UPDATE 11: Campionatul Național de Copii, ziua 11, proba 21: sabie feminin individual, categoria 12-13 ani. Finala: Maria Matei (CS Dinamo)-Tania Luțea (CSA Steaua) 4-10

1164

Prima probă de joi, 3 iulie, din cadrul Campionatului Național de Copii, este cea de sabie feminin individual, categoria 12-13 ani. LA start s-au prezentat 30 de sportive, care au fost împărțite în cinci grupe. După faza grupelor, toate sabrerele ajung pe tabloul incomplet de 32 de eliminare directă.
Componența celor cinci grupe preliminare este următoarea:

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu desfășurarea întrecerii.
Sponsorii concursului sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg
Vezi mai jos o galerie foto de la festivitatea de deschidere.

IMG_2246 IMG_2247 IMG_2248 IMG_2249 IMG_2250 IMG_2251 IMG_2252  IMG_2254 IMG_2255 IMG_2256 IMG_2257 IMG_2258 IMG_2259 IMG_2260


UPDATE, ora 9:55 – Rezultatele din grupele preliminare sunt:

rez grupa 1 rez grupa 2 rez grupa 3 rez grupa 4 rez grupa 5


UPDATE, ora 10:03 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este:
Delia Chircă (CSTA) – liber
Marga Bărbucianu (CSS Slobozia) – Mihaela Chițu (CS Riposta)
Ana Hopulele (CS Riposta) – Bianca Pîrvu (CSS Slobozia)
Alexia Ferariu (CSS Unirea Iași) – Felicia Iacob (CSA Steaua)
Maria Matei (CS Dinamo) – Ana Dinu (CS Dinamo)
Rebeca State (CS Sabia de Aur) – Daria Lungu (CS Dinamo)
Diana Chichernea (CSM Brașov) – Maria Stănculescu (CS Dinamo)
Daria Damian (CSS Unirea Iași) – Mara Neacșu (CS Dinamo)
Tania Luțea (CSA Steaua) – Anastasia Popa (CSTA)
Andreea Patilea (CS Dinamo) – Iulia Vișenescu (CS Dinamo)
Anisa Antonescu (CS Dinamo) – Cătălina Mitroi (CS Dinamo)
Elena Rădeanu (CSS Unirea Iași) – Bianca Lupu (CSS Slobozia)
Alexia Cida (CSM Brașov) – Daria Voroneanu (CS Dinamo)
Teodora Szibes (CS Dinamo) – Georgiana Pitec (CS Dinamo)
Elena Toma (CSS Slobozia) – Brândușa Ivan (CS Dinamo)
Dora Szegedi (CS Riposta) – liber.


UPDATE, ora 10:22 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32 sunt:
Delia Chircă (CSTA) – liber
Marga Bărbucianu (CSS Slobozia) – Mihaela Chițu (CS Riposta) 10-2
Ana Hopulele (CS Riposta) – Bianca Pîrvu (CSS Slobozia) 10-7
Alexia Ferariu (CSS Unirea Iași) – Felicia Iacob (CSA Steaua) 0-10
Maria Matei (CS Dinamo) – Ana Dinu (CS Dinamo) 10-0
Rebeca State (CS Sabia de Aur) – Daria Lungu (CS Dinamo) 4-10
Diana Chichernea (CSM Brașov) – Maria Stănculescu (CS Dinamo) 10-9
Daria Damian (CSS Unirea Iași) – Mara Neacșu (CS Dinamo) 1-10
Tania Luțea (CSA Steaua) – Anastasia Popa (CSTA) 10-3
Andreea Patilea (CS Dinamo) – Iulia Vișenescu (CS Dinamo) 3-10
Anisa Antonescu (CS Dinamo) – Cătălina Mitroi (CS Dinamo) 10-4
Elena Rădeanu (CSS Unirea Iași) – Bianca Lupu (CSS Slobozia) 8-10
Alexia Cida (CSM Brașov) – Daria Voroneanu (CS Dinamo) 10-3
Teodora Szibes (CS Dinamo) – Georgiana Pitec (CS Dinamo) 8-10
Elena Toma (CSS Slobozia) – Brândușa Ivan (CS Dinamo) 10-9
Dora Szegedi (CS Riposta) – liber.


