilor 9-16
Ora 10:00 – sabie feminin, tablourile locurilor 5-8 și 9-16
Ora 11:00 – sabie feminin, semifinale
Ora 11:00 – sabie feminine, tabloul locurilor 5-8
Ora 10:00 – floretă masculin, tabloul de 32
Ora 12:00 – sabie masculin, tabloul de 16
Ora 13:00 – sabie masculin, tabloul de 8
Ora 13:00 – sabie masculin, tabloul locurilor 9-16
Ora 14:00 – sabie masculin, tablourile locurilor 5-8 și 9-16
Ora 15:00 – sabie masculin, semifinale
Ora 15:00 – sabie masculin, tabloul locurilor 5-8
Ora 16:00 – sabie feminin, finala pentru bronz
Ora 17:10 – sabie masculin, finala pentru bronz
Ora 18:20 – sabie feminin, finala pentru aur
Ora 19:30 – sabie masculin, finala pentru aur

Marți, 22 iulie
Ora 7:30 – floretă feminin, tabloul de 16
Ora 08:45 – floretă masculin, tabloul de 16
Ora 10:00 – floretă feminin, tabloul de 8
Ora 10:00 – floretă feminin, tabloul locurilor 9-16
Ora 10:15 – floretă masculin, tabloul locurilor 9-16
Ora 10:30 – spadă feminin, tabloul de 32
Ora 11:15 – floretă masculin, tabloul de 8
Ora 11:45 – floretă feminin, tablourile locurilor 5-8 și 9-16
Ora 12:00 – spadă masculin, tabloul de 64 și de 32
Ora 12:30 – floretă feminin, semifinale
Ora 12:35 – floretă masculin, tablourile locurilor 5-8 și 9-16
Ora 13:15 – floretă feminin, talbloul locurilor 5-8
Ora 13:45 – floretă masculin, semifinale
Ora 14:15 – floretă masculin, tabloul locurilor 5-8
Ora 15:30 – floretă feminin, finala pentru bronz
Ora 16:40 – floretă masculin, finala pentru bronz
Ora 17:50 – floretă feminin, finala pentru aur
Ora 19:10 – floretă masculin, finala pentru aur

Miercuri, 23 iulie
Ora 07:30 – spadă feminin, tabloul de 16
Ora 08:45 – spadă masculin, tabloul de 16
Ora 09:00 – spadă feminin, tabloul locurilor 9-16
Ora 10:00 – spadă feminin, tabloul de 8
Ora 10:15 – spadă masculin, tabloul locurilor 9-16
Ora 11:15 – spadă masculine, tabloul de 8
Ora 11:30 – spadă feminin, tablourile locurilor 5-8 și 9-16
Ora 12:30 – spadă feminin, semifinale
Ora 12:45 – spadă masculin, tablourile locurilor 5-8 și 9-16
Ora 13:00 – spadă feminin, tabloul locurilor 5-8
Ora 13:45 – spadă masculin, semifinale
Ora 14:15 – spadă masculin, tabloul locurilor 5-8
Ora 15:40 – ceremonia de închidere
Ora 16:00 – spadă feminin, finala pentru bronz
Ora 17:10 – spadă masculin, finala pentru bronz
Ora 18:20 – spadă feminin, finala pentru aur
Ora 19:30 – spadă masculin, finala pentru aur.

Programul este adaptat după ora României.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția sportivilor români la Campionatul Mondial de la Kazan.