UPDATE 10: Campionatul Național de Copii, ziua 10, proba 20: sabie masculin, categoria 8-9 ani. Finala: Vlad Căloiu (CSA Steaua)-Vlad Covaliu (CS Dinamo) 6-8

1327

A doua probă de miercuri, 2 iulie, din cadrul Campionatului Național de Copii, este cea de sabie masculin, categoria 8-9 ani. S-au prezentat la start 30 de sportivi. Se trage mai întâi în grupe preliminare, după care toți sportivii vor evolua pe tabloul incomplet de 32.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția sportivilor în acest concurs.
Sponsorii întrecerii sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg


UPDATE, ora 15:29 – Rezultatele din grupele preliminare sunt:

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5


UPDATE, ora 15:45 – Programul meciurilor de pe tabloul de 32 este:
Vlad Caloiu (CSA Steaua) – liber
Mihai Cărămidaru (CSM Brașov) – Filip Cernescu (CS Riposta)
Denis Bart (CSM Brașov) – Bogdan Pricop (CS Riposta)
Vlad Bucur (CS Sabia de Aur) – Radu Mercurian (CS Dinamo)
Cristian Costea (CS Dinamo) – Rareș Costea (CS Dinamo)
Antonio Ionescu (CS Sabia de Aur) – Radu Dițescu (CS Dinamo)
Matei Pantiș (CS Riposta) – David Mărgean (CSM Brașov)
Mihnea Dorneanu (CS Sabia de Aur) – Victor Nistorică (CSA Steaua)
Ioan Paul (CS Riposta) – George Pena (CS Dinamo)
Eduard Dascăl (CSM Brașov) – Dacian Enache (CS Dinamo)
Alexandru Eva (CS Mușchetarul) – Luca Radu (CS Dinamo)
Vlad Stănculescu (CS Dinamo) – Mircea Munteanu (CS Dinamo)
Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo) – Petru Costechi (CS Riposta)
Matei Leontescu (CS Dinamo) – Alexandru Matei (CSA Steaua)
Cristian Macovei (CSA Steaua) – Amer El Ibrahim (CS Sabia de Aur)
Vlad Covaliu (CS Dinamo) – liber.


UPDATE, ora 16:10 – Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 32 sunt:
Vlad Caloiu (CSA Steaua) – liber
Mihai Cărămidaru (CSM Brașov) – Filip Cernescu (CS Riposta) 8-4
Denis Bart (CSM Brașov) – Bogdan Pricop (CS Riposta) 8-4
Vlad Bucur (CS Sabia de Aur) – Radu Mercurian (CS Dinamo) 2-8
Cristian Costea (CS Dinamo) – Rareș Costea (CS Dinamo) 8-2
Antonio Ionescu (CS Sabia de Aur) – Radu Dițescu (CS Dinamo) 6-8
Matei Pantiș (CS Riposta) – David Mărgean (CSM Brașov) 8-6
Mihnea Dorneanu (CS Sabia de Aur) – Victor Nistorică (CSA Steaua) 0-8
Ioan Paul (CS Riposta) – George Pena (CS Dinamo) 8-0
Eduard Dascăl (CSM Brașov) – Dacian Enache (CS Dinamo) 8-4
Alexandru Eva (CS Mușchetarul) – Luca Radu (CS Dinamo) 8-3
Vlad Stănculescu (CS Dinamo) – Mircea Munteanu (CS Dinamo) 1-8
Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo) – Petru Costechi (CS Riposta) 8-0
Matei Leontescu (CS Dinamo) – Alexandru Matei (CSA Steaua) 4-8
Cristian Macovei (CSA Steaua) – Amer El Ibrahim (CS Sabia de Aur) 0-8
Vlad Covaliu (CS Dinamo) – liber.


UPDATE, ora 16:10 – Programul meciurilor de pe tabloul de 16 este:
Vlad Caloiu (CSA Steaua) – Mihai Cărămidaru (CSM Brașov)
Denis Bart (CSM Brașov) – Radu Mercurian (CS Dinamo)
Cristian Costea (CS Dinamo) – Radu Dițescu (CS Dinamo)
Matei Pantiș (CS Riposta) – Victor Nistorică (CSA Steaua)
Ioan Paul (CS Riposta) – Eduard Dascăl (CSM Brașov)
Alexandru Eva (CS Mușchetarul) – Mircea Munteanu (CS Dinamo)
Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo) – Alexandru Matei (CSA Steaua)
Amer El Ibrahim (CS Sabia de Aur) – Vlad Covaliu (CS Dinamo).


UPDATE, ora 16:30 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 sunt:
Vlad Caloiu (CSA Steaua) – Mihai Cărămidaru (CSM Brașov) 8-3
Denis Bart (CSM Brașov) – Radu Mercurian (CS Dinamo) 6-8
Cristian Costea (CS Dinamo) – Radu Dițescu (CS Dinamo) 8-7
Matei Pantiș (CS Riposta) – Victor Nistorică (CSA Steaua) 3-8
Ioan Paul (CS Riposta) – Eduard Dascăl (CSM Brașov) 8-0
Alexandru Eva (CS Mușchetarul) – Mircea Munteanu (CS Dinamo) 7-8
Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo) – Alexandru Matei (CSA Steaua) 8-7
Amer El Ibrahim (CS Sabia de Aur) – Vlad Covaliu (CS Dinamo) 7-8.


UPDATE, ora 16:33 – Programul meciurilor din sferturile de finală este:
Vlad Caloiu (CSA Steaua) – Radu Mercurian (CS Dinamo)
Cristian Costea (CS Dinamo) – Victor Nistorică (CSA Steaua)
Ioan Paul (CS Riposta) – Mircea Munteanu (CS Dinamo)
Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo) – Vlad Covaliu (CS Dinamo).

IMG_2161 IMG_2162 IMG_2163 IMG_2164 IMG_2165 IMG_2166 IMG_2167 IMG_2168 IMG_2169 IMG_2171 IMG_2173 IMG_2174 IMG_2175 IMG_2176 IMG_2177 IMG_2178


UPDATE, ora 16:45 – Rezultatele din sferturile de finală sunt:
Vlad Caloiu (CSA Steaua) – Radu Mercurian (CS Dinamo) 8-2
Cristian Costea (CS Dinamo) – Victor Nistorică (CSA Steaua) 8-4
Ioan Paul (CS Riposta) – Mircea Munteanu (CS Dinamo) 5-8
Radu Drăghicenoiu (CS Dinamo) – Vlad Covaliu (CS Dinamo) 1-8.


UPDATE, ora 16:47 – Programul semifinalelor este:
Vlad Căloiu (CSA Steaua) – Cristian Costea (CS Dinamo)
Mircea Munteanu (CS Dinamo) – Vlad Covaliu (CS Dinamo).


UPDATE, ora 17:00 – Rezulatele din semifinale:
Vlad Caloiu (CSA Steaua) – Cristian Costea (CS Dinamo) 8-6
Mircea Munteanu (CS Dinamo) – Vlad Covaliu (CS Dinamo) 7-8.


UPDATE, ora 17:02 – Finala se va disputa între Vlad Caloiu (CSA Steaua) și Vlad Covaliu (CS Dinamo). Meciul va începe la ora 17:10.


UPDATE, ora 17:23 – Vlad Covaliu a devenit campion național după ce l-a învins în finală pe Vlad Caloiu, scor 8-6.