UPDATE 13: Campionatul Național de Copii, ziua 9, proba 18: sabie masculin, categoria 10-11 ani. Finala: Radu Nițu (CS Riposta)-Răzvan Macovei (CSA Steaua) 8-1

1356

A doua probă care are loc marți, 1 iulie, în cadrul Campionatului Național de Copii, la sala de scrimă Floreasca din București, este cea de sabie masculin, categoria 10-11 ani. La start s-au aliniat 42 de sportivi. Se vor trage mai întâi grupe preliminare, după care toți sportivii vor ajunge pe tabloul de 64 de eliminare directă.
Site-ul www.frscrima.ro vă va ține la curent cu evoluția concursului.
Sponsorii întrecerii sunt:

Philips_SonicareReversed_logo_2014_RGB
aq
Logo_Henkel_RGB_v120i.jpg


UPDATE, ora 13:20 – Vezi componența celor șase grupe preliminare:

grupa 1 grupa 2 grupa 3 grupa 4 grupa 5 grupa 6


UPDATE, ora 14:20 – Rezultatele din grupele preliminare sunt:

rez grupa 1 rez grupa 2 rez grupa 3 rez grupa 4 rez grupa 5 rez grupa 6


UPDATE, ora 14:50 – Rezultatele partidelor de pe tabloul principal de 64 sunt:
Mădălin Chioveanu (CSS Slobozia) – Alexandru Căruțașu (CS Riposta) 6-8
Matei Tolstobrach (CS Dinamo) – Paul Briot (CS Riposta) 3-8
Victor Briot (CS Riposta) – Cătălin Stănescu (CSS Slobozia) 8-6
Mircea Blindu (CS Riposta) – Rareș Bogdan (CS Riposta) 0-8
Mario Cojocaru (CSA Steaua) – Mihnea Enache (CS Dinamo) 8-2
Matei Dediu (CS Dinamo) – Marian Tipișcă (CS Mușchetarul) 8-6
David Balc (CS Satu Mare) – Alexandru Tihon (CS Riposta) 8-3
Amza Musteață Sava (CS Riposta) – Andrei Rădulescu (CS Dinamo) 6-8
Andrei Colibaba (CS Mușchetarul) – Rareș Rusu (CS Dinamo) 8-6
Albert Păunică (CS Sabia de Aur) – Radu Ghițescu (CS Sabia de Aur) 8-2.


UPDATE, ora 14:53 – Programul partidelor de pe tabloul de 32 este:
Radu Nițu (CS Riposta) – Alexandru Căruțașu (CS Riposta)
Andrei Toboșaru (CSM Brașov) – Sabin Ilegitim (CS Mușchetarul)
Aron Erdei (CS Satu Mare) – Paul Briot (CS Riposta)
Victor Briot (CS Riposta) – Ionuț Duțu (CS Riposta)
Paul Iacob (CSA Steaua) – Rareș Bogdan (CS Riposta)
Valentino Musumeci (CS Riposta) – David Gheorghe (CS Dinamo)
Kevan Lavoisard (CS Riposta) – Mihnea Radu (CS Dinamo)
Mario Cojocaru (CSA Steaua) – Eduard Harasimniuc (CS Satu Mare)
Alexandru Ciot (CS Dinamo) – Matei Dediu (CS Dinamo)
Luca Mureșan (CS Riposta) – Răzvan Macovei (CSA Steaua)
Rareș Dicu (CS Dinamo) – Dominic Antonescu (CS Riposta)
David Balc (CS Satu Mare) – Mihnea Stoica (CS Dinamo)
Nicolas Lupu (CS Dinamo) – Andrei Rădulescu (CS Dinamo)
Andrei Colibaba (CS Mușchetarul) – Marco Sovar (CS Dinamo)
Sebastian Ristea (CS Dinamo) – Răzvan Chițea (CS Dinamo)
Albert Păunică (CS Sabia de Aur) – Teodor Ismana (CSA Steaua).

