UPDATE 6: Campionatul Național de Copii, ziua 12, proba 23: sabie feminin echipe, categoria 12-13 ani. Finala pentru aur: CSA Steaua-CS Riposta1 36-45

1210

Ultima zi a Campionatului Național de Copii, de la Sala de scrimă Floreasca din București, începe cu proba de sabie feminin echipe, categoria 12-13 ani. La startul competiției s-au prezentat 14 echipe, distribuite pe un tablou incomplet de 16.
Componența celor 14 echipe care se duelează vineri, 4 iulie, pentru titlul național este următoarea:
CS Dinamo1: Daria Lungu, Maria Matei, Magdalena Munteanu, Mara Neacșu;
CS Dinamo3: Anisa Antonescu, Laura Moroianu, Alexia Voicu;
CS Dinamo4: Florina Bădălicescu, Mara Beteagu, Cătălina Mitroi;
CS Dinamo5: Sorina Ercus, Andreea Patilea, Teodora Szibeș;
CS Dinamo6: Ana Dinu, Brândușa Ivan, Maria Stănculescu, Iulia Vișenescu;
CS Dinamo2: Selina Lupu, Georgiana Pitec, Daria Voroneanu;
CS Mușchetarul Iași: Sofia Bîrnoveanu, Bianca Henea, Mălina Matricală, Deea Pițigoi;
CS Riposta1: Ana Hopulele, Ilinca Pantiș, Cela Sava Musteață, Dora Szegedi;
CS Riposta2: Mihaela Chițu, Alyssa Lobonțiu, Carla Rusu, Sabrina Zamfira;
CSA Steaua: Maria Badea, Andreea Gheorghe, Felicia Iacob, Tania Luțea;
CSM Brașov: Ana Botezatu, Alesia Câda, Diana Chichernea, Vanesa Danciu;
CSS Slobozia1: Magda Bărbucianu, Bianca Lupu, Bianca Pîrvu, Elena Toma;
CSS Slobozia2: Raluca Dinu, Corina Giorcovici, Oana Lascu;
CSS Unirea Iași: Daria Damian, Alexia Ferariu, Elena Rădeanu.
Sponsorii concursului sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg
Programul partidelor de pe tabloul de 16, care încep la ora 9:00, este următorul:
CS Dinamo1 – liber
CS Dinamo5 – CSS Unirea Iași
CSM Braș0v – CS Mușchetarul Iași
CS Dinamo4 – CSA Steaua
CS Riposta1 – CSS Slobozia2
CS Dinamo3 – CS Dinamo6
CS Dinamo2 – CS Riposta2
CSS Slobozia1 – liber.


UPDATE, ora 9:40 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16:
CS Dinamo1 – liber
CS Dinamo5 – CSS Unirea Iași 45-42
CSM Braș0v – CS Mușchetarul Iași 45-25
CS Dinamo4 – CSA Steaua 12-45
CS Riposta1 – CSS Slobozia2 45-2
CS Dinamo3 – CS Dinamo6 40-45
CS Dinamo2 – CS Riposta2 45-43
CSS Slobozia1 – liber.


UPDATE, ora 9:42 – Programul partidelor din sferturile de finală și de pe mini-tabloul locurilor 9-16:
Locurile 1-8:
CS Dinamo1 – CS Dinamo5
CSM Brașov – CSA Steaua
CS Riposta1 – CS Dinamo6
CS Dinamo2 – CSS Slobozia1.
Locurile 9-16:
CSS Unirea Iași – liber
CS Mușchetarul Iași – CS Dinamo4
CSS Slobozia2 – CS Dinamo3
CS Riposta2 – liber.

IMG_2426 IMG_2427 IMG_2428 IMG_2429 IMG_2430 IMG_2431 IMG_2432 IMG_2433 IMG_2434 IMG_2435


 

UPDATE, ora 10:27 – Rezultatele partidelor din sferturile de finală și de pe mini-tabloul locurilor 9-16:
Locurile 1-8:
CS Dinamo1
– CS Dinamo5 45-11
CSM Brașov – CSA Steaua 34-45
CS Riposta1 – CS Dinamo6 45-19
CS Dinamo2 – CSS Slobozia1 35-45.
Locurile 9-16:
CSS Unirea Iași – liber
CS Mușchetarul Iași – CS Dinamo4 45-35
CSS Slobozia2 – CS Dinamo3 18-45
CS Riposta2 – liber.


UPDATE, ora 10:33 – Programul semifinalelor și al celorlalte partide de clasament:
Locurile 1-4:
CS Dinamo1 – CSA Steaua
CS Riposta1 – CSS Slobozia1
Locurile 5-8:
CS Dinamo5 – CSM Brașov
CS Dinamo6 – CS Dinamo2
Locurile 9-12:
CSS Unirea Iași – CS Mușchetarul Iași
CS Riposta2 – CS Dinamo3
Locurile 13-14:
CS Dinamo4 – CSS Slobozia2.


UPDATE, ora 11:26 – Rezultatele semifinalelor și al celorlalte partide de clasament sunt:
Locurile 1-4:
CS Dinamo1 – CSA Steaua 43-45
CS Riposta1 – CSS Slobozia1 45-25
Locurile 5-8:
CS Dinamo5 – CSM Brașov 23-45
CS Dinamo6 – CS Dinamo2 37-45
Locurile 9-12:
CSS Unirea Iași – CS Mușchetarul Iași 38-45
CS Riposta2 – CS Dinamo3 45-37
Locurile 13-14:
CS Dinamo4
– CSS Slobozia2 45-42.


UPDATE, ora 11:30 – Programul partidelor de clasament este:
Locurile 1-2: CSA Steaua – CS Riposta1
Locurile 3-4: CS Dinamo1 – CSS Slobozia1
Locurile 5-6: CSM Brașov – CS Dinamo2
Locurile 7-8: CS Dinamo5 – CS Dinamo6
Locurile 9-10: CS Mușchetarul Iași – CS Riposta2
Locurile 11-12: CSS Unirea Iași – CS Dinamo3.
CS Dinamo4 a încheiat concursul pe locul 13, iar CSS Slobozia s-a clasat pe poziția 14.


UPDATE, ora 12:50 – Rezultatele partidelor de clasament sunt:
Locurile 1-2: CSA Steaua – CS Riposta1 36-45
Locurile 3-4: CS Dinamo1 – CSS Slobozia1 45-36
Locurile 5-6: CSM Brașov – CS Dinamo2 45-36
Locurile 7-8: CS Dinamo5 – CS Dinamo6 24-45
Locurile 9-10: CS Mușchetarul Iași – CS Riposta2 27-45
Locurile 11-12: CSS Unirea Iași – CS Dinamo3 28-45.
CS Dinamo4 a încheiat concursul pe locul 13, iar CSS Slobozia s-a clasat pe poziția 14.