UPDATE 11: Campionatul Național de Copii, ziua 12, proba 24: sabie feminin, categoria 8-9 ani. Final: Rosemarie Benciu (CS Riposta)-Bianca Statie (CSA Steaua) 7-8

1243

Ultima probă a Campionatului Național de Copii, ediția 2014, este cea de sabie feminin, categoria 8-9 ani. La start s-au prezentat 22 de sportive, care au fost împărțite în patru grupe.
Toate cele 22 de sportive se vor califica mai departe și vor trage apoi pe tabloul incomplet de 32.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea întrecerii.
Sponsorii concursului sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg
Componența celor patru grupe este:

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4


UPDATE, ora 13:50 – Rezultatele din grupe sunt:

rez grupa 1 rez grupa 2 rez grupa 3 rez grupa 4


UPDATE, ora 13:57 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este:
Rosemarie Benciu (CS Riposta) – liber
Alexia Dumitrașcu (CS Riposta) – Cristian Vișoiu (CS Dinamo)
Daria Carp (CS Mușchetarul Iași) – liber
Cristina Oanca (CS Sabia de Aur) – liber
Lorena Mărgineanu (CS Sabia de Aur) – liber
Rebeca Mamele (CSA Steaua) – Iona Iuga (CS Sabia de Aur)
Ana Baboș (CS Dinamo) – Olga Vrânceanu (CS Riposta)
Luica Botea (CSS Slobozia) – liber
Patricia Popa (CS Dinamo) – liber
Anastasia Mihalcea (CS Dinamo) – Minako Mohanu (CS Riposta)
Bianca Gomoescu (CS Riposta) – Victoria Lang (CSS Unirea Iași)
Ilinca Hogea (CS Riposta) – liber
Bianca Statie (CSA Steaua) – liber
Ioana Guliciuc (CSM Brașov) – liber
Ana Lupșa Cristea (CS Riposta) – Teodora Badea (CS Sabia de Aur)
Ruxandra Bolohan (CS Riposta).

IMG_2500 IMG_2502 IMG_2503 IMG_2504 IMG_2505 IMG_2506 IMG_2507 IMG_2508


UPDATE, ora 14:05 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32 sunt:
Rosemarie Benciu (CS Riposta) – liber
Alexia Dumitrașcu (CS Riposta) – Cristian Vișoiu (CS Dinamo) 8-4
Daria Carp (CS Mușchetarul Iași) – liber
Cristina Oanca (CS Sabia de Aur) – liber
Lorena Mărgineanu (CS Sabia de Aur) – liber
Rebeca Mamele (CSA Steaua) – Iona Iuga (CS Sabia de Aur) 1-8
Ana Baboș (CS Dinamo) – Olga Vrânceanu (CS Riposta) 8-2
Luica Botea (CSS Slobozia) – liber
Patricia Popa (CS Dinamo) – liber
Anastasia Mihalcea (CS Dinamo) – Minako Mohanu (CS Riposta) 3-8
Bianca Gomoescu (CS Riposta) – Victoria Lang (CSS Unirea Iași) 8-5
Ilinca Hogea (CS Riposta) – liber
Bianca Statie (CSA Steaua) – liber
Ioana Guliciuc (CSM Brașov) – liber
Ana Lupșa Cristea (CS Riposta) – Teodora Badea (CS Sabia de Aur) 3-8
Ruxandra Bolohan (CS Riposta).


UPDATE, ora 14:06 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este:
Rosemarie Benciu (CS Riposta) – Alexia Dumitrașcu (CS Riposta)
Daria Carp (CS Mușchetarul Iași) – Cristina Oanca (CS Sabia de Aur)
Lorena Mărgineanu (CS Sabia de Aur) – Iona Iuga (CS Sabia de Aur)
Ana Baboș (CS Dinamo) – Luica Botea (CSS Slobozia)
Patricia Popa (CS Dinamo) – Minako Mohanu (CS Riposta)
Bianca Gomoescu (CS Riposta) – Ilinca Hogea (CS Riposta)
Bianca Statie (CSA Steaua) – Ioana Guliciuc (CSM Brașov)
Teodora Badea (CS Sabia de Aur) – Ruxandra Bolohan (CS Riposta).


UPDATE, ora 14:21 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 sunt:
Rosemarie Benciu (CS Riposta) – Alexia Dumitrașcu (CS Riposta) 8-1
Daria Carp (CS Mușchetarul Iași) – Cristina Oanca (CS Sabia de Aur) 6-8
Lorena Mărgineanu (CS Sabia de Aur) – Iona Iuga (CS Sabia de Aur) 8-5
Ana Baboș (CS Dinamo) – Luica Botea (CSS Slobozia) 8-2
Patricia Popa (CS Dinamo) – Minako Mohanu (CS Riposta) 8-5
Bianca Gomoescu (CS Riposta) – Ilinca Hogea (CS Riposta) 1-8
Bianca Statie (CSA Steaua) – Ioana Guliciuc (CSM Brașov) 8-3
Teodora Badea (CS Sabia de Aur) – Ruxandra Bolohan (CS Riposta) 3-8.


UPDATE, ora 14:25 – Programul sferturilor de finală:
Rosemarie Benciu (CS Riposta) – Cristina Oanca (CS Sabia de Aur)
Lorena Mărgineanu (CS Sabia de Aur) – Ana Baboș (CS Dinamo)
Patricia Popa (CS Dinamo) -Ilinca Hogea (CS Riposta)
Bianca Statie (CSA Steaua) – Ruxandra Bolohan (CS Riposta).


UPDATE, ora 14:32 – Rezultatele sferturilor de finală:
Rosemarie Benciu (CS Riposta) – Cristina Oanca (CS Sabia de Aur) 8-5
Lorena Mărgineanu (CS Sabia de Aur) – Ana Baboș (CS Dinamo) 8-7
Patricia Popa (CS Dinamo) – Ilinca Hogea (CS Riposta) 3-8
Bianca Statie (CSA Steaua) – Ruxandra Bolohan (CS Riposta) 8-6.


UPDATE, ora 14:35 – Programul semifinalelor este:
Rosemarie Benciu (CS Riposta) – Lorena Mărgineanu (CS Sabia de Aur)
Ilinca Hogea (CS Riposta) – Bianca Statie (CSA Steaua).


UPDATE, ora 14:53 – Rezultatele din semifinale sunt:
Rosemarie Benciu (CS Riposta) – Lorena Mărgineanu (CS Sabia de Aur) 8-2
Ilinca Hogea (CS Riposta) – Bianca Statie (CSA Steaua) 6-8.


UPDATE, ora 14:55  – Finala, care va începe la ora 15:00, se va disputa între Rosemarie Benciu, de la CS Riposta, și Bianca Statie, de la CSA Steaua.


UPDATe, ora 15:16 – Bianca Statie a cucerit medalia de aur! Sportiva de la CSA Steaua a învins-o în finală pe Rosemarie Benciu, scor 8-7.