UPDATE, ora 10:28 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este:
Delia Chircă (CSTA) – Marga Bărbucianu (CSS Slobozia)
Ana Hopulele (CS Riposta) – Felicia Iacob (CSA Steaua)
Maria Matei (CS Dinamo) – Daria Lungu (CS Dinamo)
Diana Chichernea (CSM Brașov) – Mara Neacșu (CS Dinamo)
Tania Luțea (CSA Steaua) – Iulia Vișenescu (CS Dinamo)
Anisa Antonescu (CS Dinamo) – Bianca Lupu (CSS Slobozia)
Alexia Cida (CSM Brașov) – Georgiana Pitec (CS Dinamo)
Elena Toma (CSS Slobozia) – Dora Szegedi (CS Riposta).

IMG_2262 IMG_2263 IMG_2264 IMG_2266 IMG_2267 IMG_2268 IMG_2269 IMG_2270 IMG_2271 IMG_2272 IMG_2273 IMG_2274


 

UPDATE, ora 10:44 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 sunt:
Delia Chircă (CSTA) – Marga Bărbucianu (CSS Slobozia) 10-6
Ana Hopulele (CS Riposta) – Felicia Iacob (CSA Steaua) 10-8
Maria Matei (CS Dinamo) – Daria Lungu (CS Dinamo) 10-6
Diana Chichernea (CSM Brașov) – Mara Neacșu (CS Dinamo) 4-10
Tania Luțea (CSA Steaua) – Iulia Vișenescu (CS Dinamo) 10-1
Anisa Antonescu (CS Dinamo) – Bianca Lupu (CSS Slobozia) 6-10
Alexia Cida (CSM Brașov) – Georgiana Pitec (CS Dinamo) 9-10
Elena Toma (CSS Slobozia) – Dora Szegedi (CS Riposta) 1-10.


UPDATE, ora 10:48 – Programul sferturilor de finală este:
Delia Chircă (CSTA) – Ana Hopulele (CS Riposta)
Maria Matei (CS Dinamo) – Mara Neacșu (CS Dinamo)
Tania Luțea (CSA Steaua) – Bianca Lupu (CSS Slobozia)
Georgiana Pitec (CS Dinamo) – Dora Szegedi (CS Riposta).


UPDATE, ora 10:58 – Rezultatele din sferturile de finală:
Delia Chircă (CSTA) – Ana Hopulele (CS Riposta) 10-3
Maria Matei (CS Dinamo) – Mara Neacșu (CS Dinamo) 10-1
Tania Luțea (CSA Steaua) – Bianca Lupu (CSS Slobozia) 10-1
Georgiana Pitec (CS Dinamo) – Dora Szegedi (CS Riposta) 0-10.


UPDATE, ora 11:05 – Programul semifinalelor este:
Delia Chircă (CSTA) – Maria Matei (CS Dinamo)
Tania Luțea (CSA Steaua) – Dora Szegedi (CS Riposta).


UPDATE, ora 11:25 – Rezultatele din semifinale sunt:
Delia Chircă (CSTA) – Maria Matei (CS Dinamo) 5-10
Tania Luțea (CSA Steaua) – Dora Szegedi (CS Riposta) 10-8.


UPDATE, ora 11:27 – Finala, care va începe la ora 11:30, se va disputa între Maria Matei, de la CS Dinamo, și Tania Luțea, de la CSA Steaua.


UPDATE, ora 11:51 – Tania Luțea a câștigat titlul de campioană națională după ce a învins-o în finală pe Maria Matei, scor 10-4.