IMG_2001 IMG_2002 IMG_2003 IMG_2004 IMG_2005 IMG_2006 IMG_2007 IMG_2008 IMG_2009 IMG_2010 IMG_2011 IMG_2012


UPDATE, ora 15:13 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32 sunt:
Radu Nițu (CS Riposta) – Alexandru Căruțașu (CS Riposta) 8-4
Andrei Toboșaru (CSM Brașov) – Sabin Ilegitim (CS Mușchetarul) 4-8
Aron Erdei (CS Satu Mare) – Paul Briot (CS Riposta) 8-1
Victor Briot (CS Riposta) – Ionuț Duțu (CS Riposta) 2-8
Paul Iacob (CSA Steaua) – Rareș Bogdan (CS Riposta) 8-4
Valentino Musumeci (CS Riposta) – David Gheorghe (CS Dinamo) 5-8
Kevan Lavoisard (CS Riposta) – Mihnea Radu (CS Dinamo) 8-3
Mario Cojocaru (CSA Steaua) – Eduard Harasimniuc (CS Satu Mare) 8-7
Alexandru Ciot (CS Dinamo) – Matei Dediu (CS Dinamo) 8-2
Luca Mureșan (CS Riposta) – Răzvan Macovei (CSA Steaua) 6-8
Rareș Dicu (CS Dinamo) – Dominic Antonescu (CS Riposta) 5-8
David Balc (CS Satu Mare) – Mihnea Stoica (CS Dinamo) 7-8
Nicolas Lupu (CS Dinamo) – Andrei Rădulescu (CS Dinamo) 8-2
Andrei Colibaba (CS Mușchetarul) – Marco Sovar (CS Dinamo) 0-8
Sebastian Ristea (CS Dinamo) – Răzvan Chițea (CS Dinamo) 8-7
Albert Păunică (CS Sabia de Aur) – Teodor Ismana (CSA Steaua) 3-8.


UPDATE, ora 15:13 – Programul partidelor de pe tabloul de 16 este:
Radu Nițu (CS Riposta) –  Sabin Ilegitim (CS Mușchetarul)
Aron Erdei (CS Satu Mare) – Ionuț Duțu (CS Riposta)
Paul Iacob (CSA Steaua) – David Gheorghe (CS Dinamo)
Kevan Lavoisard (CS Riposta) – Mario Cojocaru (CSA Steaua)
Alexandru Ciot (CS Dinamo) – Răzvan Macovei (CSA Steaua)
Dominic Antonescu (CS Riposta) – Mihnea Stoica (CS Dinamo)
Nicolas Lupu (CS Dinamo) –  Marco Sovar (CS Dinamo)
Sebastian Ristea (CS Dinamo) – Teodor Ismana (CSA Steaua).


UPDATE, ora 15:32 – Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16 este:
Radu Nițu (CS Riposta) –  Sabin Ilegitim (CS Mușchetarul) 8-2
Aron Erdei (CS Satu Mare) – Ionuț Duțu (CS Riposta) 8-4
Paul Iacob (CSA Steaua) – David Gheorghe (CS Dinamo) 8-6
Kevan Lavoisard (CS Riposta) – Mario Cojocaru (CSA Steaua) 5-8
Alexandru Ciot (CS Dinamo) – Răzvan Macovei (CSA Steaua) 7-8
Dominic Antonescu (CS Riposta) – Mihnea Stoica (CS Dinamo) 8-6
Nicolas Lupu (CS Dinamo) –  Marco Sovar (CS Dinamo) 4-8
Sebastian Ristea (CS Dinamo) – Teodor Ismana (CSA Steaua) 6-8.


UPDATE, ora 15:43 – Programul sferturilor de finală este:
Radu Nițu (CS Riposta) – Aron Erdei (CS Satu Mare)
Paul Iacob (CSA Steaua) – Mario Cojocaru (CSA Steaua)
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – Dominic Antonescu (CS Riposta)
Marco Sovar (CS Dinamo) – Teodor Ismana (CSA Steaua).


UPDATE, ora 15:54 – Rezultatele din sferturile de finală sunt:
Radu Nițu (CS Riposta)
 – Aron Erdei (CS Satu Mare) 8-2
Paul Iacob (CSA Steaua) – Mario Cojocaru (CSA Steaua) 8-4
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – Dominic Antonescu (CS Riposta) 8-5
Marco Sovar (CS Dinamo) – Teodor Ismana (CSA Steaua) 5-8.


UPDATE, ora 15:56 – Programul semifinalelor este:
Radu Nițu (CS Riposta) – Paul Iacob (CSA Steaua)
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – Teodor Ismana (CSA Steaua).


UPDATE, ora 16:10 – Rezultatele din semifinale:
Radu Nițu (CS Riposta) – Paul Iacob (CSA Steaua) 8-5
Răzvan Macovei (CSA Steaua) – Teodor Ismana (CSA Steaua) 8-5.
Finala se va disputa, de la ora 16:20, între Radu Nițu (CS Riposta) și RăzvanMacovei (CSA Steaua).


UPDATE, ora 16:40 – Radu Nițu a câștigat medalia de aur după ce l-a învins în finală pe Răzvan Macovei, scor 8-1.